Bulut Ölçüm Hizmeti Hakkında

Bulut Ölçüm hizmetimiz 10.04.2020 tarihi itibariyle yeni abone alımına ve paket değişikliğine kapatılacaktır.​

​Nedir?

Bulut Ölçüm sıcaklık, nem, gürültü, hareket, duman, basınç gibi ortam koşullarını sürekli ölçerek kontrol altında tutabilen, ölçüm değerlerini internet üzerinden Türk Telekom Veri Merkezi'ne anlık olarak ileten ve belirlenen değerler aşıldığında uyarılar veren bulut hizmetidir.

  • Sağlık, tarım ve hayvancılık, perakende ve üretim sektörleri başta olmak üzere ortam değerlerini sürekli kontrol altında tutmak isteyen,
  • Geçmişe dair raporları kayıt altında tutmak isteyen kurumlar.
Bulut Ölçüm Avantaj Bilgisi
Bilgi Güvenliği Güvenli Depolama Her Yerden Erişim Ortak Çalışma Kolay Raporlama
Anlık olarak ölçülen değerleriniz değiştirilemez ve silinemez biçimde kaydedilir. Verileriniz 1 yıl geriye dönük ücretsiz olarak Türk Telekom Veri Merkezi'nde güvenle depolanır, veri kaybetme riski ortadan kalkar. Verilerinize internet üzerinde tablet, akıllı telefon veya dizüstü bilgisayarlarınızdan kullanıcı hesabınız ile erişim imkanı sunar. Cihazınızın uyarı yapacağı eşik aralıkları, eşik ihlali sonrası ne sıklık ile ve hangi yöntemle uyarı yapılacağı gibi değişkenleri web portal üzerinden yapılandırabilirsiniz. Web sayfası üzerinden sisteme giriş yaparak geçmişe dönük günlük/haftalık/aylık veya istenilen zaman aralığına ait raporlar alabilirsiniz.

Özellikleri

  • Bulut Ölçüm bir cihaz ve sensör/sensörlerden oluşur.
  • Cihazlar bağlantı tiplerine göre ADSL'li ve GSM bağlantılı olmak üzere iki tiptir.
  • Sensörler kablo ve kablosuz olmak üzere iki ayrı çeşittir.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​
Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Bulut Ölçüm ile ilgili sıkça sorulan sorular için tıklayın.

​​​