TT Akıllı Ağ (SD-WAN)

Türk Telekom SD WAN Çözümü!

TT Akıllı Ağ (SD-WAN)

​​​​​​​​Geniş alan ağlarının merkezi olarak yönetimine imkân veren yazılım tabanlı bir ağ mimarisi olan SD-W​AN; ölçeklenebilirlik, esneklik, yönetilebilirlik ve görünürlük gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğru ve uygun maliyetli bir çözümdür. SD-WAN'da network bağlantıları, uygulamalar, ağ politikaları, güvenlik mekanizmaları ve genel olarak ağ yönetimi uç cihazlardan ayrıştırılarak merkezi bir denetim birimine verilir. Ağın yönetimi uç cihazlar yerine bu merkezi birim aracılığıyla yazılım seviyesinde gerçekleştirilir.

Türk Telekom'un SD-WAN çözümü olan TT Akıllı Ağ ile geniş alan ağlarınızı kolayca​ yönetebilir, uygulama bazlı performans raporları alabilir ve uygulama bazlı trafik yönetimini sağlayarak ağınızı optimum seviyede kullanabilirsiniz. ​​
​Kolay Yönetim

Geniş alan ağınızın yönetimi, Türk Telekom Veri Merkezlerinde kurulu bulunan coğrafi olarak yedekli merkezi denetim birimleri (controller) aracılığıyla, Türk Telekom'un network ve SD-WAN alanında yetkin teknik personeli tarafından uçtan uca gerçekleştirilir.

Güvenli İletişim

Hizmetin kullandığı sanallaştırma teknolojisi, uçtan uca şifreleme yaparak geniş alan ağınızın güvenliğini garanti altına alır.

Düşük Maliyet ve Ölçeklenebilirlik

Geniş alan ağınızı oluşturan uçlarda kapasite artışı veya ağınıza yeni uçların eklenmesi gibi ihtiyaçlarınızı ciddi yatırımlar yapmanıza gerek kalmaksızın, kolay ve hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz. Hizmet yazılım tabanlı olduğundan dolayı, ağınıza yük dengeleme, firewall vs. ağ fonksiyonlarını kazandırmak için cihaz yatırımı yapmanıza gerek kalmaz. Ayrıca, bütün ağınızın yönetimi Türk Telekom tarafından gerçekleştirileceği için IT kaynağı gereksiniminiz azalır.

Hibrit Kullanım

Ağınızı oluşturan MPLS, internet ve mobil hatlarınızı birleştirerek düşük maliyetler karşılığında yüksek bant genişliklerine ulaşabilir, bant genişliğinizi optimize edebilir, gerçek-zamanlı, kritik veya düşük öncelikli trafik ayrımı yaparak her bir trafiğin tercih ettiğiniz hatlardan iletilmesini sağlayabilir, hatlarınızı diğer hatların yedekliliğini sağlamak amacıyla kullanabilir ve yük dengeleme ve uygulama bazlı bant genişliği tahsisi gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

Uygulama Bazlı Performans Yönetimi

Uygulamalarınız sizin belirlediğiniz kurallar çerçevesinde yönetilir ve ağ kaynaklarının durumuna göre hatlarınız üzerinden dinamik olarak trafik iletimi gerçekleştirilir. Böylece, kritik uygulamalarınız ağdaki trafik yoğunluğundan etkilenmez.

Görünürlük ve Gelişmiş Raporlama

Uygulama bazında görüntüleme ve raporlama yetenekleri sayesinde ağınızın görünürlüğü artar. Tüm lokasyonlarınızın ağ bağlantılarını gerçek-zamanlı olarak izleyebilir ve hatlarınız için performans metrikleri belirleyebilirsiniz.

Kolay Kurulum

Hizmet kapsamında sunulacak Zero Touch Provisioning özelliği sayesinde, uç cihaz kurulumunu basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve böylece zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz. 

Network Fonksiyonları ve Güvenlik Servisleri

Hizmetin yazılım esasına dayanan yapısından dolayı, IPSec, NAT ve DPI gibi network fonksiyonlarını ve Anti-Virus, IPS, Firewall vs. güvenlik servislerini herhangi bir donanım yatırımına gerek kalmaksızın hızla temin edebilirsiniz. 

81 İlde Yaygın Destek


​ Türkiye'nin 81 ilinde faaliyet gösteren tecrübeli Türk Telekom ve Innova saha ekipleri ile konum bağımsız olarak yerinde destek hizmeti sunar.


İlginizi Çekebilir

TTVPN

Hızlı, güvenli, kesintisiz iletişim!

İncele

ECO VPN

Size özel sanal bir ağ ile hızlı ve kesintisiz iletişim sağlayabilirsiniz.

İncele

TTVPN Global

Yurt dışı lokasyonlarınıza güvenli, kesintisiz, hızlı erişim sağlar.

İncele