IP Çoklu Hat

Çoklu ve esnek kanal imkanı sunan IP tabanlı kurumsal ses hizmeti

IP Çoklu Hat

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Türk Telekom’un yeni nesil ses hizmeti IP Çoklu Hat ile IP tabanlı ses hizmetini, esnek tarife yapısı ve Türk Telekom’un yüksek güvenlikli, kaliteli alt yapısı ile deneyimlemenin keyfini çıkarın!
IP Çoklu Hat hizmeti üzerinden sesli aramaların şebekede paketlenerek geniş bant erişim tesisi üzerinden gönderilmesini sağlayan bu hizmet ile santral hizmetlerinizin analogdan IP’ye dönüştürücü adaptörler ile sunulduğu ve lokasyonunuzda kendinize ait PBX santralin faydalarını, SIP (Session Initiation Protokol) teknolojisinin faydaları ile birleştirebilirsiniz.​​​

Uyarı İkonu

  • Esnek barem yapılı tarife: Tarife oranlarınızı ihtiyacınıza göre rahatça belirleyebileceğiniz hacim bazlı IP Çoklu Hat tarifesinden faydalanabilirsiniz.
  • Esnek kanal yapısı: Esnek kanal yapısı il​e ihtiyacınız olan kanal sayısını IP Çoklu Hat ürünün baremli kanal yapısı ile belirleyerek kısıtlanmadan hizmet alabilirsiniz. Hizmet kapsamında kanal barem aralıkları 15'erli olarak artmaktadır. Sadece ilk barem 30'ar artmaktadır.Baremli yapıdan etkilenmeden ve minimum 30 hat kuralından etkilenmeden özgürce IP Çoklu Hat siparişi yapmak isteyen büyük müşterilerimizi de düşündük! Toplamda 300 hat ve üzeri IP Çoklu Hat ürünü alacak/almış olan siz müşterilerimiz hiçbir limite takılmadan Esnek Kanal Uygulaması ile IP Çoklu Hat hizmeti kullanabilecek! Esnek Kanal Uygulaması kapsamında 300 hat ve üzeri hat sahibi olduğunuz durumda istediğiniz lokasyonunuza 30'un altında IP Çoklu Hat ürünü alabilecek veya 15'erli bareme kuralına takılmadan istediğiniz kadar kanal sayısı artırabileceksiniz.
  • Güvenilir ve kaliteli hizmet: Türk Telekom farkı ve gelişmiş altyapısı ile görüşmelerinizi Türk Telekom kalitesini hissederek güvenilir yapabilirsiniz.
  • Lokal Erişim Yedeklilik (LEY) Hizmeti ile: IPCH hizmeti aynı santralden farklı bir fiber veya R/L ile yedeklenerek ana devrenin altyapısında oluşacak kesinti anında yedek altyapının devreye girmesi sağlanır.
  • Network Erişim Yedeklilik (NEY) Hizmeti ile: IPCH hizmeti farklı santralden farklı bir fiber veya R/L ile yedeklenerek ana devrenin altyapısında oluşacak kesinti anında yedek altyapının devreye girmesi sağlanır.
YedeklilikAylık Ücret*
LEY (Lokal Erişim Yedekliliği)Aylık Kanal Ücreti ​x 0,50
NEY​ (Network Erişim Yedekliliği)Aylık Kanal Ücreti x 0,70

*Hacim Bazlı Tarife ve diğer tarifeler için aylık kanal ücreti, “kanal sayısı x aylık kanal ücreti” olarak hesaplanacaktır. Kanal ücreti için güncel liste fiyatı baz alınacaktır.

LEY/NEY’ne ilişkin bağlantı ve nakil işlemlerinde, www.turktelekom.com.tr adresinde yer alan “Bağlantı ve Nakil Ücretleri” uygulanır.

IP Çoklu Hat Esnek Tarife ücretlendirme bilgisi​

​​
IP Çoklu Hat Esnek Tarife ücretlendirme bilgisi
Dakika Ücreti
BaremHer Yöne (KDV,ÖİV Hariç)Her Yöne (KDV,ÖİV Dahil)
0 9.9990,340​ TL0,442 TL
10.000 19.9990,305 TL0,397 TL
20.00029.9990,285 TL0,371 TL
30.00039.9990,270 TL0,351 TL
40.00049.9990,260 TL0,338 TL
50.00074.9990,255 TL0,332 TL
75.00099.9990,250 TL0,325 TL
100.000499.999
0,245 TL0,319 TL
500.000999.999
0,240 TL0,312 TL
1.000.000
0,235 TL0,306 TL

IP Çoklu Hat DID (İç Hat) Ücreti

IP Çoklu Hat DID (İç Hat) ücretlendirme bilgisi
DID Ücreti
DID (KDV, ÖİV Hariç)Rezerv DID (KDV, ÖİV Hariç)DID (KDV, ÖİV Dahil)Rezerv DID (KDV, ÖİV Dahil)
1,85 TL0,85 TL2,41 TL1,11 TL

IP Çoklu Hat Kanal (Dış Hat) Başı Sabit Ücret

IP Çoklu Hat Kanal (Dış Hat) Başı Bağlantı Ücreti bilgisi     
Sabit ÜcretVergiler HariçVergiler Dahil
Kanal Başına22,10 TL28,73 TL

Yukarıda belirtilen ücretler aylık olarak faturaya yansıtılan ücretlerdir. Dakika ihtiyacınıza göre dakika birim ücreti yukarıda belirtilen denk geldiği barem aralığındaki dakika birim ücretine göre ücretlendirilmektedir. Hacim bazlı tarifeyle artık paket aşımı takibi de yapmak zorunda değilsiniz! Aldığınız dakikayı aştığınız durumda dakikanızın denk gelen bareminin dakika birim ücretinden faturalandırılmaya devam edersiniz!

IP Çoklu Hat Kanal (Dış Hat) Başı Bağlantı Ücreti​

IP Çoklu Hat Kanal (Dış Hat) Başı Bağlantı Ücreti
(Kanal Başına)Vergiler HariçVergiler Dahil
IP Çoklu Hat-Standart31,88 TL41,44 TL
IP Çoklu Hat-3 Rakamlı ÖSN120,00 TL156,00 TL
IP Çoklu Hat-444 ÖSN400,00 TL520,00 TL
IP Çoklu Hat-850400,00 TL520,00 TL
IP Çoklu Hat Devre Kurulum Ücreti

IP Çoklu Hat Devre Kurulum Ücreti
Devre Kurulum ÜcretiVergiler HariçVergiler Dahil
IPCH800 TL960 TL

Yukarıda belirtilen bağlantı ücreti ve devre kurulum ücreti ilk ay olmak üzere tek seferlik faturaya yansıtılır.

IP Çoklu Hat hizmetini Çağrı Karşılama Hizmetleri kapsamında kullanmak isterseniz detay ücretlendirme için tıklayınız.​

İş Avantaj Her Yöne/Kamuya Özel Her Yöne/İş Telefonu Her Yöne Tarifeleri*

IP Çoklu Hat ü​rünü kapsamında barem yapılı esnek tarifeye ek olarak mevcuttaki İş Avantaj Her Yöne, Kamuya Özel Her Yöne ve İş Telefonu Her Yöne tarifelerinden birini seçerek de Türk Telekom'un yeni nesil ses hizmetinden faydalanabilirsiniz! Esnek yapısı sayesinde her bir kanala farklı bir İş Avantaj Her Yöne, Kamuya Özel Her Yöne veya İş Telefonu Her Yöne tarifelerinden istediğinizi tanımlayarak ses ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz! 

İş Avantaj Her Yöne tarifeleriyle ilgili detay için tıklayınız.

Kamuya Özel Her Yöne tarifeleriyle ilgili detay için​ tıklayınız.

İş Telefonu Her Yöne tarifeleriyle ilgili detay için tıklayınız.​

* İş Avantaj Her Yöne ve Kamuya Özel Her Yöne tarifeleri mevcut müşterilere sunulmaktadır.​​​​

  • Türk Telekom Ofisleri ve Satış Temsilcileri aracılığı ile hizmete başvurabilirsiniz.

IP Çoklu Hat hizmeti için en uygun çözümü nasıl belirlerim?

Eş zamanlı çağrı kapasite ihtiyacına uygun kanal sayısı belirlenir. Kanal sayısına bağlı olarak ihtiyaç doğrultusunda uygun DID (numara) ve tarife yapısı seçilir.

IP Çoklu Hat hizmeti için hangi tarifeleri seçilebilirim?

IP Çoklu Hat ürününe özel belirlenen hacim bazlı "IPCH Esnek Tarife" ve "İş Avantaj Her Yöne/Kamuya Özel Her Yöne/İş Telefonu Her Yöne" tarifelerinden faydalanabilirsiniz.

IP Çoklu Hat hizmetinde kullanılan hacim bazlı tarife nedir?

Tercih edilen kanal sayısına bağlı olarak minimum ve maksimum dakika aralığında seçebileceği dakika yapısına hacim bazlı tarife olarak adlandırılır. Örneğin 30 kanal almanız durumunda 3000 dakika ve 1.296.000 dakika arasında herhangi bir dakika size tanımlanabilir. (Örneğin; 4850 dakika)

IP Çoklu Hat bağlantı ücreti nasıl hesaplanır?

Bağlantı ücreti talep edilen kanal sayısına bağlı olarak hesaplanmakta olup ilk faturanıza yansıtılır. (Bağlantı Ücreti: Kanal Sayısı* Birim Kanal Ücreti)

IP Çoklu Hat hizmetine ait aylık ücret kalemleri nedir?

Hacim bazlı(esnek) tarifede; Kanal, Dakika ve DID kalemleri bulunur. İş Avantaj Her Yöne/Kamuya Özel Her Yöne/İş Telefonu Her Yöne tarifelerinde ise; Paket Ücreti ve DID kalemleri bulunur. (Taksitli cihaz satılması durumunda cihaz ücreti aylık olarak faturanıza yansıtılır).​​​​

Mevcutta Türk Telekom'un iş telefonu ve/veya TT Dijital Çoklu Hat hizmetlerinden faydalanıyorsam, bu hizmetlere ait dakikaları IP Çoklu Hat hizmetine ait dakikalarımla birleştirerek ortak bir havuz yapabilir miyim?

IP Çoklu Hat hizmeti kurumsal havuza dahil edilebilir. IP Çoklu Hat aboneliğinizdeki dakikalar sahip olduğunuz mevcut herhangi bir tarife havuzuna dahil ederek (İş Avantaj Her Yöne/Kamuya Özel Her Yöne/İş Telefonu Her Yöne) dakikalarını ortak kullanabilirsiniz.

IP Çoklu Hat hizmeti hangi altyapıyı kullanır?

IP Çoklu Hat hizmeti, Türk Telekom ile sizin aranızda kurulacak olan data bağlantısını kullanır.

IP Çoklu Hat hizmeti için mevcuttaki kendi cihazlarımı kullanabilir miyim?

​​Lokasyonunuzda IP Santral, Hibrit Santral, IP Telefon, Router ve Switch ekipmanlarınız var ise Türk Telekom şebekesi ile uyumlu olması durumunda ilgili cihazları kullanabilirsiniz.

IP Çoklu Hat hizmetinden faydalanabilmem için lokasyonumda hangi cihazların bulunması zorunludur?

Lokasyonunuzda en az bir adet SIP Trunk uyumlu cihazın bulunması zorunludur; IP Santral, Hibrit Santral, SBC veya Router (Voice Gateway)

Mevcutta iş telefonu ve/veya TT Dijital Çoklu Hat hizmetlerinden faydalanıyorum; ancak bu hizmet/lerimi IP Çoklu Hat hizmetine dönüştürmek istiyorum. Mevcuttaki numaralarımı kullanmaya devam edebilir miyim?

Kullanmış olduğunuz mevcut numaralar ile IP Çoklu Hat hizmetine dönüşüm yapılabilir.


​​​

İlginizi Çekebilir

TT Sanal Santral

Santral yatırımı gerektirmeyen, anahtar teslim IP Centrex servisi

İncele