SIM kart değişikliği işlemini kimlik belgesi ile herhangi bir AİM’e giderek yapabilirsiniz. SIM kartınız eğer kendiliğinden bozuldu ise SIM kartınızı yanınızda bulundurmanız ve AIM’e teslim etmeniz gerekmektedir.

PUK1/PUK2 kodunuza hattınızdan wap.avea.com wap sayfamızdan veya interaktif kullanıcı adı ve şifrenizle www.avea.com.tr /online işlemler internet adresimizden giriş yaparak ulaşabiirsiniz.

Ayrıca hattınızdan 550'yi arayarak sesli yanıt sistemini kullanarak da PUK bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Interaktif şifreniz olmaması halinde güvenlik teyidinden geçerek PUK bilgilerinizi alabilirsiniz.

SIM kartınızı değiştirdiğinizde aynı numarayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Mikro SIM kart, halen kullanımdaki mini SIM kartlara oldukça benzemekle birlikte, %52 daha küçük olan bir SIM kart türüdür. Cihaza yerleştirilen kısmın boyutları mevcut kartlarda 15*25 mm iken, mikro SIM kartlarda 12*15 mm'dir. ETSI (Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü) tarafından, gittikçe küçülen cihaz boyutları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Bu kart servis sağlayıcılarının yonga üzerine daha fazla uygulama yüklemesine olanak sağlarken daha fazla kontrol ve güvenlik fonksiyonlarını destekliyor. Mikro SIM kartlar, mikro SIM uyumlu cihazlarla kullanılabilmektedir.

PUK 1 kodunuzu girmelisiniz. PUK 1 kodu, bloke olan SIM kartınızın yeniden kullanılır hale getirilmesi sağlayan aboneye ait 8 haneli ve değiştirilemez özel bir şifredir. PUK 1 kodu, 9 defadan fazla yanlış girilmesi durumunda SIM kart tamamen bloke olur. Bu durumda SIM kartın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişiklik işlemini Türk Telekom İletişim Merkezlerinden yapabilirsiniz. PUK numaranızı bilmiyorsanız, Türk Telekom web sitesi online işlemler menüsünden, Türk Telekom İletişim Merkezlerinden, Türk Telekom wap online işlemler menüsünden veya Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

PUK 2 kodunuzu girmelisiniz. PUK 2 kodu, bloke olan PIN 2 kodunun yeniden kullanılır hale getirilmesini sağlayan aboneye ait özel bir şifredir. 8 hanelidir ve değiştirilemez. PUK 2 kodu kalıcı bloke olduğu takdirde SIM kartın ilgili bölümü kullanılamaz, ancak SIM kartın diğer özellikleri aktif durumdadır. ısterseniz Türk Telekom İletişim Merkezlerinden SIM kart değişikliği yapabilirsiniz. PUK 2 numaranızı bilmiyorsanız Türk Telekom web sitesi online işlemler menüsünden, Türk Telekom İletişim Merkezlerinden, Türk Telekom wap online işlemler menüsünden veya Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

​​
​​