Türk Telekom’lular Anlık Mesajlaşma iletişimlerinde de kazançlı! Hem yurtiçinde hem yurtdışında doyasıya ücretsiz mesajlaşmak için UCRETSİZ yaz 5555’e gönder.

Yurt içi Whatsapp, Bip ve Wirofon Kullanım Hakkı (Aylık) 1GB Ücretsiz, Taahhütsüz
Yurt dışı Whatsapp, Bip ve Wirofon Kullanım Hakkı (Aylık) 20MB  Ücretsiz, Taahhütsüz

Yurt içinde 1GB, yurtdışında aylık 20 MB'a kadar Whatsapp, Bip ve Wirofon internet kullanımlarını kapsar.

 • Yurt dışı cepten internet Whatsapp, Bip ve Wirofon kullanımı aylık 20 MB ile sınırlıdır. 20MB üstü kullanımlar abonenin üzerinde yurtdışı paketi var ise paketindeki internet kotasından düşecek, yoksa yurt dışı standart tarife üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Yurt içinde Whatsapp, Bip ve Wirofon kullanımları kampanya süresince ücretlendirilmeyecektir. Yurt içinde ücretsiz aylık kullanım hakkı 1 GB'a ulaştığında kullanım abonenin tarife kapsamındaki haklarından devam eder. Kampanyada sunduğumuz faydalar katılım tarihinizden itibaren 12 ay boyunca her ay otomatik olarak yenilenecektir.​ ​
​​ ​​​​

Türk Telekom faturalı mobil hat sahibi olmayanlar;

Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat satın alarak bu kampanyadan faydalanmak için Türk Telekom ofislerine ve mağazalarına bekliyoruz.

Türk Telekom faturalı mobil hat sahibi olanlar:

UCRETSIZ yazıp 5555'e SMS gönderebilir veya 444 5 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak kampanyaya kayıt olabilirsiniz.

Yurt içi Whatsapp, Bip ve Wirofon Kullanım Hakkı (Aylık) 1GB Ücretsiz, Taahhütsüz
Yurt dışı Whatsapp, Bip ve Wirofon Kullanım Hakkı (Aylık) 20MB Ücretsiz, Taahhütsüz

Kampanyaya katılım 31 Aralık 2020 tarihine kadardır. Kampanyaya katılan aboneler, katıldığı tarihten itibaren 12 fatura dönemi boyunca yurtiçi ve yurtdışında sunulan faydadan faydalanabilecektir.

 • Whatsapp, Bip ve Wirofon üzerinden başlatılan sesli ve görüntülü aramalar kampanya kapsamına dahil değildir. Mesajlaşma, fotoğraf paylaşma, kişi paylaşma konum paylaşma gibi tüm Whatsapp, Bip ve Wirofon özellikleri kampanya kapsamında kullanılabilir. 
 • Kontrollü S.E.Ç. Tarifeleri, Ortak Tarife, Kontrollü Esnaf Tarifeleri ve Kontrollü Esnaf Dostu Tarifeleri ile ön ödemeli tarifeler haricindeki tüm Kurumsal Faturalı tarifelerinde bulunan kurumsal müşterilerimiz kampanyadan faydalanabilir.
 • Kampanya kapsamındaki faydalardan yararlanılabilmesi için mobil hattın yurtdışına ve data kullanımına açık olması gerekmektedir.

Data kullanımına açtırmak için:

Hattın data kullanımına açma işlemini şirket yetkiliniz, 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak ya da Online İşlem merkezinden gerçekleştirebilir.

Yurtdışına açtırmak için:

Yurt dışında kullanıma açma işlemini şirket yetkiliniz, 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak ya da Online İşlem merkezinden gerçekleştirebilir.

 • Kampanya katılımı abone tarafından iptal edilmezse, 12 ay boyunca her ayın sonunda sunulan faydalar yenilenecektir.
 • Yurtdışında geçerli ülkeler:

ABD, Almanya, Andorra, Arnavutluk, Avusturya, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Karadağ, KKTC, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldova, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Suudi Arabistan, Ukrayna, Yunanistan.

 • Kampanya ilgili ülkelerdeki maritime ve uydu operatörleri haricinde tüm operatörlerde geçerli olacaktır.
 • Yukarıda detaylı olarak belirtilen tarifelere geçiş durumunda kampanya otomatik sonlandırılır. Bunun dışında herhangi bir faturalı tarifeye geçmek veya diğer kampanyalardan yararlanmak Ücretsiz Whatsapp, Bip ve Wirofon kampanyası faydalarınızda bir değişikliğe neden olmaz.

İPTAL etmek için;

Kampanyadan çıkmak için IPTAL UCRETSIZ yazıp 5555'e SMS gönderilebilir.

IOS telefonlarda yapılması gerekenler:

 • 1Ayarlar bölümüne girilir.
 • 2Hücresel bölümüne girilir. WhatsApp dışındaki tüm uygulamalar veri kullanımına kapatılır.
 • 3Yurtdışı kullanımı için Hücresel Veri Seçenekleri sekmesinden Uluslararası Dolaşım Açık konuma getirilir.
 • 4Mail hesaplarınızın otomatik data indirmesini istemiyorsanız anında ilet ayarlarını kapatabilirsiniz.


Android telefonlarda yapılması gerekenler:

(Samsung Galaxy Note5 için örnekle​ndirilmiştir. Farklı Android telefonlarda farklı menülerden işlem yapılabilmektedir.)

 • 1Ayarlar bölümüne girilir.
 • 2Veri Kullanımı sekmesine girilir. Arkaplan verisi seçilir.
 • 3Arkaplan verisi bölümünde WhatsApp dışındaki tüm uygulamalar veri kullanımına kapatılır.
  "Arka plan", siz uygulamayı kullanmadığınız sırada o uygulamanın kullandığı veri miktarını belirtir.
  Arka plan verisini kapatmak sadece uygulamanın kullanılmadığı zamanlarda veri indirmesini engeller.
 • 4Yurtdışında internet kullanımı için Ayarlar- Mobil ağlar sekmesine girilir. Veri dolaşımı sekmesi açık konuma getirilir.
 • 5WhatsApp internet kullanım miktarı Ayarlar-Uygulamalar-Uygulama Veri Kullanımı sekmesinde görüntülenir.
 • 6Mail hesaplarınızın otomatik data indirmesini istemiyorsanız anında ilet ayarlarını kapatabilirsiniz.
​​​​​​
​​ ​​

Katılım tarihlerinden itibaren 12 ay süresince WhatsApp, Bip ve Wirofon hizmetlerinin kullandığı internet kullanımları yurt içi ve yurt dışında aşağıda belirtilen kurallar çerçevesinde ücretsiz olacak, mevcut internet hakları bulunuyor ise bu internet hakkından düşmeyecektir. Yurt içinde 1GB, yurt dışında ise geçerli ülkelerde* 20 MB'a kadar ücretsiz olacaktır. Hakların tamamının kullanılması durumunda WhatsApp, Bip ve Wirofon kullanımları başka paket/kampanyanız yoksa standart tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

31 Aralık 2020 tarihine kadar kampanyaya katılabilirsiniz. Katılım tarihinizden itibaren 12 ay boyunca kampanya kapsamında sunulan faydalardan yaralanabileceksiniz.

Ücretsiz WhatsApp, Bip ve Wirofon Kampanyasından, Kontrolü S.E.Ç. Tarifeleri, Ortak Tarife, Kontrollü Esnaf Tarifeleri ve Kontrollü Esnaf Dostu tarifeleri ile ön ödemeli tarifeler haricindeki tüm Şirketimiz Kurumsal Faturalı tarifelerinde bulunan kurumsal müşteriler faydalanabilecektir.

UCRETSIZ yazıp 5555'e gönderebilir veya 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak kampanyaya kayıt olabilirsiniz.

WhatsApp, Bip ve Wirofon üzerinden sesli ve görüntülü konuşma yapma dışındaki tüm özellikler kampanya kapsamındadır ve ücretlendirilmez.

Faturasız tarifeler, Kontrollü Esnaf, Kontrollü S.E.Ç ve Ortak Tarife haricindeki tüm faturalı tarifelere geçiş yapabilirsiniz. WhatsApp, Bip ve Wirofon kampanyası diğer kampanyalardan etkilenmez.

Kampanyaya katıldığınız tarihten itibaren 12 Ay boyunca sesli aramalar dışındaki WhatsApp, Bip ve Wirofon kullanımlarınız ücretsiz olacaktır.

Katılabilirsiniz, WhatsApp, Bip ve Wirofon kampanyası devam eder.

UCRETSIZ yazıp 5555'e gönderdiğinizde veya 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak kampanyaya kayıt olduğunuzda hem yurt içi hem yurt dışı faydası hattınıza tanımlanmış olacaktır. Yurt içinden 5555'e SMS atmak ücretsiz, yurtdışından atımlar 1 SMS bedeli olarak ücretlendirilir.

Yurt dışı faydasından yararlanabilmek için hattınızın yurtdışına açık olması gerekmektedir. Şirket yetkiliniz, 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak ya da Online İşlem merkezinden hattınızı yurt dışına açtırabilir.

12 ay boyunca her ay fatura kesim tarihinizde yurt dışı 20MB WhatsApp, Bip ve Wirofon kotanız otomatik yenilenecektir.

Şirket yetkiliniz 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak ya da Online İşlem merkezinden hattınızı yurtdışına açtırabilir.

WhatsApp, Bip ve Wirofon harici diğer uygulamaların arka planda internet kullanmaması için akıllı telefonların Ayarlar -> Hücresel Veri bölümünde WhatsApp, Bip ve Wirofon dışındaki tüm uygulamaların arka plan verisi fonksiyonunun kapatılması gerekmektedir. IOS ve Android için görsel anlatım için tıklayınız.

WhatsApp, Bip ve Wirofon dışındaki kullanımlarınız size sunulan avantajlı yurtdışı paketlerimizden birini aldıysanız paketiniz içerisindeki internet kotanızdan düşer, herhangi bir paketiniz yoksa yurtdışı standart tarifeden ücretlendirilir. Yurtdışı paket ve tarifelerimizle ilgili detaylı bilgi için https://kurumsal.turktelekom.com.tr/mobil/Konusvemesajlas/yurtdisi/Sayfalar/default.aspx?Kampanya=26  sayfasını ziyaret ediniz.

Size sunulan avantajlı yurtdışı paketlerimizden birini aldıysanız paketinizden ücretlendirilir, herhangi bir paketiniz yoksa yurtdışı standart tarifeden ücretlendirilir.  Yurtdışı paket ve tarifelerimizle ilgili detaylı bilgi için https://kurumsal.turktelekom.com.tr/mobil/Konusvemesajlas/yurtdisi/Sayfalar/default.aspx?Kampanya=26  sayfasını ziyaret ediniz.

IPTAL UCRETSIZ yazıp 5555'e SMS göndererek veya 444 5 444 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak kampanyadan çıkabilirsiniz.

Kampanya çıkışında hiçbir bedel alınmaz, istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Kampanya ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için 7 gün 24 saat 444 5 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ne başvurabilirsiniz.