Engelsiz Mesaj

Engelsiz Mesaj

​​​​​​​​​​​​​​​Türk Telekom Engelsiz Mesaj Hizmeti ile işitme ve konuşma engelli vatandaşlar kısa mesaj (SMS) ile sabit telefonlara interaktif (çift yönlü) erişim sağlayarak bu servisi kullanan tüm kamu veya özel kuruluşlarına ulaşabilme, istek, öneri, şikâyetlerini bildirebilme imkânına kavuşacaklar!

Türk Telekom Engelsiz Mesaj Hizmeti Size Neler Sunuyor?

Türkiye'de yüzbinlerce işitme ve konuşma engelli kişi işitemediği ve konuşamadığı için hizmet veren kamu ve özel sektörün irtibat telefonlarına (iş telefonu ve 444'lü numara) ulaşamamakta, birçok hizmetten faydalanamamaktadır.
Engelsiz mesaj ürünü ile işitme ve konuşma engelli vatandaşlar ev veya cep telefonlarından kısa mesaj (SMS) ile sabit telefonlara interaktif (çift yönlü) erişim sağlayarak bu servisi kullanan güvenlik veya sağlık merkezlerine ulaşabilme, belediye, kamu, özel kuruluşlara istek, öneri, şikayetlerini bildirebilme, yemek siparişi verebilme ve seyahat firmalarına erişebilme imkanına kavuşacaklardır.​​

Engelsiz Mesaj hizmetinden yararlanabilmeniz için bilgisayarınıza Engelsiz Mesaj Hizmet aktivasyonu Türk Telekom veya Türk Telekom’un Çözüm Ortağı tarafından yapılır ve bu kapsamda bilgisayarınıza bir arayüz kurulumu gerçekleştirilir. Söz konusu kurulum nedeniyle KDV dâhil 250 TL aktivasyon ücreti ödersiniz. Bu ücret hizmet aboneliğinizi başlattığınız ayı takip eden ilk tahakkuk döneminde ilgili hizmet faturanıza yansıtılır. Aktivasyon ücreti yıllık olarak bir defaya mahsus olmak üzere sizden alınacak olup, ilk kurulumda faturanıza aktivasyon ücreti kısmi olarak, devam eden yıllarda ise tam olarak yansıtılacaktır.
 • Ofisler
 • 7/24 Hizmet veren İşyerim Çağrı Merkezi’mize 444 5 444’ten ulaşabilirsiniz!
 • İşitme ve konuşma engelli kişiler herhangi bir istek, öneri, şikâyetini kısa mesaj olarak yazıp, ilgili kurumun ya da işletmenin sabit telefon numarasına (örneğin: 0312 260 60 60) kısa mesaj olarak gönderebilir.
 • Kurumun ya da işletmenin sabit numarasına gelen kısa mesaj, geliştirilen arayüzler aracılığıyla, kurumun ya da işletmenin bilgisayarında görüntülenir.
 • Mesaj içeriğine göre, kurumdaki fiziki uygulama başlatılıp, engelli birey ev ya da cep telefonu aracılığıyla kısa mesaj ile cevaplandırılır.
Türk Telekom Engelsiz Mesaj hizmetinden faydalanmak için gerekli şartlar nelerdir?

Engelsiz Mesaj hizmetinden faydalanmanız için Türk Telekom PSTN, ISDN PRI, ISDN BRI, TT Sanal Santral ve TT Toplu SMS aboneliğinizin olması gerekir.

Türk Telekom Engelsiz Mesaj hizmetinden faydalanmaya başladıktan sonra, hizmet ile ilgili kimden destek ya da yardım alabilirim?

Türk Telekom Engelsiz Mesaj hizmetinden faydalanmaya başladıktan sonra size destek verecek olan ekip GES Telekom Çözüm Ortağıdır. Engelsiz Mesaj ürünü kapsamında Çözüm Ortağımız GES Telekom, sizlere ürünü kullanmaya başlarken ve sonrasında ilgili arayüzü sağlama ve gerekli desteği vermekle yetkilidir.

Başvuru sırasında benden istenecek evraklar nelerdir?

Şahıs olarak kendi adınıza başvuru yapıyorsanız;

Bu şekilde başvuru yapabilmeniz için, Türk Telekom’dan aldığınız telefon hizmetinin sizin adınıza kayıtlı olması gerekir.

Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Taahhütnamelere imzayı atan kişi olarak T.C. kimlik numaranız ve kimliğiniz gereklidir. Eğer kimliğiniz T.C. kimlik numaranızı içeriyorsa sadece kimliğiniz yeterlidir.
 • Görünen Numara Talep Formu
 • Türk Telekom Engelsiz Mesaj Hizmeti Sözleşmesi
 • Türk Telekom Toplu SMS Sözleşmesi

Şahıs olarak iş yeriniz adına başvuru yapıyorsanız;

 • Taahhütnameler için imzayı atan kişi olarak T.C. kimlik numaranız ve kimliğiniz gereklidir. Eğer kimliğiniz T.C. kimlik numaranızı içeriyorsa sadece kimliğiniz yeterlidir.
 • İmzayı atan kişinin yetkili olduğunun kolayca tespit edilebilmesi için, yetki belgesi (Şirket antetli kağıdına kaşeli, imzalı ve Türk Telekom Engelsiz Mesaj abonelik işlemlerini yapabileceğine dair yazı) yeterlidir.
 • Bu kişiye yetki verenin doğru kişinin olduğunun kolayca tespit edilebilmesi için şirket imza sirküleri (tüzel firmalar için) / imza beyannamesi (şahıs firması için)
 • Görünen Numara Talep Formu
 • Türk Telekom Engelsiz Mesaj Hizmeti Sözleşmesi
 • Türk Telekom Toplu SMS Sözleşmesi
Türk Telekom Engelsiz Mesaj hizmeti alabilmek için neden Türk Telekom’dan telefon hizmeti almam gerekir?

Türk Telekom Engelsiz Mesaj hizmet bedeli ödeme işlemlerinizi kolaylaştırmak adına telefon faturanız üzerinden tahsil edilir. Böylece, ayrıca ödemelerinizi takip etmenize gerek kalmadan Türk Telekom Engelsiz Mesaj hizmetinden kolayca faydalanmanız sağlanır.


İlginizi Çekebilir

Sabit Hızlı SMS

İncele

Lokasyon Bazlı SMS/MMS

Belirlediğiniz lokasyona gelen, arzu ettiğiniz kriterlerde gruplanan Türk Telekom abonelerine reklam, tanıtım, kampanya veya bilgilendirme mesajlarınızı iletebilirsiniz.

İncele

Profilli MMS/Video

Türk Telekom İzinli Veri Tabanı abonesi içerisinde doğru hedef kitleye doğru zamanda doğru SMS, MMS veya Sesli Mesajla ulaşmanızı sağlar.​

İncele