Tarifen Yurtdışında ile yurt dışında tam 85 ülkede yurt içinde gibi Türkiye'deki tarifenizdeki internet, dakika ve mesajlarınızın tamamını kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz!

Servis Bilgisi

Tarifen Yurtdışında Servisi ile günlük 24,90TL'ye yurt içi tarifenizdeki her yöne dakika, mesaj ve internetinizi yurtdışında özgürce kullanabilirsiniz. 

14 Ağustos 2018 itibarıyla geçerli tarifelerde bulunup mobil hattı yurt dışı kullanıma açık olan tüm müşterilerimiz, yurt dışında 85 ülkede Tarifen Yurtdışında Servisi'nden hiçbir işlem yapmadan faydalanabilecektir. 

Servis yurt dışında geçerli ülkelerde kullanım yaptığınızda otomatik devreye girecektir, kullanım yapmadığınız günler için ayrıca ücret ödemezsiniz.​

Tarifen Yurtdışında Servisi’nin günlük ücreti 20 Kasım 2018 itibarıyla 35 TL olarak güncellenecektir.​ Servisin aşım ücretleri ise 4 Aralık 2018 itibarıyla 90 KR/DK, 90 KR/SMS ve 90 KR/MB olarak güncellenecektir.​


 
 


Vergiler dahil günlük
24,90 TL'ye
TARIFEN YURTDISINDA yazıp
5555'e gönderin.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​

Türk Telekom mobil hattı sahibi olmayanlar: Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat satın alarak bu servisten faydalanmak için Türk Telekom mağazalarına gelin!

Türk Telekom mobil hat sahibi olanlar:

 • TARIFEN YURTDISINDA yazıp 5555 'e gönderin. Yurtiçinden 5555'e gönderilen kayıt SMS'leri ücretsizdir.
 • 444 1 500 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayın.
 • Türk Telekom Online İşlemler Merkezi'ni ziyaret edin.
 • Türk Telekom mağazalarına gelin.
 • Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Antigua&Barbuda, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık (İskoçya, Galler, İngiltere, Kuzey İrlanda), Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, El Salvador, Endonezya, Ermenistan, Estonya, Filistin, Finlandiya, Fransa, Fransız Polinezyası, Gana, Gine, Guatemala, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Jersey, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, KKTC, Komoros, Kongo Cumhuriyeti, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Meksika, Mısır, Moldova, Montserrat, Myanmar, Nepal, Norveç, Pakistan, Papua Yeni Gine, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Suudi Arabistan, Tayland, Tayvan, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan

*14.08.2018 tarihi itibarıyla Uruguay, Kongo Cumhuriyeti, Gine, Meksika, El Salvador, Antigua&Barbuda, Komoros, Montserrat, Fransız Polinezyası, Kazakistan ve Mısır ülkeleri servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

*16.11.2017 tarihinde servis kapsamından çıkarılan KKTC ülkesi, 19.03.2018 tarihi itibarıyla servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

*16.11.2017 tarihi itibarıyla Bangladeş ülkesi servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

*20.09.2017 tarihi itibarıyla servis Kosova ülkesinde geçerli değildir. Gana ülkesi servisin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

*Papua Yeni Gine ülkesinde yurtdışında internet kullanımı için anlaşma bulunmadığından sadece konuşma ve SMS haklarınızı kullanabilirsiniz.

Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda servisten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve servise belirtilen tarih itibarıyla katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerlidir.

 • Tarifen Yurtdışında Servisi, 14.08.2018 tarihi itibarıyla servisin geçerli olduğu tarifelere numara taşıma, yeni aktivasyon, Türk Telekom faturalı ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla dâhil olan ve mobil hattı uluslararası dolaşıma açık olan kurumsal faturalı müşterilerimize otomatik olarak tanımlanacaktır.
 • Servisin geçerli olduğu tarifelerde bulunan ve mobil hattı uluslararası dolaşıma açık olan mevcut müşterilerimize ise Tarifen Yurtdışında servisi 13 Ağustos 2018 tarihinden itibaren otomatik olarak tanımlanmaya başlanacaktır. Tarifelere göre servisin otomatik olarak tanımlanacağı tarihler aşağıda belirtilmiştir:
  • 13 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla Sınırları Kaldıran 3GB, Sınırları Kaldıran 4GB ve Smart Business 1200 tarifeleri,
  • 14 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla ise servisin geçerli olduğu diğer tarifelerde bulunan ve hattı uluslararası dolaşıma açık olan kurumsal faturalı mevcut müşterilerimize otomatik olarak tanımlanacaktır.
 • Cepte Prestij Mini, Cepte Prestij Midi, Cepte Prestij Bronze, Cepte Prestij Silver, Cepte Prestij Gold, Smart Business 300, Smart Business 600, Smart Business 1200, Smart Business 2400, Smart Business 3600, Smart Business 5000, Smart Business 9000, Sınırları Kaldıran 3GB, Sınırları Kaldıran 4GB, Sınırları Kaldıran 5GB, Sınırları Kaldıran 6GB, Sınırları Kaldıran 10GB, Sınırları Kaldıran Limitsiz (AKN'li), TT Grup Personel, Yeni Saha, Ensaf Menü Büyük Şirket
 • Servise yurt içi tarifelere ek olarak alınan paketler dahil değildir. Smart Business tarifelerinin data paketleri dahildir.
 • Tarifen Yurtdışında servisi yurt dışında geçerli ülkelerde ve geçerli tarifelerde kullanılabilir.
 • Servisten faturalı mobil hat sahibi kurumsal müşteriler faydalanabilecektir.
 • Servis kapsamında yurt dışında, yurt içinde aşımsız olan servis kurguları uygulanmamaktadır, servis kapsamındaki kullanım hakkı tamamlandığında servis kapsamındaki aşım ücretleri üzerinden aşım uygulanmaya başlanır.
 • Servise üye olan kurumsal faturalı aboneler, KDV, ÖİV dahil 24,90 TL karşılığında yurt içi tarifelerindeki her yöne dakika, SMS ve internet paketlerini yurt dışında servisin geçerli olduğu ülkelerde kullanabileceklerdir
 • Yurtdışında kullanım yapılmayan günlerde servis devreye girmeyecektir ve ücret yansıtılmayacaktır
 • Servise bir kez üye olmak yeterlidir, üyelik iptal edilmediği sürece yurtdışında kullanım yapıldığında otomatik olarak devreye girecektir.
 • Yurt içi tarifedeki hakların yurt dışında kampanyanın geçerli olduğu ülkelerde aşılması durumunda aşımlar 70krş/DK, 70krş/MB, 70krş/SMS olarak ücretlendirilecektir.
 • Servisin geçerli olduğu tarifeden geçersiz olan tarifeye geçiş yapılması durumunda servis otomatik olarak iptal edilecektir.
 • Servis devreye girdiğinde Türkiye saatiyle 00:00'a kadar yapılan yurtdışı kullanımları yurtiçi tarifelerdeki her yöne konuşma, SMS ve internet kotalarından düşecek ve 24,90TL günlük ücret yansıtılacaktır. Türkiye saatine göre 00:00 sonrasında devam eden kullanımlar için servis yeniden devreye girecek ve 24,90TL günlük ücret yansıtılmaya devam edecektir.
 • Servisin iptalinde kalan kullanım hakları anında sonlanır ve günlük ücret için iade yapılmaz.
 • Kampanya kapsamında sunulan hizmetler üçüncü kişilere devredilemez, transfer edilemez.
 • Kampanya iptal edilmedikçe her fatura kesim tarihinde otomatik olarak yenilenecektir.
 • Servise kayıt olunması için hattın yurt dışında kullanıma açık olması gerekir hat yurt dışı kullanımına açık değilse hat yetkilisinin müşteri hizmetlerini arayarak hattı yurt dışı kullanımına açtırması gerekmektedir
 • Şirketimiz, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (tethering) ve doğrudan dosya paylaşımı (P2P) programları vb. hizmetlerinin servis kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • 5555'e kayıt SMS'i gönderildikten sonra servis tanımlaması yapıldığında, SMS ile bilgi verilir.
 • 5555'e gönderilen SMS'ler yurt içinde ücretsizdir, yurt dışında başka bir paket tanımlı değilse Dünya Varmış Tarifesiyle ücretlendirilir.
 • Servisin geçerli olduğu limitinde duran özellikli tarife ve paketlerdeki kullanım hakları sonrasındaki hız düşümü yurt dışı kullanımlarda geçerli olmayıp, kullanım hakkı bittikten sonra da yurt dışında data kullanımı devam eder ve yurt dışı data kullanım ücreti ile ücretlendirilir.
 • Servisin kullanım süresi bittiğinde SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Paket kotasının %80'lik ve %100'lük kullanımı tamamlandığında kısa mesaj ile bilgilendirme yapılır.
 • IPTAL TARIFEN YURTDISINDA yazıp 5555'e göndererek servisi iptal edebilirsiniz
 • Servis; uydu, maritime ve cruise operatörlerinin hiçbirinde geçerli değildir.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​