FATURA servisi ile, Türk Telekom hattınıza ait fatura bilgilerinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girip "FATURA" yazarak 5555'e gönderin ya da *100#'yi tuşlayın. Cep telefonunuza gelecek olan mesaj ile son döneme ait fatura tutarınızı, son ödeme tarihinizi ve varsa ödenmemiş faturalarınızı öğrenebilirsiniz.

Bu servis sadece faturalı hatlar içindir.

Bu servisten alınan her bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

Fatura Bilgisi servisinden Online İşlemler üzerinden de yararlanabilirsiniz.

  • Faturalarınızı şirket yetkiliniz Avea.com.tr sayfasındaki Online İşlemler menüsünü seçip, açılan sayfadaki Fatura işlemleri / Kredi Kartıyla Fatura Ödeme menüsünü kullanarak Güvenlik şifresiyle ödeyebilirler.
  • Tüm Türk Telekom İletişim Merkezleri'nden şirket yetkiliniz kredi kartıyla ve/veya nakit olarak faturaları ödeyebilir veya kredi kartından otomatik ödeme talimatı verebilirler.
  • Türk Telekom logolu Garanti Kolay Vezne'lerden nakit olarak faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ödeme Noktaları için tıklayınız.
  • PTT*'nin Online Şubeleri'nden ve Acentelikleri'nden fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi Bankası ATM'lerinden faturalarınızdaki barkodu okutarak da ödemenizi yapabilirsiniz.
  • * 1 Temmuz 2011 tarihinden itibaren PTT şubelerinin gişelerinden yapılan ödemelerde, 1 TL işlem ücreti uygulanacaktır.

GUNCEL servisi ile, Türk Telekom hattınıza ait en güncel fatura bilginizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girip "GUNCEL" yazarak 5555'e gönderin ya da *100#'yi tuşlayın. Cep telefonunuza gelecek olan mesaj ile son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bu tutara vergiler, indirimler, son günlerdeki kullanımınız ve sabit ücret dahil değildir.

Bu servis sadece faturalı hatlar içindir.

Bu servisten alınan her bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir.

Fatura Bilgisi servisinden Avea.com.tr Online İşlemler menüsü veya Türk Telekom Müşteri Hizmetleri (4441550) Sesli Yanıt Sistemi üzerinden de yararlanabilirsiniz.

Son ödeme tarihi değiştirilememektedir.

Yeni bir faturalı hat aldığınızda hattınıza kullanımlarınız haricinde yansıtılacak olan hat açılış vergileri:

Yeni hat açılışlarında hattınıza 40 TL tutarındaki İlk Tesis Özel İletişim Vergisi ile 16,30 TL tutarındaki Telsiz Ruhsat Ücreti yansıtılır.

Bu vergiler ile ilgili size sunduğumuz avantajlar aşağıdadır:

1. Diğer operatördeki hattınızı kapatıp hat kapama belgesi getirip TÜRK TELEKOM'dan faturalı hat alırsanız, ilk faturaya yansıyan 56,30 TL'lik ÖİV ve BTK Ruhsatname Ücretini ödemezsiniz*.

*Hat Kapama Belgesinde IMEI Yoksa 40 TL'lik İlk Tesis Özel İletişim Vergisi ödemezsiniz. 16,30 TL'lik BTK Ruhsatname Ücreti ödememek için de Cihaz Boşa Çıktı Belgesi getirmeniz gerekmektedir.

2. 30 Eylül 2015 tarihine kadar yeni bireysel faturalı hat alan herkese Türk Telekom, 40 TL'lik İlk Tesis Özel İletişim Vergisi ve 16,30 TL'lik Telsiz Ruhsatname Ücreti, toplamda 56,30 TL'lik yeni abonelik vergi ve ücretlerini 12 eşit taksitte ödeme kolaylığı sunuyor.

Kullanımlarınız üzerinden yansıyacak vergiler:

Katma Değer Vergisi (KDV): Katma Değer Vergisi Kanunu gereğince tüm haberleşme hizmetleri için faturanıza aylık hizmet tutarları üzerinden %18 oranında KDV yansıtılmaktadır.

Özel İletişim Vergisi (ÖİV): Faturanıza aylık internet bağlantısı haricindeki kullanımlarınız üzerinden %25 ÖİV yansıtılmaktadır. İnternet paketleri ve internet kullanımları üzerinden ise %5 oranında ÖİV alınmaktadır.

Diğer vergiler:

Telsiz Kullanım Ücreti: Aylık 1,36 TL olan ücret, kullanımlarınızdan ayrı olarak her ay faturanıza yansıtılmaktadır.

FATURALAMA LİMİTİ: Faturalama alt limiti vergiler dahil 15 TL' dir. Vergiler dahil 15 TL' nin altındaki kullanımlarınız 3 ayda bir faturalandırılacaktır.

ÖN ÖDEME: Türk Telekom İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından gerekli görüldüğü takdirde; abonelerden, yaptıkları görüşmelere ait tutarın, peşin ve nakden tahsil edilmesi ile düzenlenecek, ilk faturadan düşülecek tutardır.

AYLIK ÜCRETLER: Seçilen tarifeye ve alınan hizmetlere göre aylık olarak yansıtılan kullanımlar haricinde alınan hizmetlerin bedelidir.

KULLANIM ÜCRETLERİ: Yurtiçi ve yurtdışı konuşma, kısa mesaj gönderme, GPRS ve diğer tüm Türk Telekom servislerini kullanma ücretlerinin toplamıdır.

DİĞER ÜCRETLER: Kullanımlar haricinde numara değişikliği, tarife değişikliği, gecikme bedeli, indirimler gibi vergiye tabi olan diğer fatura giderleridir.

İNDİRİMLER: Türk Telekom tarafından yapılan kampanyalar kapsamında kazanılan tutarlardır.

GECİKME FAİZİ: Son ödeme tarihinde ödenmeyen fatura tutarları üzerinden hesaplanan faiz tutarıdır. Bir sonraki faturanıza yansıtılır.

DEVLETE ÖDENEN VERGİLER: Kanun gereği KDV, Özel İletişim Vergisi ile Telsiz Kullanım ve Ruhsat Ücretleri olarak devlete aktarılan tutarlardan oluşmaktadır.

DOLAŞIMDA ALINAN, GÖNDERİLEN: Türk Telekom hattınızı kullanarak yurtdışında yapmış olduğunuz aramalar ile cevaplamış olduğunuz çağrıların ücretlendirilmesi ile ilgili olup, kullandığınız operatör tarafından Türk Telekom'a bildirilmektedir.

YURTDIŞI KULLANIM: Türk Telekom hattınızı kullanarak Türkiye' den yurtdışına yapmış olduğunuz aramalar ile SMS vb. hizmetleri içermektedir.

Ayrıntılı fatura detayı, görüşmelerinizin "görüşülen numara", "tarih", "saat", "süre" ve "tutar" gibi detaylarını içeren dökümandır.

Ayrıntılı fatura servisinizi aktif ettiğinizde her ay faturayla beraber gönderilir.

Ayrıntılı fatura talebinizi şirket yetkiliniz,

  • Ttmobil.com.tr Online İşlemler'de "Fatura Bilgi Servisleri" menüsünden
  • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni (4445444) arayarak yapabilirler.

Posta yoluyla gönderilen detaylı fatura servisi için ücret tüm vergiler dahil 1,99 TL' dir.

E-posta yoluyla gönderilen detaylı fatura servisi ücretsizdir.

Ücret revizyonu: 18 Aralık 2018 itibariyle Posta yoluyla gönderilen detaylı fatura servisi için ücret tüm vergiler dahil 75,45 Kr/sayfa'dır. En fazla 20 sayfa ücretlendirilir.

Türk Telekom web sitesi online işlemler bölümünden ve Türk Telekom İletişim Merkezleri'nden fatura adresinizi öğrenebilir ve fatura adres değişikliği yapabilirsiniz. Bunun dışında size yakın Türk Telekom İletişim Merkezi'nden veya Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden adres değişikliğini yapabilirsiniz.

E-fatura, faturalarınızın Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde, güvenli elektronik imzalı dijital belge olarak oluşturulmasıdır.

E-fatura aboneliğinizi şirket yetkiliniz online işlemlerden, Türk Telekom bayilerinden, 444 1 550'yi arayarak yada e-mail adreslerini 3008'e SMS atarak ücretsiz başlatabilirler*.

*E-fatura kağıt fatura ile birebir aynıdır. Eğer detaylı fatura talebiniz varsa, e-faturanız da detaylı olarak ulaşacaktır

Bireysel, Kamu ve kurumsal tarifelerde olan müşterilerimizin, 15 TL ve altındaki tutarda çıkan faturaları basılmamaktadır. 

15 TL ne zaman aşılırsa fatura o zaman otomatik olarak basılacaktır. Sadece yeni aktivasyon/deaktivasyon durumunda ve Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında tüm müşterilerimize tutar gözetmeksizin fatura basılır.

​​​​​​​​​​​​​​