Dünya Türk Telekomlunun! Yurt dışındayken sevdiklerinizle konuşmanın keyfini Türk Telekom'un avantajlı paketleriyle çıkarın.

Paket Bilgisi

Yurtdışı Konuşma Paketi'ne kayıt olarak, KDV, ÖİV dahil 65 TL paket ücreti karşılığında 30 gün boyunca Avrupa, Rusya, Amerika, Kuveyt, Bahreyn, Suudi Arabistan ve K.K.T.C.'de toplam 120 dakika çağrı yapma ve çağrı alma süresine sahip olursunuz.​​​​​​

​​
  Paket Ücreti  Ücretsiz Süre 
 Yurtdışı 120 dk Konuşma Paketi 65 TL  120 Dk 

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Paket kapsamındaki dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. 

* Paket kapsamındaki konuşma süresi, uluslararası dolaşımdayken çağrı yapma veya çağrı alma için istenildiği şekilde kullanılabilir​

​​

Yurtdışı Konuşma Paketinden faturalı hat sahibi tüm bireysel ve kurumsal müşterilerimiz yararlanabilir.

Pakete kayıt olmak için AY120yazarak 5555'e SMS göndermek yeterlidir*:

Paketle sunulan avantajlardan yararlanmak için hattınızın yurt dışında kullanıma açık olması gereklidir. Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak, ACIKyazıp 2555'e ücretsiz SMS göndererek* veya www.avea.com.tr'deki online işlemler menüsünden hattınızı yurt dışında kullanıma açtırabilirsiniz.

* SMS ile pakete kayıt ve hattın dolaşıma açılması hizmetlerinden bireysel faturalı aboneler ve kamu hattı aboneleri faydalanabilmektedir. Kurumsal müşterilerimiz için şirket yetkilisinin Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini araması yeterlidir.

 • Yurtdışı Konuşma Paketleri yurtdışında iken geçerlidir.
 • Paketlerden faturalı hat sahibi bireysel ve kurumsal müşterilerimiz faydalanabilir.
 • Yurtdışı 120 dk Konuşma Paketi'ne üye olan müşterilerimiz KDV, ÖİV dahil 65 TL karşılığında yurt dışındayken 30 gün boyunca geçerli toplam 120 dakika çağrı yapma ve çağrı alma süresi kazanacaklardır.
 • 120 dakikalık sürenin tamamlanmasının ardından çağrı yapma ve çağrı alma için Dünya Varmış Tarifesi standart ücretleri geçerli olacaktır. TümDünya Paketi olan aboneler için paket süreleri tamamlandıktan sonra yurtdışında çağrı alma için TümDünya Paketi'nin ücretleri geçerli olacaktır.
 • 30 günlük kullanım süresi içerisinde aynı paketten sadece 3 kez faydalanılabilecektir ve kullanılmayan dakikalar kullanım süresinin sonunda silinecektir.
 • 30 günlük kullanım süresi içinde aynı paket tekrar alınamaz; farklı yurtdışı paketleri alınabilir.
 • Yurtdışı aranma ve yurtdışı konuşma paketinin aynı ayda tanımlı olması halinde çağrı alındığında öncelikle aranma paketinin süresinden düşecektir.
 • Paket kapsamındaki konuşma süresi, uluslararası dolaşımdayken çağrı yapma veya çağrı alma için istenildiği şekilde kullanılabilir.
 • 23.06.2017 tarihi itibariyla geçerli ülkeler aşağıdaki gibi olacaktır:

  Avrupa, Rusya ve Amerika bölge ülkeleri:Almanya; AmerikaBirleşikDevletleri; Arnavutluk; Avusturya; Belçika; BeyazRusya; BosnaHersek; Bulgaristan; ÇekCumhuriyeti; Danimarka; Estonya; Finlandiya; Fransa; Hırvatistan; Hollanda; İngiltere; İrlanda; İspanya; İsveç; İsviçre; İtalya; İzlanda; Karadağ; KKTC; Kosova; Letonya; Litvanya; Lüksemburg; Macaristan; Makedonya; Malta; Moldova; Norveç; Polonya; Portekiz; Romanya; Rusya; SanMarino; Sırbistan; Slovakya; Slovenya; Ukrayna; Yunanistan

  Diğer bölge ülkeleri: Avustralya; Bahreyn; Brezilya; Çin; Endonezya; Ermenistan; Filistin; Guatemala; Gürcistan; HongKong; Irak; İran; Gürcistan; İsrail; Japonya; Jersey; Kanada; Katar; Kuveyt; Makao; Malezya; Myanmar; Pakistan; PapuaYeniGine; Singapur; SuudiArabistan; Tayland; YeniZelanda; Tayvan; Nepal

  Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda paketten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve pakete belirtilen tarih itibariyle katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.
 • Konuşma paketi ile sunulan ücretsiz süreler, görüntülü görüşmeleri kapsamamaktadır.
 • 5555'e kayıt SMS'i gönderildiği anda paket tanımlanır.
 • 5555'e gönderilen SMS'ler yurtiçinde ücretsiz, yurtdışında Dünya Varmış Tarifesiyle ücretlendirilir.
 • Paketin kullanım süresi bittiğinde SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Paket kotası sona erdiğinde bilgilendirme SMS'i gönderilememektedir.
 • Paket kapsamındaki dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 • Paket, uydu, maritime, satellite operatörlerinde geçerli değildir.
 • Paketin satın alındığı ay müşterinin faturasına yansıtılacak aylık ücret hesaplaması yapılırken; aktivasyon tarihiyle paketin tüketilme durumu dikkate alınır. Paketin satın alındığı ay fatura dönemi sonuna kadar tüm paketi kullanan müşterilere paket tam ücreti yansıtılırken, kullanmayan müşterilere ise gün bazlı ücretlendirme yapılır.
​​​​