Güvenli internet cep telefonlarınızdan veya modemlerinizde tercih etmiş olduğunuz profil (Aile Profili veya Çocuk Profili) doğrultusunda, filtrelenmesi gereken bir web sitesine erişilmek istendiğinde Güvenli İnternet Servisi özelleştirilmiş bir engelleme sayfası ile sizi bilgilendirecek ve sayfanın olumsuz etkilerinden koruyacaktır.

Filtrelemeye ilişkin ilgili Beyaz ve Kara listelerin kapsamı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından belirlenmiştir.

Profil değişikliği bilgilerine erişmek için tıklayınız.

Güvenli internet hizmetinden yararlandığınız sürece internet hızında bir azalma olmamaktadır. Standart internet erişim hızınızda bağlanmaya devam edebileceksiniz.

Profillerdeki internet sitesi filtrelemelerine ilişkin listeler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından belirlenmektedir. Giriş yaptığınız sitenin seçmiş olduğunuz profilde filtrelenmesi gerektiğini düşünüyorsanız www.guvenlinet.org web sitesi üzerinden şikayetinizi ilgili kuruma iletebilirsiniz.

Profillerdeki internet sitesi filtrelemelerine ilişkin listeler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından belirlenmektedir. Giriş yaptığınız sitenin seçmiş olduğunuz profilde kısıtlanması/görüntülenmesi gerektiğini düşünüyorsanız www.guvenlinet.org web sitesi üzerinizden şikayetinizi ilgili kuruma iletebilirsiniz.

Profillerdeki internet sitesi filtrelemelerine ilişkin listeler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından belirlenmektedir. Şu anda bu şekilde bir sorgulama yapılamamaktadır.

Internetin güvenli kullanımına ilişkin talep ve şikayetler doğrultusunda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından konuyla ilgili düzenleme yapılmıştır.

Profil değişikliği ile ilgili bir süre sınırlaması bulunmamaktadır.

www.avea.com.tr Online İşlemler üzerinden, bayilerimizden veya 4441500 Müşteri Hizmetleri kanalıyla profilinizi değiştirebilirsiniz.

www.avea.com.tr Online İşlemler üzerinden, bayilerimizden veya 4441500 Müşteri Hizmetleri kanalıyla profilinizi öğrenebilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz profil ile ilgili kısıtlamaların geçerli olabilmesi için hattınız üzerinden internet bağlantısı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  • Blackberry marka telefonlar Güvenli Internet Paketini henüz desteklememektedir.
  • Opera Mini Browser üzerinden internet bağlantısı yapıldığında Güvenli Internet hizmetinden yararlanılamayacaktır.
  • Web Siteleri http ve https sayfalara sahipler ise http sayfasından profil nedeniyle yasaklama söz konusu iken https sayfalar erişilebilir durumda olacaktır.
  • Profil değişikliği yaptığınızda yeni profillerinin aktif olabilmesi için internet bağlantısını kapatıp açmanız gerekmektedir.

Profil değişikliği bilgilerine erişmek için tıklayınız.

​​​​​​​​​​​​