Sunucu Barındırma

Sunucu Barındırma

Sunucularınızı yüksek teknoloji ve güvenlikli veri merkezlerinde barındırın.

Sunucu Barındırma

​​​​​Gerek şirket içi uygulamalarınızda kullandığınız sunucuları, gerekse müşterilerinize hizmet verdiğiniz sunucuları Türk Telekom Veri Merkezi'nde barındırarak pahalı altyapı yatırımlarından, bakım ve onarım masraflarından tasarruf edebilirsiniz. Türk Telekom Veri Merkezi, enerji, soğutma, güvenlik ve ağa erişim sistemleri ile ilgili tüm altyapının yönetimini sizin yerinize yapar, böylece siz sadece kendi işinize odaklanabilirsiniz.​

Sunucu Barındırma Hizmeti Size Neler Sunuyor?

 • Sunucularınızı Türk Telek​om Veri Merkezi'nde barındırarak pahalı altyapı yatırımlarından, bakım ve onarım masraflarından tasarruf sağlarsınız.​​
 • Cihazlarınızın yönetimi yine sizin kontrolünüzde olacağı için siz sadece uygulamalarınızla ilgilenirsiniz bu da verimliliğinizi artırır.
 • Türk Telekom Veri Merkezi'nin kalitesi uluslararası veri merkezi otoritesi Uptime Enstitüsü tarafından Tier III sertifikası ile belgelendirilmiştir. Kesintisiz enerji, uygun iklimlendirme ortamı, altyapı yedekliliği ve yüksek kapasiteli bağlantı hızı ile sunucularınıza her zaman erişebilirsiniz.
 • Sunucularınızı manyetik kartlı ve parmak izi kontrollü giriş sağlanan yüksek güvenlik standartlarına sahip Türk Telekom Veri Merkezi'nde güvenle barındırırsınız.
 • Şirketinizin sunucusuna 7/24 bina güvenliği, 7/24 gözlemleme, yangın tespit ve önleme sistemi bulunan bir fiziksel ortam sağlanır.
 • 7/24 müşteri desteği ile Türk Telekom hep yanınızdadır.

Fiyat tekliflerine ulaşmak ve ön başvuru yapmak için İşyerim Çağrı Merkezi numarası olan 444 5 444'ü arayabilirsiniz. Ayrıca, Türk Telekom Satış Temsilcileri veya Müşteri İlişkileri Yöneticilikleri aracılığıyla da başvuruda bulunabilirsiniz.

 • İstanbul Esenyurt, İstanbul Gayrettepe ve Ankara Ümitköy lokasyonlarından birini tercih edebilirsiniz.
 • Tercihinize bağlı olarak Sanal Güvenlik Duvarı, Aktif Savunma Sistemi (IPS/IDS), DDOS Atak Önleme Sistemi gibi güvenlik hizmetleri seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
 • Her büyüklükteki şirketin ihtiyacına hitap eden, değişik sunucu barındırma alanları içeren paket alternatiflerinden birini seçebilirsiniz.
 • Kullandıkça öde ve kurulu güç modellerinden dilediğinizi tercih ederek enerji ödemenizi yapabilirsiniz.​​
 • Standart ölçüdeki kabinlerin yanı sıra standart olmayan ölçülerdeki kabinlerinizi de Türk Telekom veri merkezlerinde barındırabilirsiniz. Bununla birlikte dedike veya paylaşımlı kabin, alan ve dedike salon seçenekleriyle de yüksek veya düşük kapasiteli taleplerinizi Türk Telekom veri merkezlerinden karşılayabilirsiniz.​​​​

1- Sunucu barındırma hizmetini hangi veri merkezlerinden alabilirim?

Esenyurt,Gayrettepe ve Ümitköy veri merkezlerinden bu hizmeti alabilirsiniz.

2- Veri merkezleriniz hangi sertifikalara sahiptir?

Türk Telekom olarak Tier3,Leed Gold,ISO 50001,ISO 27001,ISO 22301,ISO 9001 PCI-DSS, ISAE 3402 gibi ulusal ve uluslararası sertfikilara sahip veri merkezlerinden hizmet vermekteyiz.

3- Sunucu barındırma hizmetinde enerji ücretlendirmesi nasıldır?

Kullandıkça öde ve kurulu güç modelleri üzerinden hizmet vermekteyiz.

4- Sunucu Barındırma hizmetinde fiziksel sunucuların mülkiyeti kime aittir?

Sunucu Barındırma hizmetinde sunucuların mülkiyeti size aittir.

5- ​Sunucu Barındırma ücretine erişim ücreti dahil midir?

Sunucu Barındırma ücretine Veri Merkezi Erişim Hizmeti dahil değildir. Erişim hizmeti ayrıca ücretlendirilir.İlginizi Çekebilir

Veri Merkezlerimiz

Türk Telekom Veri Merkezi Hizmetleri ile verileriniz güvende.

İncele

Veri Merkezi Erişim

Fiziksel ve sanal sunucularınızı zengin paket seçenekleri ile internete eriştirin.

İncele

Veri Merkezi Destek Paketleri

Ürün ve servisleriniz için uzman desteğe sahip olun.

İncele