Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Bilginet

 

Türk Telekom aboneleri, e-ticaret yazılımı sayesinde, çevrimiçi dükkanlarını farklı tema alternatifleri arasından seçtikleri görsellikte müşterilerinin beğenisine sunabilecekler. Türk Telekom aboneleri e-ticaret alt yapı hizmetleri ile 7/24, zamandan ve mekandan bağımsız hareket ederek geniş kitlelere ulaşma şansı elde ederken iş süreçlerini etkinleştirerek, günlük işlerin takibinde verimlilik elde edebilecek ve maliyetleri düşürebilecekler.

İş ortaklığı kapsamında Türk Telekom tek şifre kullanıcıları e-ticaret alt yapı hizmetlerinden avantajlı fiyatlardan faydalanabileceklerdir.

Türk Telekom ve Bilginet işbirliği kapsamında Eko Paket ve Kobi Paket olmak üzere 2 paket alternatifi sunulmaktadır. Kobi Paket Bilginet tarafından Türk Telekom abonesi olmayanlara "Small Paket" adı altında sunulmaktadır.

EKO E-Ticaret Paketi: B2C e-ticaret modülü, paket kurulumu, online eğitim videoları, 1 adet com.net.org. alan adı, standart sunucu barındırma, 7 GB/ay trafik, 250 MB web alanı, 5 adet mail hesabı, 128 bit SSL, aylık 3 adet ticket desteği, Pay Pal ödeme entegrasyonu, aktif/pasif 1000 adet ürün sergileme, tasarım esnekliği, SEO uyumluluğu, içerik yönetimi ve 3. Parti firmalar tarafından verilen promosyonlar veya menfaatler (Google Adwords 250 TL kupon hediyesi ve Markmost) Türk Telekom abonelerine ek bir ücret talep edilmeden sağlanacaktır.

KOBİ E-Ticaret Paketi: Kobi Paket Bilginet tarafından Türk Telekom abonesi olmayanlara “Small Paket” adı altında sunulmaktadır. B2C e-ticaret modülü, paket kurulumu, ücretsiz sistem kurulum eğitimi, online eğitim videoları, 1 adet com.net.org. alan adı, standart sunucu barındırma, 30 GB/ay trafik, 1 GB web alanı, max 50 adet mail hesabı, 128 bit SSL, aylık 7 adet ticket desteği, 1 adet sanal pos kurulum hizmeti, Pay Pal ödeme entegrasyonu, havale, EFT gibi ödeme tipi tanımlayabilme, aktif/pasif 4000 adet ürün sergileme, içerik yönetimi, zoom modülü, tasarım esnekliği, SEO uyumluluğu, gelişmiş rapor modülü ve 3. Parti firmalar tarafından verilen promosyonlar veya menfaatler (Google Adwords 250 TL kupon hediyesi, Markmost, 1.000 Euromessage) Türk Telekom abonelerine ek bir ücret talep edilmeden sağlanacaktır.

Kampanya kapsamında Türk Telekom abonelerine özel tasarlanmış EKO ve KOBİ paket sunulmaktadır. EKO veya KOBİ paket sayesinde e-ticaret dünyasına Türk Telekom abonelerine özel uygulanan fiyat avantajları ile hızlı ve güvenli girmiş olursunuz.

Eko Pakete sahip olmak için yıllık 585 TL, Kobi Pakete sahip olmak için yıllık 1.071 TL ödenmesi gerekmektedir.

Paket hizmetleri için ödenen ücret dışında paket kotanız haricindeki trafik aşımınız olur ise ekstra trafik bedeli ayrıca faturalandırılacaktır. Kota aşım ücreti ve ödemesi ile ilgili Bilginet firmasından bilgi alabilirsiniz.

Satın alınan e-ticaret alt yapı hizmeti kapsamında Türk Telekom hizmetlerinden ayrıca bir avantaj sağlanmayacaktır.

Kampanyadan, sektör bağımsız olarak ticari faaliyet gerçekleştiren Türk Ticaret Kanunu'nda belirtilmiş tüm şirketler (şahıs firmaları, anonim şirketler, limited şirketler, komandit ve kolektif şirketler) ya da ticari faaliyet gerçekleştirmek isteyen ve bu amaçla şirketleşmiş olan tek şifre sahibi tüm Türk Telekom aboneleri faydalanabilir.

Eylül 2012 itibari ile bir yıl içinde istediğiniz zaman faydalanabilirsiniz.

Hayır, Türk Telekom abonesi olarak bir taahhüt verilmesi gerekmemektedir.

Hizmetin kullanımı, üyelik, iptal, arıza gibi konularda Bilginet firmasından destek alınacaktır.

E-ticaret alt yapı hizmetlerinin sunulması bir iş ortağı servisi olduğundan servisle ilgili tüm konularda ve müşteri süreçlerinde Bilginet firması yardımcı olacaktır.

Türk Telekom ve Bilginet işbirliği kapsamında sunulan ürün ve servisle ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki kanallardan ulaşabilirsiniz:

Kampanya sitesinden http://www.ticaretimcoknet.com ulaşılabilir.

Bilginet çağrı merkezinden 444 0 928 telefon ile ulaşılabilir.

 

Bilginet iletişim bilgileri:

Bilginet web sitesi: http://www.bilginet.com.tr
Bilginet çağrı merkezi: 444 0 928
E-mail adresi: Türk Telekomkampanya@bilginet.com.tr

Ürünler ile eğitim videolarını seyredebilir, 15 gün süreli demo sitesi açıp sistemi deneyebilirsiniz.

Servisi Bilginet kampanya sitesinden (http://www.ticaretimcoknet.com) ve Bilginet çağrı merkezinden (444 0 928) Türk Telekom tek şifrenizi girerek satın alabilirsiniz.

Hizmetin ücreti Türk Telekom faturasında olmayacaktır. Bilginet’e havale veya kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

Gelişen teknoloji ve değişen ticaret dinamikleri içerisinde internetin ve buna bağlı olarak sanal ticaretin yeri ve önemi artmaya devam ediyor. Düşük bütçelerle yüksek verimlilik sağlanabilen bu yeni ticaret türü sayesinde ticaretinizi sokağınızdan, caddenizden ya da mahallenizden daha öteye taşıyacak, sınırları ortadan kaldırabileceksiniz. 7 gün 24 saat ticaretinizi sürdürebilecek, satış hacminizi ve hizmet kalitenizi artırabileceksiniz.

Son dönemde yaşanan teknolojik gelişmeler ile internetten yapılan alışverişlerde güvenlik en üst düzeye çıkmıştır. Sisteminize entegre edilecek 128bit SSL (Secure Socket Layer) sertifikası sayesinde müşterilerinizin kredi kartı bilgileri şifrelenerek bankaya iletilmekte ve bu sayede tüketici ve banka haricinde kimse bu bilgilere ulaşamamaktadır. Bunun haricinde bankaların sağladığı 3D güvenlik altyapısı sayesinden aldığınız ödemeler kart sahibi tarafından teyit edilmekte ve bu sayede çalıntı kart kullanım riski en aza inmektedir.

E-ticaret siteniz sayesinde tüm ürün ve hizmetlerinizi sınır tanımadan ülkenin her köşesine ulaştırmayı başaracaksınız. Türkiye’de 50 milyon internet kullanıcısı var ve bu internet kullanıcılarının gerçekleştirdiği işlem adedi 2012 yılının ilk yarısında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 29 oranında artarak 75 milyona ulaştığını düşünürsek hedef kitlenin büyüklüğü gözler önüne serilecektir.

Şayet halihazırda kendinize ait bir alan adınız varsa bu alan adını e-ticaret siteniz için kullanabileceğiniz gibi .com, .net ya da .org uzantılı dilediğiniz bir alan adı kullanıma uygunsa Bilginet tarafından alınarak sizin adınıza tescillenecek ve kullanımınıza sunulacaktır. Hizmet aldığınız süre boyunca sizin adınıza yenilenecek ve aldığınız hizmeti sonlandırmak istediğinizde ise tarafınıza devredilecektir.

Aldığınız paket aktivasyonu ödeme yapmanız akabinde 1 iş günü içinde açılacak, paket kurulum bilgileri vermiş olduğunuz e-mail adresine gönderilecektir.

Bilginet destek servisinin bilgi bankasında bulunan "E-ticarete Başlarken İlk Yapılacaklar" dökümanını inceleyerek paket kurulumunu yapabilirsiniz.

E-ticaret sitenizi hazırladıktan sonra tek yapmanız gereken bunu duyurmak ve doğru, kaliteli, hızlı hizmet sunmaya çalışmaktır. Sitenizi duyurmak için arama motorları üzerinde reklam yapabilir ve sizin ürünlerinize ihtiyaç duyan tüketicileri arama motorları, sosyal ağlar, haber siteleri, mikro v.b. siteler aracılığı ile sitenize çekebilirsiniz. Bunun haricinde SEO (arama motoru optimizasyonu), özel grafik arayüz çalışması, banner reklam, mail ve SMS pazarlama, sosyal medya pazarlama, ileri düzey güvenlik hizmetleri gibi ek hizmetlerden faydalanabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz.

Site içerisindeki tüm ürün ve içerikler tarafınızca oluşturulacaktır. Sistem bu işlemi kolayca ve teknik bilgiye ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz şekilde geliştirilmiştir. İster size sunulacak yönetim paneli üzerinden isterseniz standart excel şablonu aracılığı ile ürünlerinizi sisteme ekleyebilirsiniz.

Sanal Pos, işletmelerin internet üzerinden kredi kartı aracılığı ile ödeme alabilmesini sağlayan güvenli bir ödeme enstrümanıdır. Bankaların şart koştuğu kriterlerin uygun olması haline sanal posunu kullanmak istediğiniz bankaya firma olarak başvurarak sanal pos talebinde bulunabilirsiniz. Bankanın yapacağı incelemenin ardından uygunluk durumunda tarafınıza verilecek olan sanal pos bilgilerini e-ticaret sisteminize tanımlayarak kendi hesaplarınıza kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz.

Kredi kartı haricinde banka havalesi, EFT, kargo firmaları ile yapılacak anlaşma dahilinde kapıda ödeme, mobil ödeme ya da PayPal aracılığı ile ödeme alabilirsiniz.

Bir yıllık hizmet paketiniz içerisinde teknik destek hizmeti mesai saatleri içerisinde ücretsiz olarak sunulacaktır. Yaşayabileceğiniz her türlü arıza ve problem için aldığınız paket dahilinde Bilginet destek sitesi üzerinden teknik destek ekibine ulaşabilir, sorularınızı iletebilir ve cevaplarınızı alabilirsiniz.

Aynı zamanda Bilginet merkez ofisinde verilecek olan ücretsiz panel eğitimlerine katılabilir. Admin paneliniz üzerinden yardım videolarına ulaşabilirsiniz.

Bilginet farklı periyotlarda güncelleme paketleri çıkarmaktadır, admin panel üzerinden güncelleme işlemini başlatarak paket versiyonunu yükseltebilirsiniz.

Bilginet'in bilgisi ve devir şartları dahilinde e-ticaret sitenizi devredebilirsiniz.

Bir yıllık hizmet süresi sonlandığında hizmet paketiniz için talep edilen yıllık kullanım ücretini ödeyerek yenileyebilir ve e-ticaretinize devam edebilirsiniz.

Paket süresi dolmadan önce ödemenin Bilginet'e yapılması gerekmektedir.

Türk Telekom abonesi sözleşme tarihinden itibaren 30 gün içinde paketi iade edebilir. 30 gün içinde iade söz konusu olduğunda paket bedelinin KDV dâhil %25 tutarı iade edilmez. (Bilginet kurulum, kurulum kaldırma, eğitim, satış ve muhasebe idari masrafları, SSL, alan adı, resmi kurumların istediği verilerin 2 sene boyunca saklanması vb nedenler dolayısı ile kesinti yapmaktadır. Hizmetleri satın almadan demo imkanı da verilmektedir)

Sözleşmeden 30 günlük süre geçtikten sonra, herhangi bir sebeple müşterinin işbu sözleşmeyi iptal etmek istemesi durumunda ödenen bedel iade edilmez.

444 0 928 numaralı çağrı merkezi veya destek sitesi üzerinden satış bölümüne talep bırakarak iptal koşulları çerçevesinde başvuru yapabilirsiniz.

E-ticaret altyapısı içerisinde barındırdığınız tüm ürün, üye, sipariş vs. gibi veriler size aittir. İsterseniz size sunulacak yönetim panelinden bu bilgileri istediğiniz zaman alabileceğiniz gibi aynı zamanda talep ettiğiniz taktirde tarafınıza teslim edilecektir.