Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız Navigasyona ulaşmak için tıklayınız

İşiniz için aradığınız tüm çözümler Türk Telekom'da! Türk Telekom'un Esnaf, Profesyonel, Kobi, Kamu ve Büyük İşletmelere sunduğu fırsatları hemen keşfedin.

Türk Telekom

Bulut Depo

KOBİ'lere Özel Bulut Depo

İnternet erişimi olan her yerden dosyalarınıza güvenle ulaşın!

Nedir?

Bulut Depo Türk Telekom'un sunmuş olduğu online dosya depolama hizmetidir. Bu hizmeti kullanarak dosyalarınızı size verilen alana depolayarak yedekleyebilir, saklayabilir, daha sonra herhangi bir cihazdan bağlanarak ulaşabilirsiniz.

Hemen Başvur

  • Dosyalarını, fotoğraflarını, videolarını güvenli bir yerde saklamak isteyen,
  • Depoladığı verilerine her an her yerden istediği cihazla erişmek isteyen,
  • Verilerini otomatik olarak yedekleyip ihtiyacı olduğu zaman geri yüklemek isteyen,
  • Çalışanlarının dosyalarını birbirleriyle, çalıştıkları kuruluşlarla ve müşterileriyle kolayca paylaşmasını isteyen firmalar.
Donanım Maliyeti Yok Güvenli Depolama Her Yerden Erişim Ortak Çalışma Yönetim Kolaylığı
Verilerin arşivlenmesi için harici yedekleme sürücülerine ve donanımlarına ihtiyaç duyulmaz. Dosyalar Türk Telekom Veri Merkezi'nde güvenle depolanır, bilgisayar arızasında veri kaybetme riski ortadan kalkar. Dosyalarınıza internet üzerinden table, akıllı telefon veya dizüstü bilgisayarlarınızdan kullanıcı hesabınız ile erişim imkanı sunar. Ortak çalışma klasörleri yaratabilir, bu klasörlere erişim izni için kurallar belirleyebilirsiniz. İstediğiniz kadar yeni kullanıcı ekleyebilir ve her bir kullanıcıya ayrı bir kullanım kapasitesi verebilirsiniz.
  • Bulut Depo, dosya paylaşımı, dosya yedekleme, sosyal ağ entegrasyonu, ingilizce dil desteği, otomatik senkronizasyon imkanı sunar.
  • Bulut Depo'da bulunan tüm dosyalarınıza, kullandığınız tüm cihazlardan (Masaüstü Bilgisayar, Notebook, iPhone, iPad, Android, Linux, MAC) tek kullanıcı hesabı ile erişebilirsiniz.
  • Bulut Depo ile yönetici kullanıcı belirleyebilir ve yöneticiye bağlı hesaptan sınırsız sayıda alt kullanıcı oluşturabilir ve bu alt kullanıcılara kota tanımlayabilirsiniz.
  • Bulut Depo'nun kurulumu kolaydır. "Sürükle & Bırak" özelliği ile depolanacak dosya, resim veya videoları bilgisayar üzerinde kayıtlı bulundukları alanlardan kolaylıkla web arayüzünde açılan klasörlere taşıyabilirsiniz.

Ürün 25 GB, 50 GB, 100 GB, 250 GB, 500 GB ve 1 TB, 2 TB, 5 TB, 10 TB, 20 TB tarife paketleri şeklinde sunuluyor. Tarife seçenekleri aylık ve yıllık olarak tüm vergiler dahil olarak aşağıda belirlenmiştir.

Paket (GB) Aylık Yıllık
25 5 TL 49 TL
50 8 TL 79 TL
100 10 TL 99 TL
250 16 TL 159 TL
500 20 TL 199 TL
1000 22 TL 219 TL
2000 40 TL 399 TL
5000 90 TL 899 TL
10000 170 TL 1.699 TL
20000 330 TL 3.299 TL

Bulut Depo Türk Telekom'un sunmuş olduğu online dosya depolama hizmetidir. Bu hizmet kullanılarak dosyalar yedeklenebilir, saklanabilir, daha sonra herhangi bir cihazdan bağlanarak ulaşılabilir. Bilgi kaybetme riski azaltılır ve veri depolama maliyetleri düşürülür. Bulut Depo Türk Telekom Veri Merkezi'nde güvenli bir şekilde depolanan dosyalara bilgisayardan veya Android, IOS uygulamaları ile mobil cihazlardan kısaca internete erişim olan her yerden erişebilmeyi sağlayan yeni bir Türk Telekom hizmetidir.

Bulut Depo bilişim teknolojisi ile dosyalarınız Türk Telekom Veri Merkezi dosya paylaşım platformunda güvenli bir şekilde depolanır ve herhangi bir bilgisayar arızasında bilgilerinizi kaybetmek gibi bir risk ile hiçbir zaman karşılaşmazsınız.

Dosyalarınıza, kullandığınız tüm cihazlardan (PC, Iphone, Ipad, Android) tek kullanıcı hesabı ile erişim imkanı sunar.

Kurulumu kolaydır, sürükle bırak özelliği ile depolanacak dosya, resim veya videolar bilgisayar üzerinde kayıtlı bulundukları alanlardan kolaylıkla web ara yüzünde açılan klasörlere taşınabilme imkanı sunar.

İşletmeler için maliyet avantajı ve kolaylıklar sağlar. Yedekleme için harici yedekleme sürücülerine, donanımlarına ihtiyaç duyulmaz.

Ürün 25 GB, 50 GB, 100 GB, 250 GB, 500 GB ve 1 TB, 2 TB, 5 TB, 10 TB, 20 TB tarife paketleri şeklinde sunuluyor. Tarife seçenekleri aylık ve yıllık olarak tüm vergiler dahil olarak aşağıda belirlenmiştir.

Bulut Depo ücretlendirme bilgisi
Paket (GB) Aylık Yıllık
25 5 TL 49 TL
50 8 TL 79 TL
100 10 TL 99 TL
250 16 TL 159 TL
500 20 TL 199 TL
1000 22 TL 219 TL
2000 40 TL 399 TL
5000 90 TL 899 TL
10000 170 TL 1.699 TL
20000 330 TL 3.299 TL

ttvm.com.tr, turktelekombulutt.com.tr, buluttdepo.com, Türk Telekom ofisleri, Satış Yöneticileri; Çağrı merkezinden gelen başvurular için müşteri www.ttvm.com.tr mail adresinden başvuru yapması için yönlendirilir.

Bulut Depo'da dosyalarınız bilgisayarınızdan bağımsız olarak internet aracılığıyla TT serverlarında tutulur. Kullanıcı tarafından dosyalar silinmediği takdirde bilgisayarın bozulması, çökmesi gibi durumlarda dosyalar TT serverlarında bulunacaktır.

Mevcut kullanıcınızda çıkış yaptığınız zaman Bulut Depo kapatılan kullanıcının dosyalarının kaybolmaması amacıyla kapatılan Bulut Depo dosyalarını tarih bilgisi ile masaüstü uygulamasının bulunduğu bilgisayarda saklamaktadır. Görülen tarih bilgili dosya en son bağlantısı kesilmiş Bulut Depo kullanıcı dosyasıdır.

Bulut Depo sadece tüzel kişilere satılmaktadır. Bireysel olarak satın alınamamaktadır.

Dosyalarda yapılmış bütün değişikliklere versiyonlar başlığı ile web uygulamasından erişilmektedir. Buluttdepo.com'da kullanıcı adınızla giriş yaptığınızda ilgili dosya seçilerek eski versiyonlarını görebilir ve indirebilirsiniz.

Silinen dosyalar web uygulamasında (buluttdepo.com) geri dönüşüm kutusu'nda tutulmaktadır.

Kullanıcı tarafından silinene kadar. Belirli bir süresi yoktur. Geri dönüşüm kutusundaki dosyalar kotanızdan sayılır.

Kotanız yüklü dosyaların yanında geri dönüşüm kutusu, yedekler ve versiyonları da kapsamaktadır. Bunun için web uygulamasındaki geri dönüşüm kutusunu boşaltmalısınız, ihtiyacınız olmayan versiyonları ve yedekleriniz silmelisiniz.

Evet. Bu nedenle aboneliğinizi iptal etmeden önce dosyanızı kendi bilgisayarınıza veya diskinize yüklemeniz önerilir.

Yüklemiş olduğunuz dosyalarda virüs bulunması durumunda Bulut Depo tarafından uyarı verilmektedir. Ancak Bulut Depo bu dosyaları yüklemenize engel olmamaktadır. Bulut Depo tarafından herhangi bir virüs bulaşmaz.

Günlük-Haftalık-Aylık ve tek seferlik olmak üzere sizin seçiminize göre yedekleme yapılmaktadır.

Herhangi bir alt kullanıcı limiti yoktur. İstediğiniz kadar alt kullanıcı tanımlamanız mümkündür.

Android, Windows Phone, IOS, Mac OS, Windows 7, Windows 8 ve Linux'un yüklü olduğu cihazlarda kullanabilirsiniz.

Web uygulaması üzerinden max 100 Mb, masaüstü uygulamasından ise istediğiniz büyüklükte dosyayı yükleyebilirsiniz.

ttvm.com.tr, turktelekombulutt.com.tr, buluttdepo.com, Türk Telekom ofisleri, Satış Yöneticileri; Çağrı merkezinden gelen başvurular için müşteri www.ttvm.com.tr mail adresinden başvuru yapması için yönlendirilir.

Kurumsal müşteri olarak sizden istenen zorunlu belgeleri sisteme yüklediğiniz sürece ofise gelmenize gerek bulunmamaktadır.