Yurt Dışı Günlük İnternet Paketi ile Avrupa, Rusya, Amerika, Kuveyt, Bahreyn, Suudi Arabistan ve K.K.T.C.'de internet çok avantajlı!

Paket Bilgisi

Üstelik 15 TL'ye 15 MB Günlük İnternet Paketi'nden yararlanmak için 5555'e bir SMS göndermek yeterli.​

Detaylar

Yurtdışı Günlük İnternet Paketinden faturalı hat sahibi tüm bireysel ve kurumsal müşterilerimiz yararlanabilir. 

Yurtdışı Günlük İnternet Paketine kayıt olmak için GUN15MB yazarak 5555'e SMS göndermek yeterlidir*: 

Paketle sunulan avantajlardan yararlanmak için hattınızın yurt dışında kullanıma açık olması gereklidir. Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak, ACIK yazıp 2555'e ücretsiz SMS göndererek* veya www.avea.com.tr'deki online işlemler menüsünden hattınızı yurt dışında kullanıma açtırabilirsiniz. 

* SMS ile pakete kayıt ve hattın dolaşıma açılması hizmetlerinden bireysel faturalı aboneler ve kamu hattı aboneleri faydalanabilmektedir. Kurumsal müşterilerimiz için şirket yetkilisinin Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini araması yeterlidir.

 • Yurtdışı Günlük Paketler, bireysel ve kurumsal tüm faturalı müşterilerimiz için Avrupa bölgesindeki ülkeler, ABD, Rusya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn ve K.K.T.C.'de geçerlidir.
 • Yurtdışı Günlük Paketler 1 gün boyunca geçerlidir ve otomatik olarak yenilenmez.
 • Yurtdışı Günlük paketlerden 1 günlük kullanım süresi içinde sadece 3 kez yararlanılabilir.
 • Yurtdışı Günlük internet paketine sahip müşterilerimiz, 1 günlük paket süresi içinde 30 gün geçerli olan yurtdışı /internet paketlerimizi satın alabileceklerdir. 30 gün geçerli internet paketine üye müşterilerimiz geçerlilik süresi tamamlanmadan günlük internet paketini satın alamayacaklardır.
 • Paketteki kullanılmayan ses/internet kotası sonraki güne devretmez.
 • Paket; SMS, online işlemler, WAP ve müşteri hizmetleri kanallarından satın alınabilir.
 • Günlük İnternet Paketine kayıt için GUN15MB yazıp, 5555'e SMS göndermek yeterlidir.
 • 5555'e gönderilen SMS'ler yurtiçinde ücretsiz, yurtdışında Dünya Varmış Tarifesiyle ücretlendirilir.
 • Başka bir yurtdışı paketinden yararlanılmadığı durumda internet paketi kotası bittikten sonraki kullanımlar Suudi Arabistan, Kuveyt ve Bahreyn'de KDV, ÖİV dahil 0,0165 TL/KB olarak, paketin geçerli olduğu diğer ülkelerde ise 0,0072 TL/KB olarak ücretlendirilir.
 • Günlük internet paketinin ücretlendirme periyodu 10KB'dır.
 • 23.06.2017 itibariyle bahsedilen güncellemeler hâlihazırda paketten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve pakete belirtilen tarih itibariyle katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.

  Faturalı müşterilerimiz için paketin geçerli olduğu ülkeler aşağıdaki gibidir

  Avrupa, Rusya ve Amerika bölge ülkeleri:Almanya; AmerikaBirleşikDevletleri; Arnavutluk; Avusturya; Belçika; BeyazRusya; BosnaHersek; Bulgaristan; ÇekCumhuriyeti; Danimarka; Estonya; Finlandiya; Fransa; Hırvatistan; Hollanda; İngiltere; İrlanda; İspanya; İsveç; İsviçre; İtalya; İzlanda; Karadağ; KKTC; Kosova; Letonya; Litvanya; Lüksemburg; Macaristan; Makedonya; Malta; Moldova; Norveç; Polonya; Portekiz; Romanya; Rusya; SanMarino; Sırbistan; Slovakya; Slovenya; Ukrayna; Yunanistan

  Diğer bölge ülkeleri: Avustralya; Bahreyn; Brezilya; Çin; Endonezya; Ermenistan; Filistin; Guatemala; Gürcistan; HongKong; Irak; İran; Gürcistan; İsrail; Japonya; Jersey; Kanada; Katar; Kuveyt; Makao; Malezya; Myanmar; Pakistan; PapuaYeniGine; Singapur; SuudiArabistan; Tayland; YeniZelanda; Tayvan; Nepal
 • 15 MB'lık internet kullanımının tamamlanmasının ardından yapılacak kullanımlar, Avrupa, Rusya ve Amerika bölge ülkelerinde KDV, ÖİV dahil 0,0072TL/KB, paketin geçerli olduğu diğer ülkelerde ise 0,0165 TL/KB olarak ücretlendirilecektir.
 • Paket, uydu, maritime, satellite operatörlerinde geçerli değildir.
 • Paketin kullanım süresi bittiğinde SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Paket kotası sona erdiğinde bilgilendirme SMS'i gönderilememektedir.
​​​​​​​​​