Servis Kapsamı

Değerli Müşterilerimiz, 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren Yurt Dışı Veri Hizmeti Durdurma Uygulamasına ilişkin güncellemeler yapılacaktır.

Kurul kararı neticesinde müşteriler tarafından aksi tercih edilmedikçe, yurt dışı paket aşımı veya paketsiz internet kullanım ücretleri toplamı vergiler dahil 254,98 TL’ye ulaştığında yurt dışı internet erişimi sonlandırı​lacaktır. Tüm faturalı kurumsal müşterilerimiz için durdurma limiti otomatik tanımlanacaktır.

 • Yurt dışında, paket aşımı veya paketsiz internet kullanım tutarınız vergiler dahil 101,99 TL’ye ulaştığında kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz. Farklı bir tercihiniz yoksa paket aşımı veya paketsiz internet kullanım tutarınız vergiler dahil 254,98 TL/ seçtiğiniz farklı durdurma limitine ulaştığında yurtdışında internet kullanımınız durdurulur.
 • Yurt dışı paket aşımı veya paketsiz internet kullanımınızın 254,98 TL yerine 509,96 TL, 1019,92 TL, 2039,84 TL veya 5099,66 TL’de durdurulması yetkili kişi tarafından seçilebilir, durdurulma limit değişikliği Mobil Online İşlemler Merkezinden ve Müşteri Hizmetlerimizden yapılabilir.
 • Yurt dışı paketsiz internet kullanım hizmeti durdurma limiti güncelleme işlemi yapıldığı anda güncel yurt dışı paket aşımı veya paketsiz internet kullanım tutarınız belirlenen yeni limiti aştı ise bilgilendirme almak için güncel tutarınızın üzerinde yeni limit seçmeniz gerekmektedir.
 • Yurt dışı paketsiz internet kullanım hizmeti durdurma limiti güncelleme işlemi yapıldığı anda güncel yurt dışı paket aşımı veya paketsiz internet kullanım tutarınız belirlenen yeni limiti geçmedi ise, bulunduğunuz fatura dönemi itibarıyla geçerli olacak şekilde yeni limitiniz tanımlanacaktır.
 • Yurtdışı paket aşımı veya paketsiz internet kullanımı durdurulduktan sonra internet kullanımının devam etmesi için yetkili kişi Mobil Online İşlemler Merkezinden ve Müşteri Hizmetlerimizden işlemi gerçekleştirebilir. Yurt dışı internet paketi satın alındığı takdirde yurt dışı internet kullanımı otomatik olarak devam edecektir. İnternet paketiniz bittiğinde kullanımınız durdurulmaz, tarifenizin standart yurt dışı ücreti üzerinden ücretlendirilirsiniz.
 • 101,99 TL bilgilendirme SMS’ini aldığınızda 254,98 TL veya seçtiğiniz limitte durdurulmak istemiyorsanız yetkili kişi bu işlemi Mobil Online İşlemler Merkezinden ve Müşteri Hizmetlerimizden gerçekleştirebilir.
 • Tarifen Yurtdışında servisine kayıtlı olup internet kullanımı durdurulan müşterilerimizin yurt dışı internet kullanımına devam edebilmesi için yetkili kişinin Mobil Online İşlemler Merkezinden ve Müşteri Hizmetlerimizden işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir.
 • Yurt dışı paketsiz internet kullanımı sorgulaması yetkili kişi tarafından Mobil Online İşlemler Merkezinden ve Müşteri Hizmetlerimizden yapılabilir.
 • Yurtdışındaki fatura üst sınırı bilgilendirmelerine DK ve SMS kullanımlarınız ile toplam fatura bedeliniz üzerinden yapılan indirimler dahil değildir.
 • Yurt dışında paketsiz internet kullanımınızın hiçbir zaman durdurulması istenmiyorsa yetkili kişi Müşteri Hizmetlerimiz veya Online İşlemler Merkezimizden işlemi gerçekleştirebilir. İptal etmeniz durumunda, bulunduğunuz fatura dönemi itibarıyla geçerli olacak şekilde tüm fatura dönemlerinizde yurt dışı internet hizmetiniz durdurulmayacaktır.
 • İnternet kullanımınızın durdurulmasını iptal ettiğinizde yurt dışı paket aşımı veya paketsiz internet kullanımlarınıza ilişkin kullanım tutarınız 101,99 TL, 254,98 TL, 509,96 TL, 1019,92 TL, 2039,84 TL, 5099,66 TL ve 10.199,20 TL’ye ulaştığında bilgilendirme SMS’lerini almaya devam edersiniz.  Bu bilgilendirmeleri almak istemezseniz Müşteri Hizmetlerimizden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Durdurulan yurt dışı internet hizmetiniz bir sonraki fatura döneminde otomatik olarak kullanıma açılır.
 • Bilgilendirme ve durdurma hizmeti Türkiye yerel saatine göre yapılır. Türkiye yerel saatine göre son 2 saatlik kullanımlar dahil değildir.
 • Yurt dışı internet hizmetinin durdurulması yurt içi internet erişimini engellemez.
 • Bu servis sadece yurt dışı paket aşımı veya paketsiz internet kullanım için geçerlidir, yurt dışı ses ve SMS kullanımları için bilgilendirme ve durdurma servisi bulunmamaktadır.

Yurt Dışı Veri Hizmeti Durdurma servisi ücretsiz bir servistir.

​​​​​​​