Avantajlı yurt dışı internet paketleriyle faturanız artık kabarmayacak!

Paket Bilgisi

İhtiyacınıza göre seçeceğiniz Yurt Dışı İnternet Paketleri, yurt dışındayken de uygun fiyatlarla internete bağlanabilmenizi sağlar.​​​​​

​​
Yurtdışı 200 MB İnternet Paketi 150 TL

Paket kapsamındaki internet kotasının ücretlendirme periyodu 10 KB'dir.​

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

​​
​​
 • Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Karadağ, KKTC, Kosova, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna, Yunanistan 
 • Diğer bölge ülkeleri: Avustralya, Bahreyn, Brezilya, Çin, Endonezya, Ermenistan, Filistin, Guatemala, Gürcistan, Hong Kong, Irak, İran, Gürcistan, İsrail, Japonya, Jersey, Kanada, Katar, Kuveyt, Makao, Malezya, Myanmar, Pakistan, Papua Yeni Gine, Singapur, Suudi Arabistan, Tayland, Yeni Zelanda, Tayvan, Nepal 
 • 20 MB'lık internet kullanımının tamamlanmasının ardından yapılacak kullanımlar Suudi Arabistan, Kuveyt ve Bahreyn'de KDV, ÖİV dahil 0,0165 TL/KB olarak, paketin geçerli olduğu diğer ülkelerde ise 0,0072 TL/KB olarak ücretlendirilir. 
 • Paket, uydu, maritime, satellite operatörlerinde geçerli değildir. 

Türk Telekom'lu olmayanlar ;

Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat satın alarak bu paketten faydalanmak için Türk Telekom bayilerine gelin.

Faturalı Türk Telekom'lular
AY200MB yaz
5555 e gönder

 • Yurt Dışı İnternet Paketleri yurt dışında iken geçerlidir.
 • Paketlerden faturalı hat sahibi bireysel ve kurumsal müşteriler faydalanabilecektir.
 • Aylık 200 MB İnternet Paketi'ne üye olan faturalı aboneler, KDV, ÖİV dahil 150 TL karşılığında yurt dışındayken 30 gün boyunca geçerli 200 MB GPRS kotası kazanacaklardır.
 • Paketle sunulan internet kotası bittikten sonraki kullanımlar Avrupa, Rusya ve Amerika bölge ülkelerinde KDV, ÖİV dahil 0,0072TL/KB, paketin geçerli olduğu diğer ülkelerde ise 0,0165 TL/KB olarak ücretlendirilecektir.
 • Paketin 30 günlük kullanım süresi içerisinde sadece 3 kez paketten faydalanılabilecektir ve kullanılmayan internet kotası kullanım süresinin sonunda silinecektir.
 • 5555'e kayıt SMS'i gönderildiği anda paket tanımlanır.
 • 5555'e gönderilen SMS'ler yurt içinde ücretsiz, yurt dışında Dünya Varmış Tarifesiyle ücretlendirilir.
 • Paketin kullanım süresi bittiğinde SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Paket kotasının %80'lik ve %100'lük kullanımı tamamlandığında kısa mesaj ile bilgilendirme yapılır.
 • Paketin satın alındığı ay müşterinin faturasına yansıtılacak aylık ücret hesaplaması yapılırken; aktivasyon tarihiyle paketin tüketilme durumu dikkate alınır. Paketin satın alındığı ay fatura dönemi sonuna kadar tüm paketi kullanan müşterilere paket tam ücreti yansıtılırken, kullanmayan müşterilere ise gün bazlı ücretlendirme yapılır.

Yurtdışı İnternet Paketleri'nden faturalı hat sahibi tüm bireysel ve kurumsal müşterilerimiz yararlanabilir. 

Yurtdışı 200 MB İnternet Paketi için AY200MB yazarak 5555'e SMS göndermek* yeterlidir.

Paketle sunulan avantajlardan yararlanmak için hattınızın yurt dışında kullanıma açık olması gereklidir. Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak, ACIK yazıp 2555'e ücretsiz SMS göndererek* veya www.avea.com.tr'dekionline işlemler menüsünden hattınızı yurt dışında kullanıma açtırabilirsiniz. 

* SMS ile pakete kayıt ve hattın dolaşıma açılması hizmetlerinden bireysel faturalı aboneler ve kamu hattı aboneleri faydalanabilmektedir. Kurumsal müşterilerimiz için şirket yetkilisinin Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini araması yeterlidir.

​​​​​