Kayıtlı E-Posta Kep ve e-imza Aboneliği Kampanyası

Kampanya ile Türk Telekom ve Türkkep işbirliği ile Kayıtlı elektronik posta (KEP) ve E-imza aboneliği hizmeti sunulur. Türk Telekom’un İş Avantaj Her Yöne 100 ve üzeri tarifeleri ile Esnafa Özel 250 ve üzeri tarifelerindeyseniz, bu tarifelerden yeni hat alırsanız ya da hattınızı bu tarifelere geçirirseniz, 12 aylık abonelik sözünüze, ücretsiz KEP aboneliğine ya da taksitli olarak KEP veya E-imza aboneliğine sahip olabilirsiniz.​​​

​​​

Kampanya kapsamında sunulan KEP ve E-imza aboneliği hizmetine ilişkin özellikler aşağıdaki gibidir:

E-imza Paketi

E-imza hizmetinin sunulduğu pakettir. 1 (bir) yıllık kullanım hakkı içerir.

KEP Alıcı/Gönderici Paketi

KEP adresinin bulunduğu pakettir. Bu paketi kullanmanız durumunda Türkkep’e her bir gönderim için ayrıca ücret ödersiniz. Tarife ücretleri hizmet sağlayıcı tarafından belirlenmekte ve kurumsal web sitelerinde yayımlanır. Bir yıllık kullanım hakkı içerir.

KEP – Gönder Paketleri

KEP adresinin ve KEP Gönderi hakkının bulunduğu pakettir. Paket yanında yazılı rakam bir yıl boyunca yapılabilecek gönderi hakkını tanımlar. ( ÖR: KEP Gönder 50 – 1 yıl boyunca 50 KEP Gönderisi ). Bir yıllık kullanım hakkı içerir. KEP gönderisinin boyutunun 1 MB’ a kadar olduğu durumlarda her bir gönderi için tek hak kullanılır. 1 MB’ı aşan gönderiler için aşağıdaki katsayılara göre gönderim hakkı düşer:

KEP gönderi boyutu Bilgisi
GÖNDERİ BÜYÜKLÜĞÜ GÖNDERİ BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE  GÖNDERİ SAYISI KARŞILIĞI
1 MB’a kadar 1.00
1 – 5 MB 1.80
5 – 10 MB 2.70
10 – 15 MB 3.60
15 – 25 MB 4.00

Kampanyadan 12 ay abonelik sözü vererek faydalanabilirsiniz.​​​

Kampanyaya dâhil edilen hatlarınız için, kampanya kapsamındaki tarife ve paketlerinizin herhangi birinin kampanyadan çıkması, hattınızın ya da hizmetinizin kapatılması, başka operatöre taşınması, haklı nedenlerle sözleşmenizin iptali, hat dondurma vb. durumlarında kampanya cayma bedeli yansıtılır.

Kampanyaya dâhil olduğunuz tarifeden daha yüksek bir tarifeye geçerseniz, ilk dâhil olduğunuz tarifedeki taksit tutarları yansıtılmaya devam edilir.

Kampanyaya dahil olduğunuz hattın altındaki bir tarifeye geçerseniz kampanyadan çıkmış sayılırsınız.

Cayma bedeli, taahhüt karşılığı bedelsiz verilen abonelikler için piyasa fiyatının tamamı, taksitle sunulanlar için ürünün piyasa bedelinden ödenen taksit tutarları çıkarılarak kalan tutarın fatura edilmesi şeklindedir.​

Birden fazla aboneliğiniz için birden fazla başvurunuz kabul edilir.​​​

Kampanyadan yararlanabilmeniz için hatlarınızın tarifesini kampanya kapsamındaki tarifelere geçirmeniz ya da bu tarifelerden yeni hat almanız gerekir. Hali hazırda bu tarifelerden birindeyseniz kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Kampanya kapsamında bulunması gereken tarifeler aşağıdaki gibidir:

İş Avantaj Her Yöne 100, 200, 300, 600, 1.000, 1.500, 2.000, 3.500, 5.000

Esnafa Özel 250, 450, Özgür​

Kampanya kapsamında sunulan KEP ve E-imza aboneliği hizmeti ile ilgili her türlü konuda hizmeti sunan Türkkep firmasına ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden destek alabilirsiniz:

Telefon: 0850 470 0 537 
E-posta: destek@turkkep.com.tr

Kampanya kapsamında sunulan hizmeti satın aldığınız takdirde bilgileriniz Türkkep’e iletilir. Türkkep sizinle iletişime geçer ve KEP aboneliğiniz için hazırlamanız gereken evrak listesini bildirerek sizden randevu alır. Evraklarınızı alarak abonelik hizmetleri için aktivasyon işlemini yapar ve hizmetten yararlanmaya başlarsınız.

Türkkep’in abonelik için talep ettiği, hazırlamanız gereken evrak listesi aşağıdaki gibidir:

Şahıs firmaları, Anonim, Limited ve Komandit şirketler, kamu kurumları, kooperatif, vakıf vb. kurumlar Kurumsal KEP Başvuru formu doldurur.

Bu doğrultuda gerekli evraklar:

Kurumsal Sözleşme

  • Kurumsal KEP Başvuru Formu ve Sözleşme. İlk sayfa adres, telefon, faks ve e-posta adresi. Her sayfaya imza ve en son sayfaya tarih, isim, soy isim ve imza.
  • TÜRKKEP E-İmza Başvuru Formu 1. sayfa doldurulur, 2. sayfa imza, 3. sayfa isim, soy isim ve imza.
  • Ticaret Sicil Memurluklarından alınacak Ticaret Sicil Tasdiknamesi veya Faaliyet Belgesi.
  • Tüzel kişi adına KEP hesabı başvurusunda bulunan yetkili kişi / kişilerin imza sirküleri veya vekâletname gibi yetkili olduklarını gösteren belge ( aslı veya noter tasdikli suretinin gösterilmesi zorunludur )
  • İşlem ve kurum yetkilisi olarak atanacak kişilerin kimlik fotokopileri