Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız Navigasyona ulaşmak için tıklayınız

İşiniz için aradığınız tüm çözümler Türk Telekom'da! Türk Telekom'un Esnaf, Profesyonel, Kobi, Kamu ve Büyük İşletmelere sunduğu fırsatları hemen keşfedin.

Türk Telekom

Gelişmiş Tehdit Önleme

Gelişmiş Tehdit Önleme

Gelişmiş Tehdit Önleme Engelleme Hizmeti Nedir?

Daha önce tanımlanmamış, gözlenmemiş ve uygun güvenlik koruma çözümü üretilmemiş, mevcut güvenlik sistemlerinin tespit edemeyeceği ataklar olarak tanımlanan «bilinmeyen atakları» tespit eder ve bilinir hale getirir

Gelişmiş Tehdit Önleme Hizmeti Neler Sunuyor?

  • Antivirüs ve Aktif Savunma hizmeti ile birlikte çalışmaktadır.
  • Günümüzün gelişmiş siber saldırılarını ya da sıfırıncı gün ataklarını tespit eder.
  • İstihbarat ağı sayesinde Dünyanın herhangi bir yerinde tespit edilen atakların bilgisini anlık olarak alır ve imza veri tabanına ekler.
  • İnternet üzerinden indirilen dosyaları inceler ve analiz eder.
  • Zararlı olduğunu tespit ettiği dosyaların indirilmesini önler.
  • Raporlama ve cihaz yönetimi Türk Telekom tarafından sağlanır.
  • 7/24 müşteri desteği ile Türk Telekom her zaman yanınızdadır.

Herhangi bir yavaşlamaya sebep olmaz.

PDF, MS Office, JAVA dosyalarını ortalama 1 dakika içerisinde, executable dosyaları ve diğer dosyaları ise ortalama 5 dakika içerisinde analiz edebilmektedir.

PDF, EXE, DLL, APK, Microsoft Office, ZIP/RAR, JAVA, FLASH, Web Link

Hayır, Servis herhangi bir iş kesintisi yaratmadan devreye alınabilir.

İstenilen yöndeki trafik için tehdit analiz servisi kullanılabilir, istenirse sadece download, sadece upload ya da her iki yöndeki trafik için servis devreye alınabilir.

İstenilen sıklıkta (günlük, haftalık, aylık vb) servis çıkıtları ile ilgili periyodik rapor almak mümkündür. Bu rapor ile birlikte hangi zararlı aktivitelerin tespit edilip engellendiği ile ilgili bilgi sağlanmaktadır.

İstenilen dosya tiplerine (exe, pdf, doc, xls vb.) göre tehdit analiz servisine gönderilecek dosyalar müşteri tarafından belirlenebilir.

444 5 444 İşyerim Çağrı Merkezi numarasını arayarak ya da Türk Telekom İl Müdürlükleri'ni ziyaret ederek bilgi alabilir, ön başvuru ve başvuruda bulunabilirsiniz.