TTVPN

Hızlı, güvenli, kesintisiz iletişim!

TTVPN

​Türk Telekom MPLS (Multi-Protocol Label Switching) altyapısını kullanan TTVPN ile Türkiye’nin her yerindeki ofisleriniz arasında size özel sanal bir ağ (VPN) kurabilir ve bu kapalı ağ üzerinden hızlı ve kesintisiz iletişim sağlayabilirsiniz. Türk Telekom’un güçlü ve tam yedekli iletişim şebekesi üzerine kurulan TTVPN sayesinde, uçtan uca, çok noktadan çok noktaya, güvenli veri aktarımıyla esneklik ve iş sürekliliği kazanırsınız. Aynı zamanda ölçeklenebilir bir alt yapıyla da her zaman gelişim ve değişime hazır olursunuz. TTVPN zamana duyarlı kritik verilerinizi şebeke içerisinden önceliklendirme imkanı da sunarak sahip olduğunuz bant genişliğini en verimli şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Bu hizmet kapsamında ofisleriniz arasındaki ağınızın yönetimi Türk Telekom tarafından yapıldığı için şebeke ile ilgili operasyonel maliyetlerden de tasarruf edersiniz.

 • Sunulan servis sınıfları ile trafik önceliklendirme sağlayabilirsiniz.
 • 128 Kbps'den 10 Gbps'ye varan geniş hız aralığında hizmet alabilirsiniz.
 • Metro Ethernet, G.SHDSL ve A​DSL gibi farklı erişim tipi seçeneklerine sahip olursunuz.
 • TTVPN ile tam bağlantılı şebeke ve kolay entegrasyon sağlayabilirsiniz.
 • Çok noktadan çok noktaya, uçtan uca bağlantı imkânına sahip olursunuz.
 • TTVPN'in sağladığı yö​​netilebilir ve esnek altyapıdan yararlanabilirsiniz.
 • Yerleşmiş şebeke kurma imkânına sahip olursunuz.
 • Tüm lokasyonlarınıza güvenli ve güvenilir erişim sağlayabilirsiniz.
 • TTVPN'in su​nduğu Hizmet Seviyesi Taahhüdü ile iş sürekliliğinizi, kalitenizi ve güvenilirliğinizi garanti altına alırsınız.
 • Şebeke ölçeklendirme sayesinde esneklik olanağına sahip olursunuz.

TTVPN Hizmet Seviyesi Taahhüdü (HST)

HST, Hizmet Seviyesi Anlaşmaları'nda sunulan hizmet kalitesinden farklı olarak taahhüt almak isteyen müşterilerin gereksinimlerini ka​rşılamak üzere oluşturulan paket anlaşmalardır. Türk Telekom ile sizin aranızda yapılan mutabakat sonucu ortaya çıkan iş taahhütlerine ilişkin usul, esas ve standartları kapsar (Service Level Agreement - SLA).

TTVPN HST'si için tıklayınız.

TTVPN Yedeklilik

Bu katma değerli servis ile TTVPN Hizmeti'nde Metro Ethernet uçlarının asıl bağlantıya ait lokal erişimlerin, asıl bağlantının izlediği güzergâhtan farklı bir güzergâh izleyen F/O kablo ya da Radyo Link (R/L) teçhizatları aracılığıyla yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.


TTVPN Perakende Tarife ve Ücretlendirmeleri


Fiyatlara %20 Katma Değer Vergisi (KDV) ve %10 Özel İletişim Vergisi (ÖİV) dahil değildir.

PaketGerçek Zamanlı VeriKritik VeriStandart Veri
PLATİN%45%30%25
PLATİN Gerçek Zamanlı Veri%100--
PLATİN Kritik Veri-%100-
ALTIN%25%35%40
GÜMÜŞ-%50%50
BRONZ--%100

TTVPN tarifeleri Bronz Paket için hesaplanır. Diğer paketlerden faydalanmak istediğiniz durumda VPN aylık ücretleri; GÜMÜŞ Paket için, BRONZ paketin 1,1 katı; ALTIN paket için 1,15 katı; PLATİN Gerçek Zamanlı Veri Paket için, Bronz paketin 1,31 katı; Platin Kritik Veri Paket için, Bronz paketin 1,20 katı ve Platin paket için 1,2 katı olur. VM Müşterilerine yönelik bir paket olan TTVPN PLUS İçin ise Bronz paketin 1,38 katı ücretlendirme yapılmaktadır.

*PLATİN pakette gerçek zamanlı uygulamalar olan ses ve video önceliklendirilmiş olup ALTIN pakette sizin için önem taşıyan ve gecikmelere duyarlı kritik veriler önceliklendirilir. GÜMÜŞ pakette ise Altın paketten farklı olarak sadece ses ve video önceliklendirilmesi yapılmaz. BRONZ paket hiçbir uygulama için önceliklendirme içermemekle birlikte bant genişliğinin izin verdiği ölçüde gerçek zamanlı ve çok önemli olmayan trafikler (E-mail, internet, dosya transferleri vs.) için uygundur.

*Mevcut paketleri tabloda bulabilirsiniz. Tablodakilere ek olarak yeni paketler sunulabileceği gibi, mevcut paketlerin veri oranları da değişebilir ancak fiyatlama modeli aynı kalır.

​​

Perakende İndirim Oranları

Perakende İndirim Kademe NumarasıMinimum Kapasite (Mbps)Maksimum Kapasite (Mbps)Taahhüt Süresi (Yıl)
234
10491%4%7%
250992%6%9%
31002494%7%10%
42504996%8%11%
55009998%10%13%
61000199910%12%15%
72000299913%15%18%
83000-16%18%20%

Aylık Kira Ücretleri (Uç Başına)

TTVPN tarifeleri için tıklayınız.


TTVPN Aylık Port Ücretleri

TTVPN Servisi için aylık olarak PORT + VPN ücretleri alınacak olup farklı erişim tipleri için alınacak port ücretleri aşağıdadır:

xDSL

Tablodaki fiyatlara %20 Katma Değer Vergisi (KDV) ve %10 Özel İletişim Vergisi (ÖİV) hariçtir:

Hız (Mbps)2
Perakende (TL)26,32

Metro Ethernet

Tablodaki fiyatlara %20 Katma Değer Vergisi (KDV) ve %10 Özel İletişim Vergisi (ÖİV) hariçtir:

Hız (Gbps)110
Tarife (TL)55,00350,00

​​​

Bağlantı ve Nakil Ücretleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.​

 • Başvuru için Türk Telekom İl ve Bölge Müdürlüklerini ziyaret edebilir, ilgili satış yöneticiniz ile iletişime geçebilir ya da 444 5 444 İşyerim Çağrı Merkezi numarasını arayabilirsiniz.​

Maliyetleriniz azalır

TTVPN hizmeti sabit bağlantı gerektirmediğinden, kullanıma dayalı kalıcı sanal devre (PVC) ücreti ödemezsiniz ve altyapı giderlerini de paylaşırsınız.


Farklı erişim seçeneklerinden size en uygun olanı tercih edebilirisiniz

Metro Ethernet ile erişimin yanı sıra, ADSL ve G.SHDSL altyapılarını da destekleyen TTVPN, temel ve yedek bağlantı gereksinimlerinizin tamamını karşılayabilecek nitelikte erişim türlerine ve bant genişliklerine sahip olmanızı sağlar.


ttvpn

Herhangi bir noktadan herhangi bir noktaya kolayca bağlanabilirsiniz

TTVPN hizmeti ile şirketinizin farklı noktaları arasında sabit bağlantı kurulmasına gerek olmaksızın bilgi alışverişi gerçekleştirebilirsiniz. Dolayısıyla, TTVPN, dağıtılmış hosting olanağının sağladığı avantajdan yararlanabilmeniz için sanal özel ağlarınızı ölçeklendirmenize yardımcı olur.


İhtiyaç duyduğunuz uç network cihaz tedariği Türk Telekom tarafından sağlanır

TTVPN hizmeti kapsamında ihtiyaç duyacağınız uç network cihazı için farklı cihaz tedarikçileri ile zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Türk Telekom sizin için ağınıza en uygun uç network cihazlarını seçerek tedarik kurulum ve bakım hizmetlerini sağlar. Bu sayede cihazlarınızda oluşacak arızalarda Türk Telekom'un deneyimli çözüm ortakları anında müdahale ederek, cihaz arızasından kaynaklı hizmet kesinti süresinin minimum düzeyde tutulmasını sağlar.


TTVPN yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik ve esneklik kabiliyeti kazandırır

TTVPN hizmeti kullanılarak oluşturulmuş bir tek sanal özel ağ ile yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik ve esneklik kabiliyeti sayesinde binlerce farklı lokasyonunuzu destekleyebilirsiniz.

TTVPN hizmeti ile birbirine bağlı lokasyonların tamamı, birlikte kesintisiz bir şekilde çalışabildiklerinden ağınıza isterseniz saniyede 128 Kbit hızında, isterseniz Gigabit hızındaki bant genişliklerinin tüm aralıklarında ölçeklenebilir ve esnek bir şekilde bağlanabilirsiniz.


Yüksek kullanılabilirlik oranlarına sahip olursunuz

TTVPN hizmetini alacağınız MPLS altyapısının bakımı ve yönetimi baştan sona Türk Telekom tarafından gerçekleştirildiğinden, ağ güvenliği ve kullanılabilirliği garanti altına alınmıştır. Acil durumlarda iletişim trafiğinizi yönlendirme kabiliyeti sunan tam yedekli çalışma prosedürleri sayesinde, neredeyse bütün durumlara hazırlıklı, kullanılabilirliği yüksek bir platforma sahip olursunuz.


Yüksek erişim hızına sahip olursunuz

TTVPN hizmetini 128 Kbit/s ile 10 Gbit/s arası hız seçenekleriyle kullanabilirsiniz.


ErişimHızFiber KabloBakır KabloR/L
XDSL128 Kbps - 32 Mbps
​Metro Ethernet1 Mbps- 10 Gbps

IP VPN nedir?

Erişim tekniklerinden bağımsız olarak çok noktadan çok noktaya bağlantı sağlayan ve verinin farklı servis sınıflarında taşınmasını mümkün kılan hizmettir.

TTVPN ile Türkiye'nin her yerindeki ofisleriniz arasında VPN (Sanal Özel Ağ) üzerinden güvenli ve hızlı bağlantı kurabilirsiniz. TTVPN'nin sunduğu uçtan uca, çok noktadan çok noktaya güvenli veri aktarımı ile esneklik ve iş sürekliliği kazanabilirsiniz. Türk Telekom'un geniş altyapısı sayesinde iş kabiliyetini artırabilir şebeke ile ilgili maliyetlerden de tasarruf edebilirsiniz.

​ErişimHızFiber KabloBakır Kablo
XDSL128 Kbps - 2 Mbps-
Metro Ethernet1 Mbps - 10 Gbps-

MPLS nedir?

MPLS Çok Protokollü Etiket Anahtarlamasının (Multiprotocol Label Switching) ilk harflerinden yapılan bir terimdir. MPLS ağ üzerinden paketleri göndermek için kullanılan bir yöntemdir. Alışılagelmiş internet paket gönderme yöntemlerinde veri paketlerini ağ üzerinden göndermek için kaynak ve hedef IP'ler her bir pakete eklenir, ağ üzerinden paketlerin gönderilmesi esnasında Yönelticiler tarafından hedef IP'ler okunur ve paket alıcı sisteme yönelticilerle teslim edilir. Ayrıca, farklı iletişim teknikleri (protokolleri) kullanan her bir sistem değişikliğinde paketler yeni sistem için hazırlanır. Bu eylemlerin devamlı tekrarlanması aktarım hızını azaltır.

Bunun aksine, MPLS'de bir etiket IP adresleri ile birlikte tüm iletişim yöntemleri tarafından tanınan paketlere eklenir. Bu eklenmiş etiketler tüm yönelticilere tanıtılır. Bundan ötürü, aynı etiketi taşıyan kaynak ve hedef noktalar tüm ağ tarafından tanınır ve bu noktalar arasındaki iletişim daha yüksek hızda yapılır.​​​

TTVPN nedir?

​​Bu çok noktalı ağdan çok noktalı ağa bağlantıya erişim tekniklerinden bağımsızlığı sağlayan ve veriyi farklı hizmet sınıflarında aktarmayı mümkün kılan, Türk Telekom tarafından sağlanmış bir hizmettir.

TTVPN, Türk Telekom'un yeni hizmeti olmakla birlikte özellikle de internet bağlantısı olan farklı coğrafi bölgelerdeki kurumsal müşteriler ve iş yerleri arasında hızlı ve güvenli bir şekilde sanal ağ üzerinden iletişimi sağlar.​

"Erişim tekniklerinden bağımsız" ne demektir?

Veri iletişimi talebinizi karşılayabilmek için, Türk Telekom XDSL ve Metro Ethernet hizmetleri sağlar. TTVPN hizmetinden yararlanmak istediğinizde TT MPLS ağına bu erişim tekniklerinden herhangi birini kullanarak erişmeniz yeterli olur. Ayrıca çoklu ağ noktasından çoklu ağ noktası gerektiren TTVPN Hizmetinde farklı uç noktalar farklı teknikler kullanabilir.​​​

Neden VPN hizmeti için Türk Telekom'u seçmeliyim?

​​Türkiye'de VPN hizmeti sağlayan bir takım şirketler olmasına rağmen bu şirketlerin hizmet alanları illerle sınırlı olmakla birlikte bir kısmı sadece bu illerin önemli alanları ile kısıtlıdır. Türkiye çapında yayılmış alt yapısı ve organizasyonu sayesinde Türk Telekom ülke boyunca VPN hizmeti sağlayabilir. Bu daha büyük bir coğrafi alan üzerinde kurulmuş şirketlerin TTVPN hizmeti seçerek iş kapasitelerini genişletmelerine imkan sağlar.​

TTVPN hizmetinin hedef kitlesi nedir?

Türk Telekom TTVPN hizmeti Hükümet Organları, çok lokasyonlu, büyük ve orta çaplı şirketler gibi kurumsal müşteriler tarafından tercih edilir.​​​

Kurumsal müşterilere TTVPN ne sağlar??

TTVPN hizmetini kullanmaya başlayan kurumsal müşteriler farklı teknolojilerle internet bağlantısını yürüten şubelerini tek platformda birleştirecek böylelikle hızlı ve güvenli veri iletişimi sağlar.

TTVPN hizmetinin hızı ne olacak?​

​​TTVPN hizmeti tercih ve ihtiyacınıza bağlı olarak 128 Kbps ve 10 Gbps arasındaki hızlarda sağlanabilir.​

TTVPN hizmeti aldığımızda veri güvenliği için VPN içinde sağlanan güvenlik duvarı, proxy veya virüs yazılımı desteği olacak mı?

TTVPN hizmeti kapalı bir ağ olan MPLS ağı üzerinden sağlanır. Bu hizmet ile kamu kullanım alanı olan internet arasında bir bağlantı yoktur, yani TTVPN hizmeti ile güvenli iletişim sağlarsınız.​​​

Türk Telekom'dan VPN hizmetini tedarik edecek müşterilerin avantajları nelerdir?

Türk Telekom'un ortak alt yapısı, bilgi tabanı ve tecrübeli personeline ek olarak, aşağıdaki avantajlar sağlanır:

 • Hizmet Seviyesi Anlaşma (SLA),
 • Hizmet Sınıfları (CoS),
 • Esnek ve Yönetilebilir Ağ,
 • Güvenli Veri İletişimi,
 • Türk Telekom Tarafından Merkezi Network Yönetimi,
 • Yüksek Kullanılabilirliğe Sahip Özel Ağ

Türk Telekom TTVPN hizmetinden yararlanmak istediğimde belirli bir tip kabloyu kullanmam gerekir mi? (bakır, fiber optik)

TTVPN hizmetine dahil olacak uç noktalarda herhangi bir alt yapı değişikliği yapmanıza gerek yoktur. Ancak farklı hızlar kullanılan teknoloji ve kablo tipine bağlı olarak sağlanır.

ErişimHızFiber KabloBakır Kablo
XDSL128 Kbps - 2 Mbps-
Metro Ethernet1 Mbps - 10 Gbps-

Hizmet sınıfları nelerdir?

 • Her bir Gerçek Zaman Veriye: iki uç nokta arasında çalışan uygulama.
 • Her bir Kritik Veriye: Müşteri tarafından belirtilecek önemli uygulamalar (Oracle, ERP, SAP, CRM, vs. uygulamaları)
 • Her bir Standart Veriye: Kritik öneme sahip olmayan veri iletişimi (internet, posta, vs).

Müşterilere hizmet sınıfı seçenekleri sunulur mu?

PaketGerçek Zaman VerileriKritik VerilerStandart Veriler
Platin Gerçek Zamanlı%100--
Platin Kritik Zamanlı-%100-
Platin%45%30%25
Altın%25%35%40
Gümüş-%50%50
Bronz--%100

Bu paketlerin anlamları nelerdir?

Platin paketi seçen müşterilerin gerçek zamanlı uygulamaları daha sık kullanır. Ek olarak iş gereklilikleri daha fazla kritik veri içerir. Altın paketi seçen müşteriler için kritik verilerin aktarımı önemlidir. Gümüş paketi seçen müşterilerin gerçek zamanlı veri transferine ihtiyaçları yoktur. Bronz paketi seçen müşteriler internet, posta, vs gibi veri transferlerini yürütürler.

Her bir uç noktadaki farklı tekniği kullanan bu müşterilerin her bir uç noktası için farklı paketleri edinmeleri gerekir mi? Örneğin, bir müşterinin iki ADSL uç nokası varsa ve bir ATM uç noktası varsa, bu kişinin 2 platin paket ve 1 bronz paket edinmesi mi gerekir?

​​Bu durumda, müşterilerimiz ADSL uç noktaları için bronz paket ve ATM uç noktası için Platin paket edinebilir. Ancak, eğer isterlerse müşterilerimiz aynı paketi tüm uç noktaları için edinebilir.​

TTVPN arıza giderme süreleri nelerdir?

TTVPN arıza giderme süreleri erişim türlerine göre aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Arıza Giderme Süreleri*

ERİŞİM DEVRESİ TİPİArıza Giderme Süresi (saat)
MEŞehiriçi12
İliçi-Kırsal20
ADSL/ G.SHDSLŞehiriçi16
İliçi-Kırsal38

*Belirtilen süreler takvim günü esasına dayalı olarak verilmiş olup arızalar 08:00-24:00 saatleri arasında giderilecektir.

​​
İlginizi Çekebilir

ECO VPN

Size özel sanal bir ağ ile hızlı ve kesintisiz iletişim sağlayabilirsiniz.

İncele

TTVPN Global

Yurt dışı lokasyonlarınıza güvenli, kesintisiz, hızlı erişim sağlar.

İncele

TT Akıllı Ağ (SD-WAN)

Türk Telekom SD WAN Çözümü!

İncele