Esnafın dilinden anlayan tarife!

Tarife Bilgisi

AveaBiz’in esnaf ve KOBİlere özel tarifesine geçerek, ayda sadece 27 TL karşılığında her yöne 450 dk, Türk Telekom içi ve sabit hatlarla 2000 dakikaya sahip olabilirsiniz.​​​​​​​

​​
  Baz Teklif  Taahhütlü Teklif  NT abonelerine özel Taahhütlü Teklif 
Aylık Ücret  39 TL  31,2 TL  31,2 TL 
Hediye Dakika (Türk Telekom ve Sabit Hatlarla) Hediye Dakika (Diğer Operatör) 2.000 dk 350 dk 2.000 dk 350 dk 2.000 dk 450 dk
Ücretsiz Süreler Bittikten Sonra Yurtiçinde Heryöne Güncel aşım ücretleri için tıklayınız. Güncel aşım ücretleri için tıklayınız. Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
SMS Güncel aşım ücretleri için tıklayınız. Güncel aşım ücretleri için tıklayınız. Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.

Baz tekliften , tarifeye 1 yıllık bağlılık imzalamadan kayıt olan tüm müşterilerimiz yararlanabilir (Yeni hat alarak, Numarasını taşıyarak veya tarife değişikliği yaparak tarifeye kayıt olan tüm müşteriler).

Taahhütlü tekliften, tarifeye yeni hat alarak veya tarife değiştirirek kayıt olan ve 1 yıl bağlılık imzalayan müşterilerimiz yararlanabilir.

NT abonelerine özel Taahhütlü tekliften, tarifeye Numarasını taşıyarak ve 1 yıl bağlılık imzalayarak kayıt olan müşterilerimiz yararlanabilir. (Bu teklif, Numarasını Türk Telekom'a taşıyan yeni müşteriler için geçerlidir, daha önceden Numarasını Türk Telekom'a taşımış olan müşterilerimiz taahhüt vererek, Taahhütlü Tekliften -%20 Sabit Ücret indirimi- yararlanabilirler)

18 Kasım 2014 itibarıyla yurt içinde Türk Telekom hatlarından yapılan 500 ve 550 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aramaları, arama başı 60 Kuruş olarak güncellenecektir.

Güncel borç bilgisi "GUNCEL" yazıp 5555'e gönderilerek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir. Bu servisten ay içinde alınan ilk ve ikinci bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Aynı ay içinda yapılan diğer sorgulamalar ücretsizdir.

2 Kasım 2011 itibariyle faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatöre numara taşıma, hat iptali yapılması, abone talebi üzerine hattın belirli süre için haberleşme hizmetleri kullanımından sınırlanması ve süre sonunda/abone talebi halinde tekrar aktive edilmesi durumunda son aya ait tarife aylık ücretinizin tamamı faturanıza yansıtılacaktır.

30 Haziran 2013 tarihi itibariyle yurt içi her yöne görüşme ücreti 43,89 Kr/dk olarak güncellenecektir.

15 Nisan 2012 tarihi itibariyle, kurumsal kobi faturalı hat aboneleri için geçerli olacak şekilde; abone talebi üzerine faturasız tarifelere geçiş yapılması durumunda hat başı 20 TL abonenin son faturasına yansıtılacaktır.

444 ile başlayan aramaların ve özel servis numaralarına yapılan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

Yurt içinde Türk Telekom hatlarından yapılan 550 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aramaları,1. dakikada sonlanması halinde 46,25 kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına 60 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Türk Telekom, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

​​

Bilgi için ücretsiz arayın 444 1 550

 • Baz tekliften , tarifeye 1 yıllık bağlılık imzalamadan kayıt olan tüm müşterilerimiz yararlanabilir (Yeni hat alarak, Numarasını taşıyarak veya tarife değişikliği yaparak tarifeye kayıt olan tüm müşteriler).
 • Taahhütlü tekliften, tarifeye yeni hat alarak veya tarife değiştirirek kayıt olan ve 1 yıl bağlılık imzalayan müşterilerimiz yararlanabilir.
 • NT abonelerine özel Taahhütlü tekliften, tarifeye Numarasını taşıyarak ve 1 yıl bağlılık imzalayarak kayıt olan müşterilerimiz yararlanabilir. (Bu teklif, Numarasını Türk Telekom'a taşıyan yeni müşteriler için geçerlidir, daha önceden Numarasını Türk Telekom'a taşımış olan müşterilerimiz taahhüt vererek, Taahhütlü Tekliften %20 Sabit Ücret indirimi yararlanabilirler)
 • Tarifenin baz halinin sabit ücreti 34 TL ve paket dakikaları Türk Telekom'lular ve Sabit Hatlarla 2.000 dk , Diğer Operatörlerle 350 dk’dır. Tarifenin baz halinden , tarifeye 1 yıllık bağlılık imzalamadan kayıt olan tüm müşterilerimiz yararlanabilir (Yeni hat alarak, Numarasını taşıyarak veya tarife değişikliği yaparak tarifeye kayıt olan tüm müşteriler). Tarifeye yeni hat alarak veya tarife değiştirirek ve 1 yıl bağlılık imzalayarak kayıt olan abonelere tarifenin sabit ücreti üzerinden %20 sabit ücret indirimi verilecek ve tarifenin sabit ücreti 27 TL olarak uygulanacaktır. Bu tekliften yararlanan müşterilerimiz için de tarifenin paket dakikaları Türk Telekom'lular ve Sabit Hatlarla 2.000 dk , Diğer Operatörlerle 350 dk’dır. Tarifeye Numarasını taşıyarak ve 1 yıl bağlılık imzalayarak kayıt olan müşterilerimize tarifenin sabit ücreti üzerinden %20 sabit ücret indirimi ve diğer operatörler yönüne aylık ek 100 dk ücretsiz görüşme süresi verilecektir. Bu tekliften yararlanan müşterilerimiz için tarifenin paket dakikaları Türk Telekom'lular ve Sabit Hatlarla 2.000 dk , Diğer Operatörlerle 450 dk’dır.
 • Tarifeye 1 yıl bağlılık imzalayarak kayıt olan müşterilerimizin tarifeden 1 yıl önce çıkması veya 1 yıl içerisinde hattını kapatması (deaktive etmesi) veya ödenmemiş borç vb nedenlerle kapanmasına neden olması halinde, müşterinin ilgili aydaki faturasına, tarifede kalınan ay X alınan indirim ve/veya alınan ücretsiz dakikaların bedeli , tazminat bedeli olarak yansıtılır.
 • Ay içinde kullanılmayan ücretsiz dakikalar bir sonraki aya devretmez.
 • Tarifenin ücretsiz dakikaları bittikten sonraki kullanımlar, yurtiçi heryöne konuşma ücreti için tıklayınız.
 • Tarife kapsamındaki kullanım, KKTC dahil yurtdışında faaliyet gösteren operatörlerin abonelerine, Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır. Bu aramalar ilgili arama ve/veya servis için belirlenen ve bu sitenin Servis Ücretleri kısmında yer alan fiyatlara göre ücretlendirilecektir.
 • Tarife kapsamındaki hatlar FCT veya benzer cihazlarda kullanılamaz. Aksi durumun tespiti halinde ilgili hat Türk Telekom tarafından görüşmeye kapatılabilir, tarifesi değiştirilebilir veya abonelik sözleşmesi feshedilebilir. Bu yaptırımlardan ayrı olmak üzere, FCT veya benzer cihazlarda kullanılan hatlar için abone hat başına 150 TL cezai ücret ödemeyi kabul eder.
 • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Türk Telekom, Esnafa Özel Tarife’nin tüm mali ve sair koşullarınıi usulüne uygun olarak duyurmak kaydıyla değiştirebilir.
 • Tarife hakkında detaylı bilgiye www.avea.com.tr, 444 1 550 ve Türk Telekom Kurumsal Satış Ortaklarından ulaşabilirsiniz.
 • 15.10.2012 itibariyle abone alımına kapanmıştır.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.

Fatura döneminizde kalan konuşma sürenizi SESyazıp, kalan SMS adedinizi SMS yazıp, kalan cepten internet hakkınızı ise INTERNETyazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu servis SES ve SMS kullanımları için 6 saat, internet kullanımları için 12 saat öncesinin bilgilerini içerir.

Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. TÜRK TELEKOM İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Kurumsal Tarifelerimizi kullanan ve tarife içeriğinde mevcut internet paketi olmayan ya da ayrıca internet paketi almamış kurumsal abonelerimiz, Kurumsal Standart İnternet Tarifesi ile mobil internet kullanabilirler. Standart İnternet Tarifesinde ücretlendirme, indirilen veri ve karşıya yüklenen veri toplamı olarak hesaplanmaktadır.

Tarifenin internet kullanım ücreti, internet, WAP ve (varsa) Kurum APN\‘lerini kapsayacak şekilde aşağıdaki gibidir:

Aylık Kullanım  Ücret
0-1MB 4 TL
1-10MB 15 TL
10-50MB 15 + 1 TL/MB
50MB+ 55 + 0,5TL/MB

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

​​​​​