Yurt Dışı Konuşma Paketleri

120 DK

Konuşma

Yurt Dışı 120 Dakika Konuşma Paketi

​​Dünya Türk Telekomlunun! Yurt dışındayken sevdiklerinizle konuşmanın keyfini Türk Telekom'un avantajlı paketleriyle çıkarın.

Yurt Dışı 120 Dakika Konuşma Paketi'ne kayıt olarak, KDV, ÖİV dahil 249,90 TL paket ücreti karşılığında 30 gün boyunca Avrupa, Rusya, Amerika, Kuveyt, Bahreyn, Suudi Arabistan ve K.K.T.C.'de toplam 120 dakika çağrı yapma ve çağrı alma süresine sahip olursunuz.

21 Kasım 2023 tarihi itibarıyla Yurt Dışı 120 Dakika Konuşma Paketi​’nin ücreti KDV ve ÖİV dahil 249,90 TL olarak güncellenmiştir.

249,90TLAylık

Uyarı İkonu

Tarifenin aylık ücretine telsiz kullanım ücreti ile yeni hat tesisinde yansıtılan telsiz ruhsatname ücreti ve özel iletişim vergisi dahil değildir. İlgili ücretler her yıl güncellenmekte olup, aylık olarak taksitlendirilerek faturaya yansıtılmaktadır. Ücret bilgileri için tıklayınız

 Paket Ücreti Ücretsiz Süre 
Yurt Dışı 120 Dakika Konuşma Paketi249,90 TL 120 Dk 

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Paket kapsamındaki dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

* Paket kapsamındaki konuşma süresi, uluslararası dolaşımdayken çağrı yapma veya çağrı alma için istenildiği şekilde kullanılabilir

Yurt Dışı Konuşma Paketinden faturalı hat sahibi tüm bireysel ve kurumsal müşterilerimiz yararlanabilir.

Pakete kayıt olmak için AY120yazarak 5555'e SMS göndermek yeterlidir*:

Paketle sunulan avantajlardan yararlanmak için hattınızın yurt dışında kullanıma açık olması gereklidir. Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak, ACIKyazıp 2555'e ücretsiz SMS göndererek* veya www.avea.com.tr'deki online işlemler menüsünden hattınızı yurt dışında kullanıma açtırabilirsiniz.

* SMS ile pakete kayıt ve hattın dolaşıma açılması hizmetlerinden bireysel faturalı aboneler ve kamu hattı aboneleri faydalanabilmektedir. Kurumsal müşterilerimiz için şirket yetkilisinin Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini araması yeterlidir.

 • Yurt Dışı 120 Dakika Konuşma Paketi yurt dışındayken geçerlidir.
 • Paketlerden faturalı hat sahibi bireysel ve kurumsal müşterilerimiz faydalanabilir.
 • Yurt Dışı 120 Dakika Konuşma Paketi’ne üye olan müşterilerimiz KDV, ÖİV dahil 249,90 TL karşılığında yurt dışındayken 30 gün boyunca geçerli toplam 120 dakika çağrı yapma ve çağrı alma süresi kazanacaklardır.​​
 • 120 dakikalık sürenin tamamlanmasının ardından çağrı yapma ve çağrı alma için Dünya Varmış Tarifesi standart ücretleri geçerli olacaktır. TümDünya Paketi olan aboneler için paket süreleri tamamlandıktan sonra yurtdışında çağrı alma için TümDünya Paketi'nin ücretleri geçerli olacaktır.
 • 30 günlük kullanım süresi içerisinde aynı paketten sadece 3 kez faydalanılabilecektir ve kullanılmayan dakikalar kullanım süresinin sonunda silinecektir.
 • 30 günlük kullanım süresi içinde aynı paket tekrar alınamaz; farklı yurtdışı paketleri alınabilir.
 • Yurt dışı aranma ve yurtdışı konuşma paketinin aynı ayda tanımlı olması halinde çağrı alındığında öncelikle aranma paketinin süresinden düşecektir.
 • Paket kapsamındaki konuşma süresi, uluslararası dolaşımdayken çağrı yapma veya çağrı alma için istenildiği şekilde kullanılabilir.
 • Konuşma paketi ile sunulan ücretsiz süreler, görüntülü görüşmeleri kapsamamaktadır.
 • 5555'e kayıt SMS'i gönderildiği anda paket tanımlanır.
 • 5555'e gönderilen SMS'ler yurtiçinde ücretsiz, yurtdışında Dünya Varmış Tarifesiyle ücretlendirilir.
 • Paketin kullanım süresi bittiğinde SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Paket kotası sona erdiğinde bilgilendirme SMS'i gönderilememektedir.
 • Paket kapsamındaki dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 • Paket, uydu, maritime, satellite operatörlerinde geçerli değildir.
 • Paketin satın alındığı ay müşterinin faturasına yansıtılacak aylık ücret hesaplaması yapılırken; aktivasyon tarihiyle paketin tüketilme durumu dikkate alınır. Paketin satın alındığı ay fatura dönemi sonuna kadar tüm paketi kullanan müşterilere paket tam ücreti yansıtılırken, kullanmayan müşterilere ise gün bazlı ücretlendirme yapılır.

23.06.2017 tarihi itibarıyla paketin geçerli olduğu ülkeler:

Almanya; Amerika Birleşik Devletleri; Arnavutluk; Avusturya; Belçika; Bosna Hersek; Bulgaristan; Çek Cumhuriyeti; Danimarka; Estonya; Finlandiya; Fransa; Hırvatistan; Hollanda; İngiltere; İrlanda; İspanya; İsveç; İsviçre; İtalya; İzlanda; Karadağ; KKTC; Kosova; Letonya; Litvanya; Lüksemburg; Macaristan; Makedonya; Malta; Moldova; Norveç; Polonya; Portekiz; Romanya; Rusya; San Marino; Sırbistan; Slovakya; Slovenya; Ukrayna; Yunanistan 

*Kosova, 20.09.2017 tarihi itibarıyla paketin geçerli olduğu ülkelerden çıkarılmıştır.

Diğer bölge ülkeleri:

Avustralya; Azerbaycan; Bahreyn; Çin; Endonezya; Ermenistan; Filistin; Gana Guatemala; Gürcistan; Hong Kong; Irak; İran; Gürcistan; İsrail; Jersey; Kanada; Katar; Kuveyt; Makao; Malezya; Myanmar; Pakistan; Papua Yeni Gine; Singapur; Suudi Arabistan; Tayland; Yeni Zelanda; Nepal 

*Bangladeş, 16.11.2017 itibarıyla "Diğer Bölge Ülkeleri" kapsamında paketin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir.

*Gana, 20.09.2017 itibarıyla "Diğer Bölge Ülkeleri" kapsamında paketin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir. 

*Azerbaycan, 13.02.2018 itibarıyla "Diğer Bölge Ülkeleri" kapsamında paketin geçerli olduğu ülkeler arasına eklenmiştir. 

*4 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla Beyaz Rusya, Brezilya, Japonya ve Tayvan ülkeleri paketin geçerli olduğu ülkeler arasından çıkarılmıştır.

Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda paketten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve pakete belirtilen tarih itibarıyla katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır. 

23.06.2017 tarihi öncesinde paketin geçerli olduğu ülkeler: 

ABD, Andora, Arnavutluk, Almanya, Avusturya, Belçika, Belarus, Bosna, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Karadağ, Litvanya, Lichtenstein, Letonya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldovya, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Vatikan, Yunanistan, Rusya, Ukrayna, Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn, KKTC 

Diğer bölge ülkeleri:

Avustralya; Bahreyn; Brezilya; Çin; Endonezya; Ermenistan; Filistin; Guatemala; Gürcistan; Hong Kong; Irak; İran; Gürcistan; İsrail; Japonya; Jersey; Kanada; Katar; Kuveyt; Makao; Malezya; Myanmar; Pakistan; Papua Yeni Gine; Singapur; Suudi Arabistan; Tayland; Yeni Zelanda; Tayvan; Nepal 

Paket; uydu, maritime ve cruise operatörlerinde geçerli değildir. 


İlginizi Çekebilir

Dünya Varmış Tarifesi

Tüm Dünyada

Geçerli

Konuşma + Mesajlaşma + İnternet
2,04TL

Aylık