Paylaşımlı Hizmetler

Paylaşımlı Hizmetler

Siber saldırılara karşı paylaşımlı yapıda bütünsel bir yaklaşım

Paylaşımlı Hizmetler

Paylaşımlı SIEM

SIEM ihtiyacı olan ve ihtiyacını servis olarak karşılamak isteyen müşterilere yerli milli üretici ile paylaşımlı SIEM hizmeti Türk Telekom tecrübesi, güvencesi ve kalitesi ile sunulmaktadır. Paylaşımlı SIEM hizmeti, ağ, donanım ve uygulamalar tarafından oluşan logların gerçek zamanlı olarak normalleştirilmesi ve ilişkilendirilmesiyle ilgili analizlerin sağlanması amaçlı logların merkeze toplanıp korele edilmesi, istihbarat verileriyle zenginleştirilmesi ve 7/24 izlenmesi ile hizmet süresi boyunca yönetmeliklere uyumlu olarak logların saklanmasını kapsamaktadır.

SOAR ile Otomatik Müdahale

SOAR(Güvenlik Orkestrasyon, Otomasyon ve Olay Müdahale) ile Otomatik Müdahale hizmeti, organizasyonların güvenlik tehdit verilerini ve farklı kaynaklardan gelen olayların toplanmasını sağlayarak, gelişmiş zeka ile güvenlik düzenlemeleri yaparak, tehdit verilerini belli bir otomasyona sokarak, toplanmış ve önceliklendirilmiş olaylar üzerinden yarı ya da tam otomatik olay müdahale süreçlerinin yönetimini kapsamaktadır.

Siber Atlas

Siber Atlas ile istihbarat hizmeti, müşteri verileri ile ilgili temel ve gelişmiş istihbarat verisi sunmaktadır. Temel paket kapsamında Yerel ve Global istihbarat kaynaklarından toplanan IOC verilerinin anlamlandırılarak güvenlik cihazlarını beslenmesi ve platform üzerinden tehdit istihbaratı analizlerini; gelişmiş paket içeriğinde otomatize edilmiş arayüzler ve siber güvenlik alanında uzmanlaşmış analistlerin yaptığı kurum özelindeki araştırmalar sonucunda elde edilen istihbarat verilerinin raporlanmasını içermektedir.

  • Dark Web ve Deep Web Takibi
  • Otomatik ve Manuel Zafiyet Tarama
  • Honeypot ile Veri Toplama
  • Marka Koruma ve İstihbarat
  • Dolandırıcılıkla Mücadele İstihbaratı
  • Sosyal Medya Takibi
  • Veri İhlal Takibi

Türk Telekom Paylaşımlı EDR+ Hizmeti

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezi’nde şirketlere pek çok hizmeti birlikte sunan Türk Telekom, 360 derece güvenlik yaklaşımı ile geliştirdiği servislere bir yenisi ekledi. Bu kapsamda Türk Telekom, siber güvenlik alanında en geniş ürün portföyü sağlayan servis sağlayıcı olarak bir ilki gerçekleştirerek, Paylaşımlı EDR+’ ı hayata geçirdi.

Türk Telekom Paylaşımlı EDR+ servisi, teknolojik gelişmelerle birlikte siber güvenlik ihtiyaçları artan kurumların her geçen gün gelişen atak türlerine karşı güvenliğini sağlarken, geleneksel güvenlik önlemlerinin fark edemediği tehditleri algılayarak sistemdeki anormal hareketleri analiz ediyor. Türk Telekom bu teknoloji ile şirketler için altyapıdaki giriş noktalarının güvenliğini sağlayan, bilgisayar, sunucu istemci gibi uç noktalara gelebilecek tehditleri en aza indirgeyen, son kullanıcı cihazları üzerindeki olası güvenlik ihlallerini gerçek zamanlı tespit eden, engelleyen ve saldırılar hakkında analiz sunan EDR (Uç nokta Tehdit Algılama ve Yanıt) ile tehditlere karşı tespit, müdahale ve iyileştirme süreçlerini kapsayan MDR (Yönetilen Tespit ve Müdahale)’yi bir araya getirerek müşterilerine sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Güvenlik Olay Yönetimi

Uzman kadromuz ile 7/24 hizmetlerimizle çok yönlü koruma

İncele

Danışmanlık Hizmetleri

Sertifikalı siber güvenlik mühendislerimiz ile zenginleştirilmiş hizmetler

İncele

Güvenlik Cihaz Yönetimi

Uzman güvenlik ekibimiz ile lokasyonunuzdaki cihazların 7/24 uzaktan yönetimi

İncele