Paketsiz yurtdışı kullanımlarınızda yurtiçindeki tarifenizden bağımsız olarak Dünya Varmış Tarifesi ile ücretlendirilirsiniz.

Standart Yurt Dışında Kullanım Fiyatları

Hattınızı yurt dışında kullanırken hattınıza tanımlı herhangi bir yurtdışı paketi veya kampanyası yok ise paketsiz kullanımlarınız yurt içindeki tarifenizden bağımsız olarak Dünya Varmış Tarifesi ile ücretlendirilirsiniz.

9 Ekim 2018 itibarıyla faturalı müşterilerimiz için, Avrupa, Rusya ve Amerika bölgesinde çağrı yapma ücreti dakika başına 2,04 TL, internet kullanım ücreti 3,06 TL/MB olarak; Pasifik ve Diğer bölge ülkelerinde çağrı yapma ücreti dakika başına 4,08 TL, internet kullanım ücreti ise 8,16 TL / MB olarak güncellenecektir.

Anılan tarife ilgili tarih itibariyle aşağıda detayına yer verilen ülkelerde geçerli olacaktır. Bahsedilen güncelleme hâlihazırda tarifeden yararlanmakta olan mevcut faturalı ve faturasız müşterilerimiz ve tarifeye belirtilen tarih itibariyle katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.

Faturalı Hatlar için Bölgeler:

Avrupa, Rusya ve Amerika:
Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Karadağ, KKTC, Kosova, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, SanMarino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna, Yunanistan

Pasifik Bölgesi:
Angola, Bangladeş, Benin, Bostvana, Bruney, Burkina Faso, CapeVerde, Cezayir, Cibuti, Comoros, Çad, Ekvator, Gine, Etiyopya, Fas, Fiji, Fildişi Sahili, Filipinler, Fransız Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Guam, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Kamboçya, Kamerun, Kenya, Kongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Laos, Liberya, Libya, Madagaskar, Malavi, MaldivAdaları, Mali, Moğolistan, Moritanya, Mozambik, Namibya, Nijer, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Senegal, Seyşel, SierraLeone, SriLanka, Sudan, Tanzanya, Togo, Tunus, Uganda, Vietnam, Zambiya, Zimbabve

Diğer Ülkeler:
Afganistan, Andorra, Anguilla, Antigua, Antiguave Barbuda, Arjantin, Aruba, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Barbados, Belize (İngiliz Honduras'ı), Bermuda, Birleşik Arap Emirliği, Bolivya, Brezilya, CaymanAdaları, Cebelitarık, Çin, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, Endonezya, Ermenistan, Faroe Adaları, Filistin, Fransız Guyanası, Grenada, Grönland, Guadelupe, Guatemala, Guernsey, Guyana, Gürcistan, Haiti, Hollanda Antilleri, Hollanda Antilleri (Curacao), Hollanda Antilleri (Saba), Hollanda Antilleri (St.Eustatius), Honduras, HongKong, Irak, İran, İsrail, Jameika, Japonya, Jersey, Kanada, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KişAdaları (İran), Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Küba, Lihtenştayn, Lübnan, Maçao, Makao, Malezya, ManAdası, Martinik, Meksika, Mısır, Monako, Monserat, Morityus, Myanmar, Nepal, Nikaragua, Özbekistan, Pakistan, Panama, Papua YeniGine, Paraguay, Peru, PortoRiko, Salvador, Samoa, SierraLeone, Singapur, St. KittsveNevis, St. Lucia, St. Vincent, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tahiti (Fransız Polinezyası), Tayland, Tayvan, Trinidadve Tobago, Turks ve Caicos Adaları, Türkmenistan, Umman, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Virgin Adaları (ABD), Virgin Adaları (İngiltere), Yemen, Yeni Zelanda, Yeşil Burun Adaları

Faturasız Hatlar için Bölgeler Kapsamındaki Ülkelerde Avrupa, Rusya ve Amerika bölgesinde yer alan Andorra, Lihtenştayn ve Monako ülkeleri DİĞER bölgesinde yer almaya başlayacaktır.

23.06.2017 tarihi öncesinde geçerli olan ülke bilgileri aşağıdaki gibidir:

Faturalı Mobil Hatlar

Faturalı Mobil Hatlar Ücretlendirme Bilgisi
BÖLGE Çağrı Yapma
TL/DK
SMS
TL/Adet
Çağrı Alma
TL/Dk
GPRS
TL / MB
Avrupa, Amerika, Rusya 2,04 1,02 2,04 3,06
Pasifik Bölgesi 4,08 1,02 2,04 8,16
Diğer 4,08 1,02 2,04 8,16
Uydu Operatörleri 18,36 1,02 2,04 25,50

Görüntülü görüşme ücretleri sesli görüşme ücretleri ile aynıdır.

Yurtdışındayken, yurt içindeki müşterilerimiz ile diğer işletmeci abonelerine ve yurt dışındaki başka müşterilerimize MMS gönderimi yapıldığında vergiler dahil MMS başına 1,01 TL ve MMS'in alışverişi sırasında kullanılan GPRS miktarına göre ücretlendirilir. Başka ülke operatörlerinin müşterilerine gönderilen MMS'ler ise vergiler dahil MMS başına 1,52 TL ile ücretlendirilmekte olup, bu ücrete MMS'in alışverişi sırasında kullanılan GPRS miktarı da eklenerek ücretlendirilir. Yurt dışındayken MMS alındığında ise MMS'in alımı sırasında kullanılan GPRS miktarına göre ücretlendirme yapılmaktadır.

Dünya Varmış Tarifesi kapsamında tüm müşterilerimizin yurt dışında iken Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'nden alacakları çağrılar, ücretsiz olacaktır. Faturalı mobil hat sahibi tüm müşterilerimiz için yurt dışında iken tüm ülkelerden Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni aramak, çağrı başına 46 Kr olarak ücretlendirilecektir. Faturasız mobil hat sahibi tüm müşterilerimiz için yurt dışında iken tüm ülkelerden Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni aramak, çağrı başına 61 Kr olarak ücretlendirilecektir.

Yurtdışındayken kampanya, ürün ve servislere atılan SMS'ler yurtiçinde ücretsiz ise SMS başına 1,02 TL ile, ücretli ise SMS başına 1,02 TL'ye yurtiçi ücreti eklenerek ücretlendirilir.

Yukarıda bilgisi verilen ücretler bulunulan ülkedeki düzenlemelere ve/veya GSMA standartlarına göre uygulanan ücretlendirme kurguları için de geçerli olup, bazı ülkelerde, uygulanan çağrı kurulma ücretleri de faturanıza yansıtılacaktır.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Yurtdışında alınan SMS'ler ücretlendirilmez.

Ücretlendirme Periyodu

Çağrı yapma ve çağrı alma ücretlendirme periyodu 60 saniyedir, GPRS ise 10KB üzerinden ücretlendirilmektedir.

Bölgeler Kapsamındaki Ülkeler

AVRUPA, AMERİKA, RUSYA
Arnavutluk, Andorra, Avusturya, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Kosova, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Karadağ, Hollanda, KKTC, Norveç, Polonya, Portekiz, Moldova, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Makedonya, Ukrayna, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri

PASİFİK BÖLGESİ
Angola, Avustralya, Bangladeş, Benin, Bostvana, Bruney, Burkina Faso, Cape Verde, Cezayir, Cibuti, Comoros,Çad, Çin, Ekvator Gine, Endonezya, Etiyopya, Fas, Fiji, Fildişi Sahili, Filipinler, Filistin, Fransız Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Guam, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Hong Kong, Japonya, Kamboçya, Kamerun, Kenya, Kongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Laos, Liberya, Libya, Madagaskar, Makao, Malavi, Maldiv Adaları, Malezya, Mali, Moğolistan, Moritanya, Mozambik, Namibya, Nepal, Nijer, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Pakistan, Papua Yeni Gine, Senegal, Seyşel, Sierra Leone, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Tayland, Tayvan, Togo, Tunus, Uganda, Vietnam, Yeni Zelanda, Zambiya, Zimbabve

DİĞER
Afganistan, Anguilla, Antigua, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Aruba, Azerbaycan, Bahreyn,Barbados, Belize (İngiliz Honduras'ı), Bermuda, Birleşik Arap Emirliği, Bolivya, Brezilya,Cayman Adaları, Cebelitarık, Dominik Cumhuriyeti, Dominika, Ekvator, Salvador, Ermenistan, Faroe Adaları, Fransız Guyanası, Grenada, Grönland, Guadelupe, Guatemala, Guernsey, Guyana, Gürcistan, Haiti,Hollanda Antilleri, Hollanda Antilleri (St. Eustatius), Hollanda Antilleri (Curacao), Hollanda Antilleri (Saba), Honduras,Irak, İran, İsrail, Jameika, Jersey, Kanada, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kiş Adaları (İran), Kolombiya,Kosova, Kuveyt, Küba,Lübnan, Maçao, Man Adası, Martinik, Meksika, Mısır, Monserat, Morityus, Nikaragua, Özbekistan, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Samoa, Sierra Leone, St. Kitts ve Nevis, St. Lucia, St. Vincent, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tahiti (Fransız Polinezyası), Trinidad ve Tobago, Turks ve Caicos Adaları, Türkmenistan, Umman, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Virgin Adaları (ABD), Virgin Adaları (İngiltere), Yemen, Yeşil Burun Adaları

UYDU OPERATÖRLERİ
ManX Maritime, Siminn/OceanCell, Costa Cruise (Telecom Italia), Vodafone Malta Maritime Service, URS Ukraine Maritime Service, Thuraya Marine, Seanet Maritime

Faturasız Mobil Hatlar

Faturasız Mobil Hatlar Ücretlendirme Bilgisi
BÖLGE Çağrı Yapma
TL/DK
USDD Araması Yapma
TL/DK
SMS
TL/Adet
Çağrı Alma
TL/Dk
GPRS
TL / MB
Avrupa, Amerika, Rusya 6,12 0,51 1,02 0,51 11,22
Diğer 6,12 0,51 1,02 0,51 25,50
Uydu Operatörleri 15,30 0,51 1,02 0,51 25,50

Müşterinin yurtdışı paketi bulunmuyor ise, çağrı almak için en az 0.5 TL, çağrı yapmak için en az 6 TL olması gerekmektedir.

Görüntülü görüşme ücretleri sesli görüşme ücretleri ile aynıdır.

Yurtdışındayken, yurt içindeki müşterilerimiz ile diğer işletmeci abonelerine ve yurt dışındaki başka müşterilerimize MMS gönderimi yapıldığında vergiler dahil MMS başına 1,01 TL ile ücretlendirilmektedir.

Başka ülke operatörlerinin müşterilerine gönderilen MMS'ler ise vergiler dahil MMS başına 1,52 TL ile ücretlendirilmekte olup, MMS alındığında herhangi bir ücret yansıtılmamaktadır.

Dünya Varmış Tarifesi kapsamında tüm müşterilerimizin yurt dışında iken Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'nden alacakları çağrılar, ücretsiz olacaktır. Faturalı mobil hat sahibi tüm müşterilerimiz için yurt dışında iken tüm ülkelerden Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni aramak, çağrı başına 46 Kr olarak ücretlendirilecektir. Faturasız mobil hat sahibi tüm müşterilerimiz için yurt dışında iken tüm ülkelerden Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni aramak, çağrı başına 61 Kr olarak ücretlendirilecektir.

Yurtdışındayken kampanya, ürün ve servislere atılan SMS'ler yurtiçinde ücretsiz ise SMS başına 1,02 TL ile, ücretli ise SMS başına 1,02 TL'ye yurtiçi ücreti eklenerek ücretlendirilir.

Yukarıda bilgisi verilen ücretler bulunulan ülkedeki düzenlemelere ve/veya GSMA standartlarına göre uygulanan ücretlendirme kurguları için de geçerli olup, bazı ülkelerde, uygulanan çağrı kurulma ücretleri de faturanıza yansıtılacaktır.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Yurtdışında alınan SMS'ler ücretlendirilmez.

Ücretlendirme Periyodu

Çağrı yapma ve çağrı alma ücretlendirme periyodu 60 saniyedir, GPRS ise 10KB üzerinden ücretlendirilmektedir.

Bölgeler Kapsamındaki Ülkeler

AVRUPA, AMERİKA, RUSYA
Arnavutluk, Andorra, Avusturya, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Kosova, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Karadağ, Hollanda, KKTC, Norveç, Polonya, Portekiz, Moldova, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Makedonya, Ukrayna, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri

DİĞER
Afganistan, Angola, Anguilla, Antigua, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Aruba, Avusturalya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Belize (İngiliz Honduras'ı), Benin, Bermuda, Birleşik Arap Emirliği, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Bruney, Burkina Faso, Cayman Adaları, Cebelitarık, Cezayir, Cibuti, Çad, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Dominika, Ekvator, Ekvatoral Gine, El Salvador, Endonezya, Ermenistan, Etiyopya, Faroe Adaları, Fas, Fiji, Fildişi Sahilleri, Filipinler, Filistin, Fransız Guyanası, Fransız Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gana, Grenada, Grönland, Guadelupe, Guam, Guatemala, Guernsey, Guyana, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Haiti, Hindistan, Hollanda Antilleri, Hollanda Antilleri (St. Eustatius), Hollanda Antilleri (Curacao), Hollanda Antilleri (Saba), Honduras, Hong Kong, Irak, İran, İsrail, Jameika, Japonya, Jersey, Kamboçya, Kamerun, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kiş Adaları (İran), Kolombiya, Kongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kuveyt, Küba, Laos, Liberya, Libya, Lübnan, Maçao, Madagaskar, Malawi, Maldivler, Malezya, Mali, Man Adası, Martinik, Meksika, Mısır, Moğolistan, Monserat, Moritanya, Morityus, Namibya, Nepal, Nijer, Nijerya, Nikaragua, Orta Afrika Cumhuriyeti, Özbekistan, Pakistan, Panama, Papua Yeni Gine, Paraguay, Peru, Porto Riko, Samoa, Senegal, Seyşeller, Sierra Leone, Singapur, Sri Lanka, St. Kitts ve Nevis, St. Lucia, St. Vincent, Sudan, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tahiti (Fransız Polinezyası), Tanzanya, Tanzanya (Zanzibar), Tayland, Tayvan, Togo, Trinidad ve Tobago, Tunus, Turks ve Caicos Adaları, Türkmenistan, Uganda, Umman, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Virgin Adaları (ABD), Virgin Adaları (İngiltere), Yemen, Yeni Zelanda, Yeşil Burun Adaları, Zambiya,Kosta Rika, Zimbabve

UYDU OPERATÖRLERİ
ManX Maritime, Siminn/OceanCell, Costa Cruise (Telecom Italia), Vodafone Malta Maritime Service, URS Ukraine Maritime Service, Thuraya Marine, Seanet Maritime

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​