Hat devir işlemi için başvurularınızı Türk Telekom İletişim Merkezleri’ne yapmanız gerekmektedir. Devir talebinde, devralan ve devreden olmak üzere her iki tarafın devir formunu doldurup imzalaması gerekmektedir. Devreden sadece kimlik fotokopisini bırakırken devralan yeni abonelik için gerekli evrakları ibraz etmeli ve abonelik sözleşmesi doldurmalıdır. 

Bu işlem ücretsizdir. Devralan abonenin ilk faturasına Özel İletişim Vergisi yansıyacaktır.

Hat iptal talebinizi Türk Telekom İletişim Merkezleri aracılığıyla, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne Türk Telekom hattınız ile 550, sabit hat ya da diğer operatörlerden 4441550 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak ya da 02124786898 numarasına faks göndererek (kimlik fotokopiniz üzerine talebinizi, iptalini istediğiniz telefon numarasını/numaralarını ve bir adet sabit, bir adet cep telefonu irtibat numaranızı yazarak) iletebilirsiniz.

Hat devir işlemi için başvurularınızı firma yetkilinizin Türk Telekom İletişim Merkezleri'ne yapması gerekmektedir.

01 Nisan 2014 tarihi itibariyle, numara değişikliği işleminin ücreti KDV ve ÖİV dahil 20 TL'dir. Bu ücret yeni numara için gönderilen ilk faturaya yansıtılır.

Hat alındıktan sonra ilk fatura kesilmeden numara değişikliği yapılırsa numara değişikliği ücreti eski numaraya çıkan faturaya yansıtılır. Numara değişikliği işlemi Türk Telekom Müşteri Hizmetleri, Türk Telekom Bayileri, Online İşlem Merkezi aracılığıyla bir fatura döneminde 1 kez yapılabilir.

Hatlarınızı aramalara kapama işlemini Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni (4441550) arayarak ya da Türk Telekom İletişim Merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

​​​