Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız Navigasyona ulaşmak için tıklayınız

İşiniz için aradığınız tüm çözümler Türk Telekom'da! Türk Telekom'un Esnaf, Profesyonel, Kobi, Kamu ve Büyük İşletmelere sunduğu fırsatları hemen keşfedin.

Türk Telekom

Veeam ile Yedekleme hizmeti ile sanal ortamda veri yedekleme hizmeti sunularak herhangi bir arıza durumunda verileriniz Türk Telekom güvencesi ile korunur.

Türk Telekom veri merkezlerinde depolanan yedek verileriniz herhangi bir arıza durumunda otomatize olarak geri yüklenir.

Veeam ile Yedekleme Hizmeti Sizlere Neler Sunuyor?

  • CPU ya da sanal sunucu bazında tekliflendirme avantajı sunulur.
  • Sanal sunucu bazında hizmet modeli ile sadece yedekleyeceğiniz sunucu sayısı kadar lisanslama yapılacağı için maliyet avantajı sağlanır.
  • Yedekleme sürecini takip edebilmeniz için ek bir arayüz sağlanır.
  • 7/24 müşteri desteği ile Türk Telekom her zaman yanınızdadır.
  • İhtiyaca göre Yedekleme hizmeti kapsamında depolama hizmeti, sanal sunucu başına Veeam Cloud Yedekleme Lisansı ve Veeam Yedekleme ve Replikasyon Lisansı alınmalıdır.

Mevcut Veeam müşterileri sahip oldukları lisans ile TTVM lokasyonuna yedekleme yapabilir, ayrıca birincil lokasyon için Veeam Yedekleme ve Replikasyon Lisansı(VBR) teklif edilmesine gerek yoktur. TTVM lokasyonu için Veeam Cloud Yedekleme lisansı (VCCB) teklif edilmesi yeterlidir.

Yedeklenecek verilerin veri merkezi lokasyonuna iletilmesi ve veri merkezi lokasyonunda tutulması sürecinde AES 256-bit şifreleme opsiyonu sunulmaktadır.

Yedekleri alınan veriler Tier3 standartlarındaki TT VM’lerde barındırılmaktadır. Yedek verilerin bulunduğu depolama üniteleri RAID teknolojileriyle Single Point of Failure'a karşı yedeklenmiştir.

Müşteri tercihine göre yedekleme işlemi her 15 dakikadan gün içerisinde birkaç defaya kadar gerçekleştirilebilir. Yedekleme süresi ise müşteri ortamındaki internet hızı, müşterinin değişen veri miktarı ve yedekleme sıklığına göre değişkenlik göstermektedir

Türk Telekom Kurumsal Müşteri Temsilcileri veya Türk Telekom İl/Bölge Müdürlükleri aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz.