HAZIRNET

31 Aralık 2015 tarihine kadar yeni abone olmak isteyen müşteriler, taahhütsüz ve ücret ödemeden HAZIRNET Paketi abonesi olabilmektedir.

HAZIRNET abonelerine bağlantı ücreti ve aylık paket ücret hediye olup, günlük sadece 3 TL(KDV ve ÖİV Dahil)'ye sınırsız internetin engin dünyası şimdi dilediğiniz gün parmaklarınızın ucunda olacak. Üstelik modeminiz yoksa Türk Telekom 'in ücretsiz modem (kullanım hakkı)'lerinden yararlanabilirsiniz.

Tüm Türkiye çapında tarifeye başvuran Yeni Aboneler (bireysel) yararlanabilecektir.

HAZIRNET Paketlerine Türk Telekom Ofis, Türk Telekom Mağazaları, KSK, SSK satış kanalları üzerinden başvurabilir.

Tarifeden yararlanmak için Abonelik Sözleşmesi ve Eki doldurulacaktır. Herhangi bir Taahhüt alınmayacaktır. Ücretsiz modem kullanım hakkından yararlanmak isteyen müşterilerimiz, ayrıca teslim almış oldukları modeme ilişkin (modem kullanım hakkını içeren) modem teslim tutanağı imzalamaları gerekmektedir.

HAZIRNET kapsamında 1Mbps hız ve limitsiz(günlük) ADSL hizmeti alabilirsiniz.HAZIRNET Paketi Aylık adil kullanım noktası 6GB 'dır. Aylık 6 GB'ı geçen kullanımlarda, ayın geri kalan günleri için internet erişim hızı 1 Mbps'den 256 Kbps'ye düşürülecektir.

HAZIRNET tarifesindeki müşteriler satışa açık olan ADSL , ULTRANET, HİPERNET ve FİBERNET paketlerine geçebilirler. Yalın İnternet olarak HAZIRNET tarifesindeki müşteriler de satışa açık olan Yalın İnternet, Yalın ULTRANET, Yalın HİPERNET paketlerine geçebileceklerdir.

Tarife Paketleri Bağlantı Hızı Günlük Kullanım Kota Aylık Adil Kullanım Kotası  Süre Aylık Sabit Ücret Günlük Tarife Ücreti
HAZIRNET 1 Mbps Sınırsız 6GB 1 Gün Yok TL3

1 Aylık adil kullanım noktası 6GB 'dır. Aylık 6 GB'ı geçen kullanımlarda, ayın geri kalan günleri için internet erişim hızı 1 Mbps'den 256 Kbps'ye düşürülecektir.

1 Günlük (03:00 - 02:59 arasında) sınırsız internet kullanımı 3 TL dir.Söz konusu ücret her kullanım yapılan gün için geçerlidir.

3 Yukarıda belirtilen fiyatlara %18 KDV ve %5 ÖİV dahildir. Paket ücretlerine ilk bağlantı ücreti dahildir.

Bağlantı ücreti ve Aylık paket ücreti Hediyedir.

Yalın İnternet olarak da HAZIRNET Tarifesinden yararlanmak mümkündür. Yalın İnternet ile HAZIRNET tarifesinden yararlanmak isteyen aboneye, sabit telefon abonesi değil ise Yalın internet aylık erişim ücreti (tüm vergiler dahil 18 TL) ve Yalın İnternet Devre Hazırlama Ücreti (1 defalık tüm vergiler dahil peşin 10 TL); sabit telefon abonesi ise Yalın İnternet aylık erişim ücreti (tüm vergiler dahil 18 TL) faturalandırılır.

Günlük kullanımda 03:00 - 02:59 saat aralığı baz alınacaktır. Yani Gece 03:00 ile sonraki gece 02:59 arası yapılacak internet kullanımları (2MB üstü) 3 TL olarak müşteriye faturalandırılacaktır.

HAZIRNET tarifesi kapsamında müşterilerimize damga vergisi yansıtılmayacaktır.

HAZIRNET tarifesi aboneliği süresince müşterilerimize yansıtılacak tek tutar ADSL erişim ücreti olup, kullanım yapıldığı gün(03:00-02:59 arası) karşılığı denk gelen tarife tutarı ay sonu müşterimize faturalanacaktır.(Örneğin 4 gün (03:00-02:59 arası) boyunca internet kullanımı yapılması durumunda ay sonu müşteriye 4 gün x 3TL karşılığı 12 TL 'lik ADSL erişim bedeli yansıtılacaktır.) Ancak Yalın İnternet olarak da HAZIRNET Tarifesinden yararlanmak mümkündür. Yalın İnternet ile HAZIRNET tarifesinden yararlanmak isteyen aboneye, günlük internet erişim ücreti dışında sabit telefon abonesi değil ise Yalın internet aylık erişim ücreti (tüm vergiler dahil 18 TL) ve Yalın İnternet Devre Hazırlama Ücreti (1 defalık tüm vergiler dahil peşin 10 TL); sabit telefon abonesi ise Yalın İnternet aylık erişim ücreti (tüm vergiler dahil 18 TL) faturalandırılır.

Hayır, bağlantı ücreti hediyedir.

Hayır, tarife boyunca aylık sabit ücret hediyedir.

Hayır, Günlük sınırsız internet kullanabileceksiniz.Ancak HAZIRNET Paketi Aylık adil kullanım noktası 6GB 'dır. Aylık 6 GB'ı geçen kullanımlarda, ayın geri kalan günleri için internet erişim hızı 1 Mbps'den 256 Kbps'ye düşürülecektir.

Yalın internet hizmet ile kampanyadan yararlanıldığı durumda Yalın İnternet Aylık Erişim Ücreti (tüm vergiler dahil 18 TL) ve sabit telefon hizmeti de alınmıyorsa Yalın İnternet devre hazırlama ücreti (bir defaya mahsus tüm vergiler dahil peşin 10 TL) ilk aydan itibaren Türk Telekom faturasına yansıtılır.

HAZIRNET tarifesinde, kaç gün internet kullanımı yapılmışsa, o kadar gün karşılığı tutarda ücret ay sonu fatura olarak ödenecektir.

Ancak Yalın HAZIRNET Paketinde, yalın internet aylık erişim ücreti aylık(tüm vergiler dahil 18 TL) olarak faturalandırılır.

HAZIRNET taahhütsüz bir pakettir, bu bağlamda abonelerimiz HAZIRNET paketinden diledikleri Türk Telekom ADSL paketlerine istedikleri zaman geçiş yapabilir ancak paket değişikliği yada iptal yaptırdıktan sonra yeniden HAZIRNET tarifesine geri gelememektedir.

ADSL hattınızı iptal ettirmeniz durumunda;

ADSL Hizmet Ücreti: ADSL hizmetine ilişkin tüm borçlarınız (varsa) tahsil edilecektir.

Modem Ücreti: Tarife kapsamında ücretsiz (kullanım hakkı) sunulan modemlerden alan abonelerimiz Türk Telekom aboneliklerini iptal ettirdiklerinde modemleri iade etmeleri gerekmektedir. Modem iadesi yapılamaması durumunda kablosuz modem için 125 TL faturalandırılır. (ücretlere tüm vergiler dahildir.)

Hayır, HAZIRNET tarifesindeki aboneler Türk Telekom katma değerli servislerinden yararlanamamaktadır.

HAZIRNET tarifesindeki aboneler nakil yapabilmektedir.

HAZIRNET tarifesindeki aboneler devir yapabilmektedir.

HAZIRNET tarifesindeki aboneler tarife değişikliği yapabilmektedir.

Evet, HAZIRNET tüm modemlerle uyumlu çalışmaktadır.

HAZIRNET tarifesinden yararlanan tüm abonelerimize,isteğe bağlı olarak Türk Telekom mülkiyetinde (sahibi Türk Telekom) olacak şekilde maksimum 1 adet modem kullanım hakkı sunulur.

Türk Telekom aboneliğinin (hizmet iptal) iptalinde modemin geri iade edilmesi gerekmektedir. Türk Telekom abonelik iptal talebinde modemin iade edilmemesi durumunda kablosuz modem için 125 TL faturaya yansıtılır.

Ücretsiz kullanım hakkı sunulacak modemlerin marka ve özellikleri;

Kablosuz modem: (1 port kablosuz modem)

  • AIRTIES
  • Huawei
  • ZyXEL

Modeminizi size verilecek olan Türkçe sesli interaktif kolay kurulum CD 'si ile kendiniz kolaylıkla kurabilirsiniz. Detaylı bilgi ve kurulum desteği için 444 5 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Modemi olan müşteriler Türk Telekom tarafından sunulan modemi almadan HAZIRNET tarifesinden yararlanabilir.