Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız Navigasyona ulaşmak için tıklayınız

İşiniz için aradığınız tüm çözümler Türk Telekom'da! Türk Telekom'un Esnaf, Profesyonel, Kobi, Kamu ve Büyük İşletmelere sunduğu fırsatları hemen keşfedin.

Türk Telekom

Bulut Göz

Büyük İşletmelere Özel Bulut Göz

Bulut Göz ile işinize gözümüz gibi bakalım, gözünüz arkada kalmasın!

Nedir?

Bulut Göz, internet üzerinden erişilen kayıt uygulaması ve dijital kameralar aracılığıyla, iş yerinizin iç ve dış ortamlarına ait görüntüleri güvenle izleyebileceğiniz ve kaydedebileceğiniz bir Türk Telekom hizmetidir.

 • İşyerinde olmadığı zamanlarda da işyerini denetim altında tutmak isteyen,
 • Farklı lokasyonlardaki çalışanlarını ve makinelerini izleyerek bir sorun olduğunda hızlı müdahale sağlamak isteyen,
 • Müşterilerinin işyerlerinde kaliteli hizmet ve güvenli bir şekilde zaman geçirdiklerinden emin olmak isteyen kurumlar.
Her Yerden Erişim Maliyet Tasarrufu En Güncel Teknoloji Uçtan Uca Çözüm
Kamere görüntülerinize internet erişimi olan her yerden erişebilirsiniz. Sunucu (DVR) yatırım maliyeti, bakım ve onarım giderleriniz ortadan kalkar. Bulut teknolojisi sayesinde en güncel yazılımlara sahip olursunuz. Konfigürasyon kurulum, kablolama işleri Türk Telekom günvecesi ve kalitesi ile sunulur
 • Sabit veya hareketli; iç ortam veya dış ortam; farklı çözünürlükleri destekleyen dijital kameralar arasından ihtiyaca göre seçim yapılailir,
 • Geçmişe yönelik veya anlık izleme yapılabilir, görüntüler bilgisayara indirilebilir.
 • Kamera görüntüleri bilgisayardan, akıllı telefonlar için ios ve android uygulamaları üzerinden izlenebilir.
 • Görüntüler seçilen pakete göre farklı kalite ve özelliklerde kaydedilebilir.
 • 24 saat kayıt edebilme özelliğiyle kesintisiz görüntüleme olanağı sunulur.
 • Tercihe bağlı hareket algılama özelliği ile sadece hareket boyunca kayıt yapılabilir.
 • Görüntüler, kamera başına tahsis edilen ve pakete dahil olan 100 GB’lık depolama alanlarına kaydedilir. İstenildiği takdirde ek depolama alanı satın alınarak geriye dönük saklama süresi arttırılabilir.
 • Gerekli internet bağlantısı için herhangi bir erişim tipini tercih edebilir (ADSL, G.SHDSL veya METRO ETHERNET)

Gerekli internet bağlantısı;

 • Herhangi bir erişim tipinde olabilir (ADSL, G.SHDSL veya METRO ETHERNET).
 • Herhangi bir internet sağlayıcıdan satın alınabilir.
 • Görüntülerin optimum kalitede kaydedilebilmesi için kamera başına minimum 1 Mbps'lık bir bant genişliğine sahip olmalıdır.

IP üzerinden aktarılan görüntüleriniz; Bulut Göz yazılımı aracılığı ile işlenerek, Türk Telekom Veri Merkezinde size özel olarak tahsis edilen depolama alanına (kamera başına 100 GB) kaydedilir. Optimum koşullarda(320x240 Çözünürlük) 100 GB alana yaklaşık olarak 30 gün kayıt yapılabilir. Eğer dilerseniz ihtiyacınıza göre ek depolama alanı satın alabilirsiniz.

Görüntü kalitesini değiştirerek, paket içinde sunulan 100 GB depolama alanına daha uzun veya kısa sürelerle kayıt yapabilirsiniz.

Bulut Göz, internet üzerinden erişilen kayıt uygulaması ve dijital kameralar aracılığıyla, iş yerinizin iç ve dış ortamlarına ait görüntüleri güvenle izleyebileceğiniz ve kaydedebileceğiniz bir Türk Telekom hizmetidir.

Bulut Göz hizmetine internet erişimi dahil değildir, Bulut Göz hizmetinden yararlanabilmeniz için internet bağlantınız olması yeterlidir. Bu internet erişimini herhangi bir Internet Servis Sağlayıcısından alabilirsiniz.

Bulut Göz cihazlı seçeneklerin ücretleri aylık cihaz taksitleri, kurulum ve hizmet bedelinden oluşur. Kamerasız pakette ise sadece aylık hizmet bedeli ücretlendirilir.

Bulut Göz hizmetinde kamera / kamera dönüştürücü ve diğer tüm teçhizat taksit süresi sonunda mülkiyetinize geçer, teçhizat hiçbir şekilde geri alınmaz. Taksit süresi bitmeden aboneliğinizi iptal ederseniz ödenmemiş teçhizat taksitlerine ait toplam bedel (varsa faizle birlikte) ilk faturanızda tahsil edilir.

20 adetten az taleplerde satış birimlerinin desteğiyle fizibilite yapılır. 20 ve üzeri sayıda cihazlı paket alımlarında lokasyon yerinde fizibilite yapılır.

Tüm paketlerde kamera başına standart olarak 100 GB depolama alanı sunulur. Konfigürasyonlara göre bu depolama alanına karşılık gelen kayıt süresi değişir.

Kayıt tablosu ve her bir konfigürasyona göre değişen depolama gereksinimi şu şekildedir;

Bulut Göz Kayıt Paketleri
Bulut Göz Kayıt Paketleri
Başlangıç Standart 1 Standart 2 Standart 3 Pro 1 Pro 2
Çözünürlük QVGA
(320x240)
VGA
(640x480)
VGA
(640x480)
VGA
(640x480)
HD
(1280x720)
HD
(1280x720)
FPS Saniyede
5
Çerçeve
(5fps)
Saniyede
5
Çerçeve
(5fps)
Saniyede
10
Çerçeve
(10fps)
Saniyede
15
Çerçeve
(15fps)
Saniyede
10
Çerçeve
(10fps)
Saniyede
15
Çerçeve
(15fps)
Bant
Genişliği
256 kbit/s 384 kbit/s 512 kbit/s 1 Mbit/s 1,5 Mbit/s 2 Mbit/s
Günlük
Depolama
3 GB
Günlük
6 GB
Günlük
9 GB
Günlük
12 GB
Günlük
18 GB
Günlük
22 GB
Günlük
Destekleyen Paketler Tüm Paketler Tüm Paketler Tüm Paketler Tüm Paketler 3,5,7,
8,9
3,5,7,
8,9

Kameraların kayıt süresi ve dolayısıyla depolama alanı artırmak isterseniz Bulut Göz Ek Depolama hizmetine abone olmanız gerekir.

Sadece hareket olması durumunda kayıt yapılarak günlük depolama gereksinimi minimuma indirilebilir.

Paket değişikliği sadece kamerasız paketlerden kameralı paketlere geçmeniz durumunda mümkündür. Geçiş durumunda; eski (kamerasız) pakete ait taksit süresi devam ediyorsa yeni pakete geçişte cezai bedel ödenmez, yeni pakette yer alan cihaza ait taksitler her durumda sıfırdan başlar. Eski pakete ait teçhizat sizde kalır.

4 portlu dönüştürücülü teçhizata sahip Paket 10 da aylık hizmet bedeli bu teçhizata bağlanacak 1-4 arası sayıda kamera ile orantılı olarak hesaplanır. Örneğin bu teçhizata 4 kamera bağlanacaksa 4 x hizmet bedeli aylık olarak faturalandırılır. Her bir kamera için standart 100 GB depolama alanı mevcuttur.

Hizmet aboneliğiniz devam ettiği süre boyunca, arızalarla ilgili destek Türk Telekom tarafından verilir.

Kullanılan malzemeler kullanıcıdan kaynaklanmayan durumlarda 2 yıl garanti kapsamındadır. Garanti süresinde ürünün arızalanması durumunda ürün yerinde tamir edilebiliyorsa yerinde, edilemiyorsa teknik onarım merkezimizde garanti dâhilinde tamir edilir, bu süre zarfında geçici bir cihaz kurulumu yapılır. Ürünün tamirinin mümkün olmadığı durumlarda (arıza kullanıcı hatası değil ise) yenisi ile değiştirilecektir. Arıza kullanıcı hatasında kaynaklanıyorsa tamir bedeli kullanıcıya teknik servis tarafından faturalandırılır.

Kamera modellerine göre iç ortam ve dış ortam kameraları bulunur. İlgili kamera kategorisine göre ayrıca kurulumlar ücretlendirilir. İç ortam kameralarında iç ortam kurulum ücreti ve dış ortam kurulumlarında dış ortam-1 veya dış ortam-2 kurulum ücretleri tahsil edilir. İç ortam kurulum hizmeti; Paket 1, Paket2, Paket 3, Paket 4, Paket 5 ve Paket 10 için zorunlu eklenti ürün olarak satılır.

Dış ortam kurulum hizmetleri(Dış ortam 1 veya Dış oratam 2); Paket 6, Paket 7, Paket 8 ve Paket 9 için zorunlu eklenti ürün olarak satılır.

Dış ortam kurulum hizmetinde hangi kurulumun yapılacağı (dış ortam 1 mi veya dış ortam 2 mi olacağı) müşterinin kurulum yapılacak yerinin durumuna, özelliğine göre(kumlama ve çukur kazım ihtiyacına göre) belirlenir.

www.buluttgoz.com üzerinden kullanıcı adı ve şifre girilerek, ayrıca bilgisayar üzerine yüklenen Bulut Göz yazılımı ile kameralar izlenebilir. Kameraların bulunduğu lokasyonda, internet bağlantısına gerek olmadan yazılım üzerinden görüntüler izlenebilir. Web ara yüzü kullanıcı adı ve şifre bilgileri kurulum sırasında sunulur.

Bilgisayara kurulan yazılım üzerinden şifre değiştirilebilir, kullanıcı adı ve şifre problemlerinde 444 5 444 üzerinden çağrı kaydı bırakılabilir.

www.buluttgoz.com üzerinden kameralarla ilgili aşağıdaki işlemler yapılabilir;

 • Canlı kamera görüntülerinin izlenmesi
 • Arşiv kamera görüntülerinin izlenmesi
 • Hareketli kameraların yönetilmesi
 • Hareketin takip edilmesi
 • Kamera görüntülerinin ekran üzerinde çoklu şekilde izlenmesi
 • Canlı görüntülerin anlık resimlerinin bilgisayara kaydedilmesi
 • Dil seçeneğinin değiştirilmesi
 • Canlı kamera görüntülerinin izlenmesi
 • Şifre değiştirilmesi
 • Arşiv kamera görüntülerinin izlenmesi
 • Hareketli kameraların yönetilmesi
 • Hareketin takip edilmesi
 • Kamera görüntülerinin ekran üzerinde çoklu şekilde izlenmesi
 • Canlı görüntülerin anlık resimlerinin bilgisayara kaydedilmesi
 • Dil seçeneğinin değiştirilmesi
 • Arşiv görüntülerinden seçilen tarih aralığının avi formatında kaydedilmesi ve istemciye ya da sunucuya aktarılması
 • Harekete duyarlı kayıt başlatma ve durdurma
 • Hareketli kameralara atanan önayar (devriye) özelliğinin kontrol edilmesi
 • Kameralar için saat aralığı girilerek görüntü kaydının programlanması

Android ve IOS işletim sistemli cep telefonu/tablet ve diğer mobil cihazlardan www.buluttgoz.com'a girilerek mobil site üzerinden takip edilebilir.

Kamera ile Türk Telekom Veri Merkezi arasındaki bağlantının kopması durumunda(internet kesintisi) durumunda kameranın enerji bağlantısı olduğu sürece kamera görüntüleri, paket dahilinde SD kart mevcutsa, kamera üzerinde bulunan SD kart üzerine 8 GB a kadar kaydedilir. Satın alınan kamera modelinin SD kart desteği olup olmadığını kontrol edilir.

Bulut Göz SD Kart Desteği
Paket İsmi SD Kart Desteği
SP509 64 GB’a kadar
BLC 210,SP102 SD kart desteği yoktur
Diğer kameralar 32 GB’a kadar
 • SD kart üzerine kaydedilen görüntüler, kameranın web ara yüzünden manuel olarak bilgisayara aktarılabilir. Bu işlem sırasıyla şu adımlar izlenerek gerçekleştirilir:
  • Bir Internet Explorer sayfasının URL bölümüne kameranın dış IP adresini yazılır. (Modem dış ip si iki nokta üst üste kullandığı port) Örneğin: 95.195.6.0:8080
  • Ara yüz şifresi girilir. (Panasonic kameralar için default username : admin, şifre : 12345 tir)
  • Ayarlar menüsünden SD kart menüsüne girilir ve menü üzerinden kamera görüntüleri indirebilir.
 • Elektrik kesintisi durumunda kamera sistemi lokasyondaki bir UPS tarafından beslenmiyorsa kameralar çalışmaz ve SD karta da kayıt yapamaz.

Kameraların bulunduğu lokasyonda lokal ağ üzerinden kameraların IP adresi ile kameraların kendi web ara yüzünden canlı izleme yapılabilir. Lokasyondaki herhangi bir bilgisayara bağlı monitörden izleme yapılabilir.

Bulut Göz hizmeti kapsamında Türk Telekom tarafından devir ya da nakil hizmeti verilmez. Nakil taleplerinde iş ortağı firmaya yönlendirilirsiniz.