Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız Navigasyona ulaşmak için tıklayınız

İşiniz için aradığınız tüm çözümler Türk Telekom'da! Türk Telekom'un Esnaf, Profesyonel, Kobi, Kamu ve Büyük İşletmelere sunduğu fırsatları hemen keşfedin.

Türk Telekom

DDOS Atak Önleme Sistemi

Türk Telekom DDoS (Dağıtık Servis Dışı Bırakma) Atak Önleme Hizmeti ile veri trafiğinizi saldırılardan korumak artık çok kolay! Bu hizmet, trafiğinizde meydana gelebilecek herhangi bir DDOS atağını tespit eder ve temizler, böylece ataklardan dolayı göreceğiniz zararı minimuma indirebilirsiniz.

DDoS Atak Önleme Size Neler Sunuyor?

  • İhtiyacınıza göre, DDoS Atak Anında Koruma hizmeti veya DDoS Sürekli Koruma hizmeti seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
  • DDoS hizmeti Türk Telekom altyapısı üzerinden sunulduğu için ayrıca bir altyapı yatırımı yapmanıza gerek kalmaz.
  • Saldırıların hattınıza ulaşmadan önce temizlenmesi sağlanır. Böylece, hem hattınızın kesintiye uğramasının, hem de network altyapı kaynaklarınızın tükenmesinin önüne geçebilirsiniz.
  • DDoS Atak Önleme hizmeti sayesinde sadece doğru trafiğin hedefe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kendi networkünüze gelen saldırıları size özel bir arayüz ile takip edebilirsiniz. Ayrıca saldırı sırasında hem sistem tarafından otomatik e-posta ile hem de güvenlik ekibimiz tarafından bilgilendirilirsiniz.
  • DDoS Atak Önleme Hizmeti Müşteri Bilgi Formunu indirmek için tıklayınız.
  • DDoS Atak Önleme hizmetinde, istatistiksel analiz yapılarak oluşturulan profile göre saldırı tespit edilir ve önlenir.
  • 2 haftalık izleme süresinden sonra atak durumunda çok kısa bir sürede koruma başlatılır.
  • Hizmet kapsamındaki tanımlama ve takip işlemleriniz 7x24 yapılır.
  • DDoS Atak Anında Koruma veya DDoS Sürekli Koruma hizmetlerini aldığınızda, isterseniz aynı zamanda IP-Blok Bazlı Koruma da alabilirsiniz.

DDoS atağı başladığında, internete erişim için kullandığınız bant genişliği kullanılamaz ve network kaynaklarınız erişilemez duruma gelir. (Altyapı, DNS, E-posta, Web vb.)

DDoS atak anında önleme hizmetinde, sisteminiz tercih ettiğiniz zaman aralıklarında koruma altındadır. DDoS sürekli koruma sisteminde ise sizin belirtmenize gerek kalmadan, sisteminiz sürekli olarak koruma altına alınır.

Çeşitli müdahale tespit yöntemleri tüm şebeke trafiğini kapsamadığından ötürü kullanıcı olarak aldığınız önlemler yetersiz kalır.

Router, Firewall web sunucuları, siteler, DNS, E-posta ve IRC sunucuları, online alışveriş siteleri, online oyun ve eğlence siteleri, VoIP Gateway ve servisleri, data ve hosting merkezleri, atağın hedefinin üzerindeki network cihazlarıdır.

DDoS Atak Önleme hizmetini satın aldığınızda internet hizmetiniz ve aldığınız devredeki IP blokları sisteme tanıtılacağından dolayı, bu IP’ler üzerinde hangi sistemlerin çalıştığı bilgisini Türk Telekom ile paylaşmanız yeterlidir. Bu bilgiyi, Web, DNS, E-posta sunucusu gibi ilgili sunucu IP bilgilerinin bulunduğu ve indirilebilir dokümanlar bölümünde bulabileceğiniz DDoS Bilgi Formu ile iletebilirsiniz. IP bloklarında yapacağınız değişiklikleri ilgili birime bildirmeniz önemlidir.

Türk Telekom ofisleri, İşyerim Çağrı Merkezi (444 5 444) veya ilgili Satış Yöneticiniz ile iletişime geçebilirsiniz.