Bulut Tabanlı Yedekleme Hizmeti

Bulut tabanlı yedekleme hizmetleri ile iş verilerinizi güvenle koruyun. Türk Telekom ile veri kaybı risklerini minimize edin ve veri erişilebilirliğinizi artırın.

Bulut Tabanlı Yedekleme Hizmeti

Türk Telekom Veri Merkezlerinde veya kendi lokasyonunuzda bulunan fiziksel, sanal sunucularınızı veya PC’lerinizi dilediğiniz plan dahilinde yedeklemenizi ve geri yüklemenizi sağlayan bir Türk Telekom hizmetidir. Sunulan yedekleme hizmetleri kapsamında veriler Türk Telekom Veri Merkezlerine şifreli aktarılır ve güvenilirliği uluslararası kanıtlanmış Tier 3 sertifikalı veri merkezlerimizde saklanır.

Sanal Sunucu Yedekleme: Sanal sunucularınızın internet üzerinden Türk Telekom Veri Merkezine şifreli olarak güvenle aktarılmasını, şifreli saklanmasını ve gerektiğinde geri yüklenmesini sağlayan hizmettir. Türk Telekom tarafından kurulum desteği verilmekte olup; yedekleme sıklığı belirleme, kota durumunu görüntüleme ve yedeklerden geri dönme gibi işlemlerin yönetimi müşteridedir.

Fiziksel Sunucu Yedekleme: Lokasyonunuzdaki fiziksel sunucuların internet üzerinden Türk Telekom Veri Merkezine yedeklenmesini sağlayan hizmettir. Uzman teknik ekibimiz tarafından kurulum ve arıza durumlarında destek verilmekte olup; günlük, haftalık, aylık yedekleme sıklığınızı kolay arayüz üzerinden yönetebilirsiniz. Verileriniz şifreli aktarılır ve veri merkezlerimizde şifreli olarak saklanır.

PC/Workstation Yedekleme: PC Yedekleme hizmetiyle PC’lerinizdeki kritik verileri güvenle yedeklemek artık mümkün! Türk Telekom tarafından sağlanan lisans ve yedekleme alanı sayesinde yedekleme ve geri yükleme işlemlerinizi arayüz üzerinden kolayca sağlayabilirsiniz. İlk data aktarımında sunduğumuz ücretsiz hız artışı sayesinde hızlıca veri aktarımını tamamlayıp yönetim arayüzü üzerinden yedekleme planınızı oluşturabilirsiniz.​​

Bulut Tabanlı Yedekleme hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak veya hemen kullanmak için Türk Telekom Bulut'u ziyaret edebilirsiniz.​  • İlk data aktarımında ücretsiz hız artışı*
  • Yedekleme sıklık zamanı, geri dönebilecek versiyon sayısı ve yedekleme alanı gibi farklı alternatifler ile çalışma imkanı
  • İhtiyaca göre saklama süresi seçenekleri, yedekleme planı oluşturma
  • Türk Telekom Veri Merkezi’ndeki sunucularınız için yedeğin yedeği seçeneği
  • Yedekleme için farklı lokasyon seçeneği
  • Fiziksel ve sanal sunucularınız, bilgisayarlarınızda yer alan kritik verileriniz için tam ve güvenli yedekleme

*ME İnternet hizmetinin Türk Telekom’dan alınması durumunda müşterilerimizin bant genişliği ücretsiz bir şekilde ilk data aktarımı işlemi tamamlanana kadar maksimuma çıkarılmaktadır.

Türk Telekom Kurumsal Müşteri Temsilcileri veya Türk Telekom İl/Bölge Müdürlükleri aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz.​

Verilerimin güvenliği nasıl sağlanmaktadır?

  • Yedeklenecek verilerin veri merkezi lokasyonuna iletilmesi ve veri merkezi lokasyonunda tutulması sürecinde AES 256-bit şifreleme opsiyonu sunulmaktadır.
  • Yedekleri alınan veriler Tier3 standartlarındaki TT VM’lerinde barındırılmaktadır. Yedek verilerin bulunduğu depolama üniteleri RAID teknolojileriyle Tek Nokta Hatasına karşı yedeklenmiştir.

Alınan yedekler ne kadar sıklıkta ve sürede yedeklenir?

  • Müşteri tercihine göre yedekleme işlemi her 15 dakikadan gün içerisinde birkaç defaya kadar gerçekleştirilebilir. Yedekleme süresi ise müşteri ortamındaki internet hızı, müşterinin değişen veri miktarı ve yedekleme sıklığına göre değişkenlik göstermektedir.​​​​​​​​İlginizi Çekebilir

Sanal Veri Merkezi

Türk Telekom Sanal Veri Merkezi çözümleriyle yüksek performanslı, güvenli ve ölçeklenebilir sanallaştırma hizmetleri sunar. İşletmenizin dijital dönüşümünü hızlandırın.

İncele

Bulut Tabanlı Yedekleme Hizmeti

Bulut tabanlı yedekleme hizmetleri ile iş verilerinizi güvenle koruyun. Türk Telekom ile veri kaybı risklerini minimize edin ve veri erişilebilirliğinizi artırın.

İncele

Sanal Sunucu

Esnek ve maliyet etkin sanal sunucu çözümleri ile Türk Telekom, iş yüklerinizi güvenli ve verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar. Hemen keşfedin!

İncele