Baskonuş servisi 30 Mayıs 2022 tarihi itibariyle sonlandırılacaktır.​

Telsiz yerine mesafe sorunu olmadan kullanabileceğiniz BasKonuş uygulaması, kişileri tek tek aramak yerine oluşturulmuş olan gruplara tek tuşla anında ulaşma imkanı verir.

İlk ve tek olarak Türk Telekom BasKonuş ile Nokia ve Android cihazlar arasında da konuşabilir, anlık olarak iletişimi sağlayabilirsiniz. Sahada görev alan ve ekip halinde çalışan diğer kurumsal abonelerle anında iletişime geçebilirsiniz. Birden çok gruba üye olabilir, üye olduğunuz grupların hepsinden anlık mesaj alabilir ve gruplara mesaj gönderebilirsiniz.

Sadece Türk Telekom Baskonuş’a özel olarak Android telefonlarınızda uygulamayı internet apn üzerinden kullanabilir, böylece internet ayarlarınızı değiştirmek ve sürekli güncellemek zorunda kalmadan rahatlıkla servisten faydalanabilirsiniz.

Türk Telekom BasKonuş servisinden faydalanmak için Türk Telekom kurumsal faturalı abonesi olmak ve BasKonuş uyumlu telefon kullanmak yeterlidir.

​​
​​

Yeni Baskonuş Kampanyası ile Baskonuş Servis'i 12 ay taahhüdünüze hat başına aylık sadece 5,1 TL!

Taahhütsüz Bas Konuş servisi hat başına aylık sadece 10,2 TL!

Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

​​​​​
​​

Baskonuş'u kullanabilmek için öncelikle kurumsal hatlarınıza Baskonuş aktivasyonu yapılmalıdır. Satış yöneticinize ilettiğiniz hatların aktivasyonu Türk Telekom kurumsal müşteri hizmetleri tarafından yapılır.

Nokia telefonlar için:

Hatlarınıza Baskonuş aktivasyonu yapıldıktan sonra cep telefonunuz üzerinde Türk Telekom BasKonuş ayarlarını yapmalısınız.

Kontak listesinde bulunan kişilerin veya grupların BasKonuş servisine bağlı olup olmadıkları görülebilir. Servisi kullanırken kontak listenizdeki kişi veya grubu seçip BasKonuş tuşuna basmanız yeterlidir. Konuşmak için basılı tutulan tuş bırakıldığında karşı taraf konuşma hakkı alır, arayan kişi dinlemeye başlar ve aranan kişi veya grup üyesi aynı şekilde konuşma başlatabilir.

Android telefonlarınızda BasKonuş'u kullanabilmek için:

Hatlarınıza Baskonuş akt​ivasyonu yapıldıktan sonra

https://baskonus.avea.com.tr/mobile/aveabaskonus.apk linkinden uygulamayı indirip kurmanız yeterlidir. Telefonunuza uygulamayı kurabilmeniz için Ayarlar > Güvenlik altındaki "Bilinmeyen Kaynaklar" seçeneğini işaretlemiş olmanız gerekmektedir.

Baskonuş uygulaması internet APN üzerinden çalışır. Android telefonunuzda Baskonuş uygulamasını kullanabilmek için poc APN ayarı yapma zorunluluğunuz yoktur. Ancak telefonun herhangi bir şekilde internete girmesi ve Baskonuş dışında kullanılması istenmiyorsa poc APN kullanılabilir.