Türk Telekom WiFi Fly

Türk Telekom WiFi Fly Hakkında

Türk Telekom WiFi Fly, internetin özgürlüğünü uçakta da yaşayabilmektir. Türk Hava Yolları ortaklığı ile kablosuz internet altyapısı olan uçaklarda Wi-Fi özelliği olan dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon ile internet erişimidir. Internet erişim servisi Türk Hava Yolları filosundaki tüm geniş gövde uçaklarda ve A321 NEO ile B737 MAX tipi dar gövde uçaklarda sağlanmaktadır. Uçuşlarınızda ister internette dolaşır, ister sosyal ağlardan arkadaş ve ailenizle haberleşir, isterseniz e-postalarınızı takip eder, dünyadan kopmazsınız! Uçuş sınıfları Türk Telekom WiFi Fly servisini, ihtiyacına yönelik olarak kotalı paket alternatiflerinden birini uçağa bindikten sonra kredi kartı ile satın alarak kullanabilir.

Türk Telekom WiFi Fly Servisi

Sistem, yalnız uluslararası uçuşlarda ve 10,000 feet üzerinde aktive olur. Uçağın hava sahasından geçtiği ülkenin regülasyon kurallarına tabidir. Bazı ülke hava sahalarından geçerken internet kesintileri yaşanabilir. Yaşanacak kesinti hakkında bilgilendirme, uçaktaki ekranlardan yapılır. Daha önce bir Türk Telekom WiFi Fly kullanıcı hesabı oluşturduysanız sonraki girişlerinizde bu hesabı kullanabilirsiniz. Business Class yolcuları 1 GB, Miles&Smiles Elite ve Elite Plus üyeleri ise 400 MB ücretsiz internet kotasından faydalanabilirler.

Kolay Bağlantı

Türk Telekom WiFi Fly ile internete bağlanmak için hemen; Cihazınız uçuş modundayken cihazınızın Wi-Fi özelliğini açın. Kişisel dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar veya akıllı cep telefonunuzdan Türk Telekom WiFi Fly kablosuz ağını seçerek bağlanın. Herhangi bir internet tarayıcısı (Explorer, Chrome, Firefox gibi) açılarak, Tkwifi.net adresine girerek “Connect” butonuna basıp satın almak istediğiniz paketi tıklayın.

WiFi Fly Paketleri

Kısa ve uzun süreli kullanım ihtiyacınıza yönelik paketlerden birini tercih edebilirsiniz.
  • Kısa ve uzun süreli kullanım ihtiyacınıza yönelik paketlerden birini tercih edebilirsiniz. Paket fiyatları günlük kur dalgalanmalarına bağlı olarak ve Türk Lirası’na çevrilerek tarafınıza yansıtılacaktır. Paket kapsamında tanımlanan kotanız interneti kullandığınız an başlar ve kotanız bittiğinde sonlanır. Sadece uçak içindeyken kredi kartı ile alınabilir. Aktarmalı uçuşlarda, aktarılan uçağın yine kablosuz internet altyapısına sahip bir Türk Hava Yolları uçağı olması halinde paket süresi sonuna kadar kullanılabilir.

Türk Telekom'un WiFi servisi artık Türk Hava Yolları uçaklarında! Türk Hava Yolları’nın kablosuz internet altyapısı olan uçaklarının tümünde kredi kartı ile paket satın alınarak internet kullanılabiliyor.

Evet yapılabilir. Elektronik Bilet numarası, biletiniz üzerindeki "Bilet No" hanesinde yazan, toplam 13 rakamdan oluşan ibaredir. M&S kullanıcısıysanız portale girişinizde M&S üyelik numaranızı ve E-Bilet numaranızı girmeniz gerekmektedir. Dilerseniz sayfada bulunan “Koltuk Numarası ile giriş yapmak istiyorum" seçeneğini seçerek mevcut doğrulama akışını kullanabileceksiniz.

Business Class kullanıcısıysanız portale girişinizde E-Bilet numaranızı girmeniz gerekmektedir. Dilerseniz sayfada bulunan “Koltuk Numarası ile giriş yapmak istiyorum" seçeneğini seçerek mevcut doğrulama akışını kullanabileceksiniz. E-Bilet numaranız biniş kartında yer almaktadır.

Yolcu kabininde koltuk arkası ceplerinde kullanım kılavuzunu göreceksiniz. 

İnternet, yalnız uluslararası uçuşlarda ve uçak 10,000 feet (yaklaşık 3,000 metre) yüksekliğe ulaştığında aktif olur.

Genel olarak, kemer ikaz ışıkları yanmadığı zaman internet kullanabilirsiniz. Ancak kabin ekibinin yapacağı bilgilendirmeler önceliklidir. Kalkışta ve inişte sistem otomatik olarak kapanacaktır.

Kablosuz ağ adı (SSID) "Türk Telekom WiFi Fly"dır. Tüm uçakta yayın yapılmaktadır.

Hayır, uçak içinde her yerden internet servisine erişim olacak.

Hayır, bağlantı uçak içinde kesintisiz olarak devam eder.

Kişi başı minimum download hızı 250 Kpbs olarak belirlenmiştir. Uçuş sırasındaki internet hızının herhangi bir üst limiti bulunmamakta olup aynı anda uçakta internete bağlanan kişi sayısı ve kullanılan uydunun kapasitesine göre farklılık gösterebilecektir.

Türk Telekom WiFi Fly, teknoloji standartları ve ilgili yasalarının belirlediği standartlara tamamen uygun hizmet vermektedir. Kullanıcıları Internet hizmetine girerken güvenli bir site üzerinden girmekte ve kullanıcı adı ve şifreleri bu şekilde korunmaktadır. SSL hizmeti ile bağlanılan sitelerde güvenle gezilebilir. Kullanıcıların temel güvenlik ayarları, anti-virus ve kişisel güvenlik duvarı yazılımına sahip olmaları tavsiye edilmektedir. Daha yoğun güvenlik ihtiyacı duyan kullanıcılarımızın VPN çözümleri kullanması tavsiye edilir.

Evet, uçakta bir HotSpot olması oldukça güvenlidir. Yolcu sağlığı ve güvenliği her şeyden önemli ve öncelikli olduğu için uçak içine bir HotSpot kurulmadan once gerekli ve ilgili tüm testler yapılarak Eurapean Aviation Safety Agency (EASA)’den güvenlik sertifikaları alınmıştır.

Şu anda sadece uçak içinde kredi kartı ile paket satın almak mümkündür. Paket fiyatları; Türk Telekom WiFi Fly 20MB Paketi: 2,99 USD Türk Telekom WiFi Fly 50MB Paketi: 4,99 USD Türk Telekom WiFi Fly 100MB Paketi: 7,99 USD Türk Telekom WiFi Fly 250MB Paketi: 14,99 USD Türk Telekom WiFi Fly 500MB Paketi: 24,99 USD Paket fiyatları günlük kur dalgalanmalarına bağlı olarak ve Türk Lirası’na çevrilerek tarafınıza yansıtılacaktır.

Uçuş esnasında kredi kartınız ile aldığınız internet paketinizi aktarma yaptığınızda eğer süreniz dolmadıysa ve aktarma yaptığınız uçak internet altyapısı olan bir Türk Hava Yolları uçağı ise kullanmaya devam edebilirsiniz

Uçaktaki internet servisinden, sadece uçakta paket alarak kullanabileceğinizi özellikle belirtmek isteriz.

Türk Hava Yolları’nın filosunda yer alan tüm Boeing 777-300ER, Boeing 787, Boeing 737 MAX, Airbus 330-300, Airbus 350 ve Airbus 321 NEO uçaklarında internet servisi aktiftir. 2020 yılı itibariyle 131 uçakta internet hizmeti aktif bulunmakta olup 2024 yılı sonu itibariyle sistemin 301 uçakta aktif edilmesi planlanmaktadır.

Türk Telekom WiFi Fly servisi sadece yurt dışı uçuşlarında aktif olacaktır.

İnternet altyapısı erişim uyduları üzerinden sağlanmaktadır. Bu uydulara olan erişim esnasında yaşanabilecek arızalar sebebiyle kısa süreli kesintiler olabilmektedir.

Bir uçakta internet servisinin verilebilmesi, hava sahası kullanılan ülkenin iznine tabidir. İzin vermeyen ülke olması durumunda, bu ülkenin üzerinden geçerken internet servisi kesintiye uğrayabilir. Şu anda Türk Hava Yolları’nın uçuş güzergahları değerlendirildiğinde internet kullanımının sınırlandırılacağı herhangi bir ülke bulunmamaktadır.

Uçuşunuz esnasında internet kullanımına izin verilmeyen bir hava sahası olması durumunda, internetin kesileceği zamana kalan süre bilgisi uçak içindeki ekranlardan verilecektir.

İnternet hizmeti; kablosuz internet altyapısı olan uçaklarda verilebilmektedir.

Burada en belirleyici etken; teknik olarak sistemin aktif olması için uçağın belirli bir yüksekliğe, yani 10 bin feet’e- yaklaşık 3 bin metreye çıkması gerekliliği. Bu nedenle; internet servisinin yurt içi uçuşlarda olması şu an için düşünülmüyor.

Türk Hava Yolları’nın talebi ile hizmetin verildiği tüm uluslar arası uçuşlarda Business Class yolcuları internet hizmetinden ücretsiz yararlanmaktadır.

Kablosuz internet altyapısının olduğu bir uçakta olunduğundan emin olunduktan sonra sırasıyla;

  • Kişisel dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı cep telefonunuz uçuş modundayken Wi-Fi özelliğini açın. Türk Telekom WiFi Fly kablosuz ağını seçip bağlanın
  • İnternet tarayıcınızdan (Explorer, Chrome, Firefox gibi) bir sayfa açın Otomatik olarak yönlendirildiğiniz giriş sayfasından İNTERNET butonuna tıklayıp satın almak istediğiniz paketi seçin
  • Yolcu bilgileri, kullanıcı bilgileri ve ödeme bilgilerini tamamlayın Ödeme işleminiz başarıyla gerçekleştiğinde internet kullanımına başlayabilirsiniz.

Kablosuz internet altyapısının olduğu bir uçakta olunduğundan emin olunduktan sonra sırasıyla;

  • Kişisel dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı cep telefonunuz uçuş modundayken Wi-Fi özelliğini açın. Türk Telekom WiFi Fly kablosuz ağını seçip bağlanın.
  • İnternet tarayıcınızdan (Explorer, Chrome, Firefox gibi) bir sayfa açın. Otomatik olarak yönlendirildiğiniz giriş sayfasından İNTERNET butonuna tıklayıp Business Class Girişi butonuna tıklayın.
  • Yolcu bilgilerinizi başarıyla girdikten sonra internet kullanımına başlayabilirsiniz.

Türk Telekom internet abonelerinin sahip olduğu hediye Türk Telekom WiFi dakikaları uçakta verilen Türk Telekom WiFi Fly servisinde kullanılamamaktadır.

Servis, şu anda sadece uçaktayken kredi kartı ile satın alınabiliyor.

Giriş sayfasındaki Bize Ulaşın sayfasından bize mesaj bırakabilirsiniz.

Türk Telekom WiFi Fly servisi, Bilgi Teknolojileri Kurulu’ndan onaylı güvenlik paketi olan Aile Profili ile verilmektedir. Aile Profili’nin içeriğinde yer almayan sayfalara erişiminiz bulunmamaktadır.

İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna https://portal.turktelekomwififly.com yazarak giriş sayfasına erişebilirsiniz.

Bir kullanıcı hesabı ile aynı anda yalnız bir adet paket satın alınabilmektedir.

Evet, daha önce bir Türk Telekom WiFi Fly kullanıcı hesabı oluşturduysanız sonraki girişlerinizde bu hesabı kullanabilir, bu hesap üzerine ek paket alarak internet servisinden yararlanabilirsiniz.​