Sanal Sunucu

Sanal Sunucu

Sanallaştırma teknolojisi sayesinde güvenli ölçeklenebilir sunuculara aylık ödeme modeli ile kullanın.

Sanal Sunucu

​A​​rtan ve Azalan Sunucu İhtiyaçlarınızı Kolayca Yönetin

Bulut Sunucu, sanallaştırma teknolojisi sayesinde bir fiziksel su​nucu üzerinde birbirinden bağımsız ve izole işletim sistemlerini barındırılmasına imkan sağlayan sunucu hizmetidir. En yeni ve en yüksek sanallaştırma teknolojileriyle oluşturulan Bulut Sunucular tıpkı bir fiziksel sunucu gibi çalışır ve işletim sistemi ile sunucu yazılımlarını güvenli bir şekilde barındırır.​

Kimler için İdeal?

  • Fiziksel bir sunucunun sahip olduğu tüm özelliklere ilk yatırım maliyeti olmadan sahip olmak isteyen,
  • Altyapı yönetimi için personel kaynağına ihtiyaç duymadan hizmet sunabilmek isteyen,
  • Artan veya azalan sunucu kapasitesini hızlı bir şekilde yönetebilmek isteyen kurumlar.

Sanal Sunucu hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak veya hemen kullanmak için ​Türk Telekom Bulut​'u ziyaret edebilirsiniz.


Hızlı Erişim Sürekli Güvenlik Kaliteli Hizmet İş Sürekliliği Maliyet Tasarrufu
Türk Telekom abonelerine en hızlı ve kaliteli erişim imkanı sunulur.7/24 güvenlik ve teknik destek hizmeti verilir.Sunucu altyapısında kullanılan cihazların her türlü bakım ve yenilenmesi Türk Telekom güvencesi altındadır.Farklı şehirlerde bulunan sertifikalı veri merkezleri ile iş sürekliliği sağlanır.Kendi veri merkezinizi kurmanın ve yönetmenin maliyet, ve risklerini ortadan kaldırırsınız.

Fiyat tekliflerine ulaşmak ve ön başvuru yapmak için 444 5 444 İşyerim Çağrı Merkezi arayabilirsiniz. Ayrıca, Türk Telekom Satış Temsilcileri veya Müşteri İlişkileri Yöneticilikleri aracılığıyla da başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Bulut sunucular, ihtiyacınıza göre Başlangıç, Eko ve Profesyonel paketler ile sunulur. Başlangıç ve Eko paketlerde paylaşımlı kaynak kullanımı ile uygun fiyatlar, Profesyonel paketlerde size özel tahsis edilmiş kaynaklar ile performans garantisi sağlanır.
  • Düşük bir bütçe ile fiziksel bir sunucunun sağladığı tüm imkânlara (disk alanı, IP adresi, hafıza, uygulamalar vb.) kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.
  • Tüm enerji ve iklimlendirme altyapısı 2N yedeklilik ile tasarlanmıştır.

Bulut Sunucu'nun fiziksel​ sunuculardan farkı nedir?

En yeni ve en yüksek sanallaştırma teknolojileri kullanılarak oluşturulan Bulut Sunucular tıpkı bir fiziksel sunucu gibi çalışır ve üzerinde güvenli bir şekilde işletim sistemi ile yazılımları barındırır. Düşük bir bütçe ile fiziksel bir sunucunun sağladığı tüm imkânlara (disk alanı, IP adresi, hafızası, uygulamaları vb.) Bulut Sunucu ile kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.

Bulut Sunucu ücretine erişim ücreti dahil midir?

Bulut Sunucu Eko ve Başlangıç Paketlerinde erişim ücreti fiyata dahildir. Profesyonel Paketlerde TTVM ya da TTNET VM Erişim hizmetimizi tercih edebilirsiniz. ​​


İlginizi Çekebilir

Bulut Tabanlı Yedekleme Hizmeti

Kritik sunucularınızı buluta yedekleyin.

İncele

Depolama Hizmeti

Farklı disk seçenekleri ve ile verilerinize güvenle Türk Telekom Veri Merkezlerinde saklayın.

İncele

Replikasyon Hizmeti

Türk Telekom Veri Merkezi’ne sanal sunucularınızın replikasyonunu yaparak iş sürekliliği sağlayın.

İncele