Ücretsiz Anlık Mesajlaşma Kampanyası

Ücretsiz Anlık Mesajlaşma Kampanyası

​Türk Telekom’lular Anlık Mesajlaşma iletişimlerinde de kazançlı! Hem yurtiçinde hem yurtdışında doyasıya ücretsiz mesajlaşmak için UCRETSİZ yaz 5555’e gönder.​​

Yurt içi Whatsapp, Bip ve Wirofon Kullanım Hakkı (Aylık)1 GBÜcretsiz, Taahhütsüz
Yurt dışı Whatsapp, Bip ve Wirofon Kullanım Hakkı (Aylık)20 MBÜcretsiz, Taahhütsüz

Yurt içinde 1GB, yurtdışında aylık 20 MB'a kadar Whatsapp, Bip ve Wirofon internet kullanımlarını kapsar.

 • Yurt dışı cepten internet Whatsapp, Bip ve Wirofon kullanımı aylık 20 MB ile sınırlıdır. 20MB üstü kullanımlar abonenin üzerinde yurtdışı paketi var ise paketindeki internet kotasından düşecek, yoksa yurt dışı standart tarife üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Yurt içinde Whatsapp, Bip ve Wirofon kullanımları kampanya süresince ücretlendirilmeyecektir. Yurt içinde ücretsiz aylık kullanım hakkı 1 GB'a ulaştığında kullanım abonenin tarife kapsamındaki haklarından devam eder. Kampanyada sunduğumuz faydalar katılım tarihinizden itibaren 12 ay boyunca her ay otomatik olarak yenilenecektir.​ ​
 • Türk Telekom faturalı mobil hat sahibi olmayanlar;
 • Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat satın alarak bu kampanyadan faydalanmak için Türk Telekom ofislerine ve mağazalarına bekliyoruz.
 • Türk Telekom faturalı mobil hat sahibi olanlar:
 • UCRETSIZ yazıp 5555'e SMS gönderebilir veya 444 5 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak kampanyaya kayıt olabilirsiniz.

Kampanyaya katılım 31 Aralık 2020 tarihine kadardır. Kampanyaya katılan aboneler, katıldığı tarihten itibaren 12 fatura dönemi boyunca yurtiçi ve yurtdışında sunulan faydadan faydalanabilecektir.

 • Whatsapp, Bip ve Wirofon üzerinden başlatılan sesli ve görüntülü aramalar kampanya kapsamına dahil değildir. Mesajlaşma, fotoğraf paylaşma, kişi paylaşma konum paylaşma gibi tüm Whatsapp, Bip ve Wirofon özellikleri kampanya kapsamında kullanılabilir.
 • Kontrollü S.E.Ç. Tarifeleri, Ortak Tarife, Kontrollü Esnaf Tarifeleri ve Kontrollü Esnaf Dostu Tarifeleri ile ön ödemeli tarifeler haricindeki tüm Kurumsal Faturalı tarifelerinde bulunan kurumsal müşterilerimiz kampanyadan faydalanabilir.
 • Kampanya kapsamındaki faydalardan yararlanılabilmesi için mobil hattın yurtdışına ve data kullanımına açık olması gerekmektedir.

Data kullanımına açtırmak için:
Hattın data kullanımına açma işlemini şirket yetkiliniz, 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak ya da Online İşlem merkezinden gerçekleştirebilir.
Yurtdışına açtırmak için:
Yurt dışında kullanıma açma işlemini şirket yetkiliniz, 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak ya da Online İşlem merkezinden gerçekleştirebilir.

 • Kampanya katılımı abone tarafından iptal edilmezse, 12 ay boyunca her ayın sonunda sunulan faydalar yenilenecektir.
 • Yurtdışında geçerli ülkeler:

ABD, Almanya, Andorra, Arnavutluk, Avusturya, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Karadağ, KKTC, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldova, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Suudi Arabistan, Ukrayna, Yunanistan.

 • Kampanya ilgili ülkelerdeki maritime ve uydu operatörleri haricinde tüm operatörlerde geçerli olacaktır.
 • Yukarıda detaylı olarak belirtilen tarifelere geçiş durumunda kampanya otomatik sonlandırılır. Bunun dışında herhangi bir faturalı tarifeye geçmek veya diğer kampanyalardan yararlanmak Ücretsiz Whatsapp, Bip ve Wirofon kampanyası faydalarınızda bir değişikliğe neden olmaz.

İPTAL etmek için;
Kampanyadan çıkmak için IPTAL UCRETSIZ yazıp 5555'e SMS gönderilebilir.

IOS telefonlarda yapılması gerekenler:

 • Ayarlar bölümüne girilir.
 • Hücresel bölümüne girilir. WhatsApp dışındaki tüm uygulamalar veri kullanımına kapatılır.
 • Yurtdışı kullanımı için Hücresel Veri Seçenekleri sekmesinden Uluslararası Dolaşım Açık konuma getirilir.
 • Mail hesaplarınızın otomatik data indirmesini istemiyorsanız anında ilet ayarlarını kapatabilirsiniz.

Android telefonlarda yapılması gerekenler:

(Samsung Galaxy Note5 için örnekle​ndirilmiştir. Farklı Android telefonlarda farklı menülerden işlem yapılabilmektedir.)

 • Ayarlar bölümüne girilir.
 • Veri Kullanımı sekmesine girilir. Arkaplan verisi seçilir.
 • Arkaplan verisi bölümünde WhatsApp dışındaki tüm uygulamalar veri kullanımına kapatılır.
  "Arka plan", siz uygulamayı kullanmadığınız sırada uygulamanın kullandığı veri miktarını belirtir.
  Arka plan verisini kapatmak sadece uygulamanın kullanılmadığı zamanlarda veri indirmesini engeller.
 • Yurtdışında internet kullanımı için Ayarlar- Mobil ağlar sekmesine girilir. Veri dolaşımı sekmesi açık konuma getirilir.
 • WhatsApp internet kullanım miktarı Ayarlar-Uygulamalar-Uygulama Veri Kullanımı sekmesinde görüntülenir.
 • Mail hesaplarınızın otomatik data indirmesini istemiyorsanız anında ilet ayarlarını kapatabilirsiniz.

Kampanyanın Kapsamı nedir?
Katılım tarihlerinden itibaren 12 ay süresince Whatsapp ve Bip hizmetlerinin kullandığı internet kullanımları yurt içi ve yurt dışında aşağıda belirtilen kurallar çerçevesinde ücretsiz olacak, mevcut internet hakları bulunuyor ise bu internet hakkından düşmeyecektir. Yurt içinde 1GB, yurt dışında ise geçerli ülkelerde* 20 MB'a kadar ücretsiz olacaktır. Hakların tamamının kullanılması durumunda Whatsapp ve Bip kullanımları başka paket/kampanyanız yoksa standart tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Kampanya hangi tarihler arasında geçerlidir?
31 Aralık 2020 tarihine kadar kampanyaya katılabilirsiniz. Katılım tarihinizden itibaren 12 ay boyunca kampanya kapsamında sunulan faydalardan yaralanabileceksiniz.

Kampanyadan kimler yararlanabilir?
Ücretsiz Whatsapp ve Bip Kampanyasından, Kontrolü S.E.Ç. Tarifeleri, Ortak Tarife, Kontrollü Esnaf Tarifeleri ve Kontrollü Esnaf Dostu tarifeleri ile ön ödemeli tarifeler haricindeki tüm Şirketimiz Kurumsal Faturalı tarifelerinde bulunan kurumsal müşteriler faydalanabilecektir.

Kampanyadan yaralanmak için ne yapmalıyım?
UCRETSIZ yazıp 5555'e gönderebilir veya 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak kampanyaya kayıt olabilirsiniz.

Kampanya kapsamına tüm Whatsapp ve Bip özellikleri dahil midir?
Whatsapp ve Bip üzerinden sesli ve görüntülü konuşma yapma dışındaki tüm özellikler kampanya kapsamındadır ve ücretlendirilmez.

Kampanya süresi içerisinde tarifemi/paketimi değiştirebilir miyim?
Faturasız tarifeler, Kontrollü Esnaf, Kontrollü S.E.Ç ve Ortak Tarife haricindeki tüm faturalı tarifelere geçiş yapabilirsiniz. Whatsapp ve Bip kampanyası diğer kampanyalardan etkilenmez.

Kampanyaya katıldıktan sonra ne kadar süreyle ücretsiz kullanacağım?
Kampanyaya katıldığınız tarihten itibaren 12 Ay boyunca sesli aramalar dışındaki Whatsapp ve Bip kullanımlarınız ücretsiz olacaktır.
Aynı anda başka kampanyaya da katılabilir miyim?
Katılabilirsiniz, Whatsapp ve Bip kampanyası devam eder.

Yurtdışı faydasını kullanmak için ne yapmalıyım?
UCRETSIZ yazıp 5555'e gönderdiğinizde veya 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak kampanyaya kayıt olduğunuzda hem yurt içi hem yurt dışı faydası hattınıza tanımlanmış olacaktır. Yurt içinden 5555'e SMS atmak ücretsiz, yurtdışından atımlar 1 SMS bedeli olarak ücretlendirilir.
Yurt dışı faydasından yararlanabilmek için hattınızın yurtdışına açık olması gerekmektedir. Şirket yetkiliniz, 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak ya da Online İşlem merkezinden hattınızı yurt dışına açtırabilir.

Yurtdışı 20MB Whatsapp ve Bip kotasından sadece 1 kere mi faydalanabilirim?
12 ay boyunca her ay fatura kesim tarihinizde yurt dışı 20MB Whatsapp ve Bip kotanız otomatik yenilenecektir.

Hattımı Yurtdışına nasıl açtırabilirim?
Şirket yetkiliniz 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak ya da Online İşlem merkezinden hattınızı yurtdışına açtırabilir.

Yurtdışında cihazımın Whatsapp ve Bip dışında internet kullanmamasını nasıl sağlarım?
Whatsapp ve Bip harici diğer uygulamaların arka planda internet kullanmaması için akıllı telefonların Ayarlar -> Hücresel Veri bölümünde Whatsapp ve Bip dışındaki tüm uygulamaların arka plan verisi fonksiyonunun kapatılması gerekmektedir. IOS ve Android için görsel anlatım için tıklayınız.

Yurtdışında Whatsapp ve Bip dışındaki internet kullanımlarım nasıl ücretlendirilecek?
Whatsapp ve Bip dışındaki kullanımlarınız size sunulan avantajlı yurtdışı paketlerimizden birini aldıysanız paketiniz içerisindeki internet kotanızdan düşer, herhangi bir paketiniz yoksa yurtdışı standart tarifeden ücretlendirilir. Yurtdışı paket ve tarifelerimizle ilgili detaylı bilgi için Yurt dışı  sayfasını ziyaret ediniz.

Yurtdışında 20MB üzeri Whatsapp ve Bip kullanımlarım nasıl ücretlendirilecek?
Size sunulan avantajlı yurtdışı paketlerimizden birini aldıysanız paketinizden ücretlendirilir, herhangi bir paketiniz yoksa yurtdışı standart tarifeden ücretlendirilir.  Yurtdışı paket ve tarifelerimizle ilgili detaylı bilgi için Yurt dışı  sayfasını ziyaret ediniz.

Kampanyamı nasıl iptal ettirebilirim?
IPTAL UCRETSIZ yazıp 5555'e SMS göndererek veya 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak kampanyadan çıkabilirsiniz.

Kampanya iptalinde çıkış bedeli ödeyecek miyim?
Kampanya çıkışında hiçbir bedel alınmaz, istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Kampanya dahilinde karşılaşabileceğim sorunlarla ilgili olarak nereye başvurabilirim?
Kampanya ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için 7 gün 24 saat 444 5 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ne başvurabilirsiniz.İlginizi Çekebilir