FATURA servisi ile, Türk Telekom hattınıza ait fatura bilgilerinizi cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girip "FATURA" yazarak 5555'e göndererek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuza gelecek olan mesaj ile son döneme ait fatura tutarınızı, son ödeme tarihinizi ve varsa ödenmemiş faturalarınızı öğrenebilirsiniz.

  • Faturalarınızı şirket yetkiliniz wwww.turktelekom.com.tr sayfasındaki Online İşlemler menüsünü seçip, açılan sayfadaki Fatura işlemleri / Kredi Kartıyla Fatura Ödeme menüsünü kullanarak Güvenlik şifresiyle ödeyebilirler.
  • Tüm Türk Telekom İletişim Merkezleri'nden şirket yetkiliniz kredi kartıyla ve/veya nakit olarak faturaları ödeyebilir veya kredi kartından otomatik ödeme talimatı verebilirler.
  • Türk Telekom logolu Garanti Kolay Vezne'lerden nakit olarak faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ödeme Noktaları için tıklayınız.
  • PTT*'nin Online Şubeleri'nden ve Acentelikleri'nden fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi Bankası ATM'lerinden faturalarınızdaki barkodu okutarak da ödemenizi yapabilirsiniz.
  • * 1 Temmuz 2011 tarihinden itibaren PTT şubelerinin gişelerinden yapılan ödemelerde, 1 TL işlem ücreti uygulanacaktır.

GUNCEL servisi ile, Türk Telekom hattınıza ait en güncel fatura bilginizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girip "GUNCEL" yazarak 5555'e gönderin ya da *100#'yi tuşlayın. Cep telefonunuza gelecek olan mesaj ile son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bu tutara vergiler, indirimler, son günlerdeki kullanımınız ve sabit ücret dahil değildir.

Bu servis sadece faturalı hatlar içindir.

Güncel sorgulamalar için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Bu servis ile ses, SMS ve internet kullanımlarınız için son 6 saat hariç; faturalanmamış kullanım tutarınızı öğrenebilirsiniz.

Fatura Bilgisi servisinden turktelekom.com.tr/mobil Online İşlemler menüsü veya Türk Telekom Müşteri Hizmetleri (4445444) Sesli Yanıt Sistemi üzerinden de yararlanabilirsiniz.

Son ödeme tarihi değiştirilememektedir.

Yeni bir faturalı hat aldığınızda hattınıza kullanımlarınız haricinde yansıtılacak olan hat açılış vergileri:

Yeni hat açılışlarında hattınıza 86 TL tutarındaki İlk Tesis Özel İletişim Vergisi ile 37,26 TL tutarındaki Telsiz Ruhsat Ücreti yansıtılır.

Bu vergiler ile ilgili size sunduğumuz avantajlar aşağıdadır:

1. Diğer operatördeki hattınızı kapatıp hat kapama belgesi getirip TÜRK TELEKOM'dan faturalı hat alırsanız, ilk faturaya yansıyan 123,26 TL'lk ÖİV ve BTK Ruhsatname Ücretini ödemezsiniz*.

*Hat Kapama Belgesinde IMEI Yoksa 86 TL'lik İlk Tesis Özel İletişim Vergisi ödemezsiniz. 37,26 TL'lik BTK Ruhsatname Ücreti ödememek için de Cihaz Boşa Çıktı Belgesi getirmeniz gerekmektedir.

Kullanımlarınız üzerinden yansıyacak vergiler:

Katma Değer Vergisi (KDV): Katma Değer Vergisi Kanunu gereğince tüm haberleşme hizmetleri için faturanıza aylık hizmet tutarları üzerinden %18 oranında KDV yansıtılmaktadır.

Özel İletişim Vergisi (ÖİV): Faturanıza aylık kullanımlarınız üzerinden %10 oranında ÖİV yansıtılmaktadır.

Diğer vergiler:

Telsiz Kullanım Ücreti: Aylık 3,11 TL olan ücret, kullanımlarınızdan ayrı olarak her ay faturanıza yansıtılmaktadır.

FATURALAMA LİMİTİ: Faturalama alt limiti vergiler dahil 15 TL' dir. Vergiler dahil 15 TL' nin altındaki kullanımlarınız 3 ayda bir faturalandırılacaktır.

ÖN ÖDEME: Türk Telekom İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından gerekli görüldüğü takdirde; abonelerden, yaptıkları görüşmelere ait tutarın, peşin ve nakden tahsil edilmesi ile düzenlenecek, ilk faturadan düşülecek tutardır.

AYLIK ÜCRETLER: Seçilen tarifeye ve alınan hizmetlere göre aylık olarak yansıtılan kullanımlar haricinde alınan hizmetlerin bedelidir.

KULLANIM ÜCRETLERİ: Yurtiçi ve yurtdışı konuşma, kısa mesaj gönderme, GPRS ve diğer tüm Türk Telekom servislerini kullanma ücretlerinin toplamıdır.

DİĞER ÜCRETLER: Kullanımlar haricinde numara değişikliği, tarife değişikliği, gecikme bedeli, indirimler gibi vergiye tabi olan diğer fatura giderleridir.

İNDİRİMLER: Türk Telekom tarafından yapılan kampanyalar kapsamında kazanılan tutarlardır.

GECİKME FAİZİ: 10.01.2020 itibarıyla fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde gecikme faizi son ödeme tarihinden itibaren aylık %1,6 oranında uygulanacaktır.

DEVLETE ÖDENEN VERGİLER: Kanun gereği KDV, Özel İletişim Vergisi ile Telsiz Kullanım ve Ruhsat Ücretleri olarak devlete aktarılan tutarlardan oluşmaktadır.

DOLAŞIMDA ALINAN, GÖNDERİLEN: Türk Telekom hattınızı kullanarak yurtdışında yapmış olduğunuz aramalar ile cevaplamış olduğunuz çağrıların ücretlendirilmesi ile ilgili olup, kullandığınız operatör tarafından Türk Telekom'a bildirilmektedir.

YURTDIŞI KULLANIM: Türk Telekom hattınızı kullanarak Türkiye' den yurtdışına yapmış olduğunuz aramalar ile SMS vb. hizmetleri içermektedir.

Ayrıntılı fatura detayı, görüşmelerinizin "görüşülen numara", "tarih", "saat", "süre" ve "tutar" gibi detaylarını içeren dökümandır.

Ayrıntılı fatura servisinizi aktif ettiğinizde her ay faturayla beraber gönderilir.

Ayrıntılı fatura talebinizi şirket yetkiliniz, Ttmobil.com.tr Online İşlemler'de "Fatura Bilgi Servisleri" menüsünden Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni (4445444) arayarak yapabilirler.

Posta yoluyla gönderilen detaylı fatura servisi için ücret tüm vergiler dahil 74,75 Kr/sayfa'dır. 20. sayfadan sonraki detay sayfalar ücretlendirilmemektedir. ​​​

E-posta yoluyla gönderilen detaylı fatura servisi ücretsizdir.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni (444 5 444) arayarak, Türk Telekom ofis ve bayilerinden fatura adresinizi öğrenebilir ve fatura adres değişikliği yapabilirsiniz.

E-fatura, faturalarınızın Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde, güvenli elektronik imzalı dijital belge olarak oluşturulmasıdır.

E-fatura aboneliğinizi şirket yetkiliniz online işlemlerden, Türk Telekom bayilerinden, 4445444'ü arayarak başlatabilirler.

*E-fatura kağıt fatura ile birebir aynıdır. Eğer detaylı fatura talebiniz varsa, e-faturanız da detaylı olarak ulaşacaktır.

Bireysel, Kamu ve kurumsal tarifelerde olan müşterilerimizin, 15 TL ve altındaki tutarda çıkan faturaları basılmamaktadır. 

15 TL ne zaman aşılırsa fatura o zaman otomatik olarak basılacaktır. Sadece yeni aktivasyon/deaktivasyon durumunda ve Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında tüm müşterilerimize tutar gözetmeksizin fatura basılır.<

Bir takvim yılında ilk hat kapama islemi ücretsiz olup yil sonuna kadar hattinizin tekrar aramaya kapanması durumunda 1 Şubat 2021 itibariyle hat başına 32,54 TL kapama bedeli olarak bir sonraki faturanıza yansıtılır.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​