Fibernet Paketleri Sıkça Sorulan Sorular

Türk Telekom FİBERNET paketleri ile Fiber altyapı üzerinden veri iletişimi ile internet hizmeti sağlanmaktadır.

FİBERNET paketleri ile altyapı uygunluğuna göre 1000 Mbps’ye kadar hız alınabilmektedir.

Başvuru esnasında adresinizin FİBERNET için servis verilebilirliği kontrol edilerek bilgi verilebilmektedir. Türk Telekom FİBERNET başvurunuzu Türk Telekom Türk Telekom mağazalarından ve 444 5 444 Müşteri Hizmetleri'nden yapabilirsiniz.

Türk Telekom FİBERNET Paketlerine hizmetin sunulabildiği yerlerde bulunan yeni müşteriler başvurabilir.

Türk Telekom FİBERNET Paketlerine başvuru yapmak için Türk Telekom Ofis ve Türk Telekom Mağazaları'ni ziyaret edebilir veya 444 5 444'i arayabilirsiniz.

Türk Telekom FİBERNET Paketler bireysel abonelik için gerekli belgeler:

  • Abonelik sözleşmesi
  • Abonelik sözleşmesi ek formu
  • Abonelik başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • T.C. vatandaşlık numarası (Şahsen veya vekalet ile başvurması gerekmektedir.)

Yeni aboneliklerde 16 TL taksitle 12 ay süresince ya da 8 TL taksitle 24 ay süresince Türk Telekom faturasına yansıtılır.

Türk Telekom FİBERNET Paket uyumlu modemler, ADSL modemlerinden farklıdır. Türk Telekom FİBERNET Paketlerinin alınabilmesi için FİBERNET Paketleri ile uyumlu modem gerekmektedir.

Türk Telekom FİBERNET Paketleri ile uyumlu modemler modeline göre 4 veya 7 portlu, kablosuz bağlantı imkanı sağlayan modemlerdir. Modem modeli stoklara göre değişebilir.

Türk Telekom FİBERNET Paketleri ile verilen modemler altyapınıza göre değişmektedir. Altyapınız gereği modemi taksitle aldıysanız, ödediğiniz taksitler kalan tutar modem bedeli olan 250 TL'den düşülerek son faturanıza yansıtılır. Eğer altyapınız kapsamında aboneliğiniz süresince ücretsiz modem kullanımı sağlanmış ise ve Yalın FİBERNET Paketleri'ni kullanıyorsanız, abonelik iptali durumunda modemi bir Türk Telekom Ofisi veya Türk Telekom Mağazalarısine teslim etmeniz gerekmektedir. Modem teslim edilmez ise vergiler dahil 147.5 TL son faturanıza yansıtılır.

Altyapınızın durumuna göre modem gereksiniminizi Türk Telekom Türk Telekom mağazalarından veya 444 5 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

iber altyapısı (FTTH) olan abonelere, modem üzerinden sunulmaya devam edilen internet hizmeti ücretlerine ek olarak, tüm vergiler dahil aylık 6 TL (AltıTürkLirası) modem kullanım ücreti, internet aboneliği devam ettiği sürece fatura edilecektir. Kampanya kapsamındaki modemler, stoklarda yer alan markalarla sınırlıdır. Binaya kadar fiber altyapısında olan (FTTB) müşterilerimiz, FİBERNET uyumlu hiper hızlı modem 24 ve 12 ay taksitli olarak sunulmaktadır. 

Türk Telekom FİBERNET paketleri ile birlikte istendiğinde statik IP alınabilmektedir.

  • 4, 6, 8, 12, 16 ve 20 Mbps'ye kadar hızlı Fibernet paketleri için upload hızı 1 Mbps’ye kadardır.
  • 24, 32 ve 35 Mbps’ye kadar hızındaki Fibernet paketleri için 20 GB’a kullanımlar 3 Mbps’ye kadar upload hızında, 20 GB’tan sonraki kullanımlar ise 2 Mbps’ye kadar upload hızında gerçekleştirilir.
  • 50 ve 100 Mbps’ye kadar hızındaki Fibernet paketleri için 20 GB’a kullanımlar 4 Mbps’ye kadar upload hızında, 20 GB’tan sonraki kullanımlar ise 2 Mbps’ye kadar upload hızında gerçekleştirilir.
​​​

Evet, FİBERNET paketleri ile birlikte istenirse Yalın FİBERNET hizmeti alınabilir; Yalın FİBERNET Paketlerine abone olmak isteyen müşterilerimizin faturalarına Yalın FİBERNET erişimine ait ücretler ayrıca yansıtılacaktır.

Türk Telekom FİBERNET paketleri ile nakil hizmeti sunulmaktadır.

Türk Telekom FİBERNET paketleri ile Hat Dondurma hizmeti sunulmaktadır.

FİBERNET paketleri ile yeni satış, iptal, devir, hat dondurma; nakil ve tarife değişikliği hizmetleri verilebilmektedir.

Türk Telekom FİBERNET paketlerinde abone internet hattının bulunduğu yerdeki, paket adı altında belirtilen hıza kadar destekleyen hızı kullanacak olup, bu hız bağlanılan yere göre değişiklik gösterebilecektir. Abonenin ay içerisindeki veri kullanımı (download) paket GB’ını* aştığında internet kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir. Takip edilen aya girildiğinde, Abone internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen paket GB’ının* aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Paket GB* uygulaması upload hızını etkilememektedir.


Türk Telekom FİBERNET Şifrenizi 444 5 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilir, değiştirmek için TT Ofislerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Tek Şifre’niz ile Online  İşlem Merkezine giriş yaparak veya Çağrı Merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom FİBERNET Paketlerine ait paket GB'ları şu şekildedir;

Paket Adı Hız Kota Kaç GB'tan Sonra Hızım Düşer?* 
Türk Telekom FİBERNET4 24 Mbps'ye kadar 4 GB 25
Türk Telekom FİBERNET6 24 Mbps'ye kadar 6 GB 25
Türk Telekom FİBERNET12 24 Mbps'ye kadar 12 GB 25
Türk Telekom FİBERNET LİMİTSİZ 24 Mbps'ye kadar - 35
Türk Telekom FİBERNET LİMİTSİZ 24 Mbps'ye kadar - 75
Türk Telekom FİBERNET LİMİTSİZ 35 Mbps'ye kadar - 100
Türk Telekom FİBERNET LİMİTSİZ 50 Mbps'ye kadar - 200
Türk Telekom FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps'ye kadar - 200

* Paket GB ve Kaç GB’tan Sonra Hızım Düşer; Adil Kullanım Noktasını (AKN) ifade etmektedir.

​​