Yönetilen Hizmetler

Türk Telekom Yönetilen Hizmetler ile operasyonel IT ihtiyaçlarınızı tek merkezden karşılayın.

Yönetilen Hizmetler

​Yönetilen Hizmetler, Türk Telekom Bulut üzerinden sunulan Bulut ürünlerine (Sanal sunucu, sanal veri merkezi ve diğer eklenti ürünler(Depolama, Yedekleme, Replikasyon vb.) ilişkin yönetim hizmetleridir.

Bu hizmetler ile kurumunuzun iç bünyesinde uzmanlaşmış insan kaynağı ayırmanıza gerek kalmadan, operasyonel IT ihtiyaçlarınızı tek merkezden aylık ödeme modeli ile alabilir ve kaynaklarınızdan tasarruf edebilirsiniz.

Uzman Türk Telekom personelleri tarafından kritik sistemleriniz proaktif olarak izlenirken iş sürekliliğinizi sağlayabilirsiniz.

Yönetilen Hizmetler kapsamında; İşletim Sistemi Yönetimi, Veri Tabanı Yönetimi, Tekil Sanal Sunucu Yönetimi, Sanal Veri Merkezi (SVM) Yönetimi, Yedekleme Yönetimi, Felaketten Kurtarma Yönetimi, İşletim Sistemi Kurulumu ve Veri Tabanı Kurulumu hizmetleri sunulur.

Kimler için ideal?

  • Türk Telekom Bulut üzerinden Bulut ürünleri satın almış,
  • Bulut ürünlerinin yönetimini yaptırmak isteyen işletmeler, ihtiyaçları doğrultusunda seçtikleri hizmet kapsamında Yönetilen Hizmetler’den faydalanabilir.

  • Uzman Kadro ile Kesintisiz Destek: Türk Telekom uzman ekipleri tarafından 7/24 ortamlarınız izlenir, envanterinizde oluşabilecek sorunlar takip edilip gerekmesi halinde müdahale edilir ve talep ettiğiniz değişiklikler uygulanır.

    Tek Merkezden Yönetim: İş sürekliği için kritik olan sistemlerinizin izlenmesi, yönetimi ve kurulumlarını tek merkezden yönetebilirsiniz.

    Proaktif Müdahale: İzlemesi yapılan sistemler için tanımlanmış olan kritik değerler bazında gerekli aksiyon ve önleyici faaliyetler gerçekleştirilir. Her türlü performans kaybı ve arıza durumunda proaktif aksiyon alınır.

    Maliyet Avantajı: Kendi iç bünyenizde uzmanlaşmış insan kaynağı bulundurma maliyetine katlanmadan, Türk Telekom’dan aldığınız servisler aylık ödeme modeli ile yönetilirken kaynaklarınızı verimli kullanabilirsiniz.


1) Yönetilen Hizmetler nedir?

Yönetilen Hizmetler, Türk Telekom’un Türk Telekom Bulut üzerinden sunmuş olduğu Bulut ürünlerine (Sanal sunucu, sanal veri merkezi ve diğer eklenti ürünlere) ilişkin yönetim hizmetidir. Bulut ürünlerine ek olarak sunulur. Bu hizmetler ile kuruml​ar kendi iç bünyelerinde uzmanlaşmış insan kaynağı ayırmasına gerek kalmadan, operasyonel IT ihtiyaçlarını tek merkezden aylık ödeme modeli ile alabilir ve kaynaklarından tasarruf edebilirler.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​

2) Yönetilen Hizmetler kapsamında hangi hizmetler sunuluyor?​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Yönetilen Hizmetler kapsamında; İşletim Sistemi Yönetimi, Veri Tabanı Yönetimi, Tekil Sanal Sunucu Yönetimi, Sanal Veri Merkezi (SVM) Yönetimi, Yedekleme Yönetimi, Felaketten Kurtarma Yönetimi, İşletim Sistemi Kurulumu ve Veri Tabanı Kurulumu hizmetleri sunulur. Müşteri talepleri doğrultusunda istediği hizmetten yararlanabilir.

3) Yönetilen Hizmetler’i kimler kullanabilir?​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Türk Telekom Bulut üzerinden Bulut ürünleri satın almış ve bu hizmetlerin yönetimini yaptırmak isteyen tüm kurumsal müşterilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda seçtikleri hizmet kapsamında Yönetilen Hizmetler’den faydalanabilir.

4) Nasıl abone olabilirim?​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Hizmetlerden yararlanmak için Türk Telekom Kurumsal Müşteri Yöneticiniz ile iletişime geçebilirsiniz.

5) Yönetilen Hizmetler’den faydalanabilmek için bir ön koşul bulunuyor mu?​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Hizmetlerden faydalanabilmek için ; Türk Telekom Bulut üzerinden sunulan Bulut ürünlerini (Sanal sunucu, sanal veri merkezi ve diğer eklenti ürünler(Depolama, Yedekleme, Replikasyon vb.)) satın almış olmanız gerekmektedir.

6) Hizmetlerin ücretlendirilmesi nasıl yapılmaktadır?​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

İşletim Sistemi Yönetimi, Veri Tabanı Yönetimi, Tekil Sanal Sunucu Yönetimi, Sanal Veri Merkezi Yönetimi, Yedekleme Yönetimi ve Felaket Kurtarma Yönetimi hizmetleri müşteri envanterine göre aylık olarak ücretlendirilmektedir. İşletim Sistemi Kurulumu ve Veri Tabanı Kurulumu hizmetleri ise talep edilmesi halinde peşin olarak fatura edilecektir.


İlginizi Çekebilir

Sanal Sunucu

Esnek ve maliyet etkin sanal sunucu çözümleri ile Türk Telekom, iş yüklerinizi güvenli ve verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar. Hemen keşfedin!

İncele

Bulut Tabanlı Yedekleme Hizmeti

Bulut tabanlı yedekleme hizmetleri ile iş verilerinizi güvenle koruyun. Türk Telekom ile veri kaybı risklerini minimize edin ve veri erişilebilirliğinizi artırın.

İncele

Sanal Veri Merkezi

Tüm IT altyapınızı tek panelden bütünleşik olarak yönetin.

İncele