Paketsiz İnternet Kullanımı

1 Nisan itibariyle BTK tarafından çıkarılan karara göre ücretli internet paketi veya tarifesinde internet faydası olmayan abonelerden 1 defaya mahsus internet onayı alınacaktır.

Müşterilerimiz İNTERNET ONAY yazıp 5555’e ücretsiz gönderip onay verebilirler.

1 Nisan itibariyle mobil hattınıza tanımlı ücretli bir internet faydası yok ise, internete bağlanabilmek için onay vermeniz gerekmektedir. Onay verdiğinizde internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.

1 Nisan tarihi itibariyle müşterilerin hatlarında ücretli bir internet faydası yoksa yapılacak ilk paketsiz internet kullanımında, internet erişimi içi müşterilerden SMS ile onay istenir. SMS’e onay veren müşterilerin internet erişimlerine izin verilir. Hattında ücretsiz/hediye internet tanımlı müşteriler de izinsiz sayılmaktadır. Bu müşterilerinden de yapacakları ilk paketsiz ücretli kullanımda internet erişimi için onay istenecektir.

1 Nisan itibariyle üzerinde tanımlı ücretli data paketi ve tarifesinde data faydası olan müşterilerden izin alınmayacaktır.

Paketsiz internet kullanım onayı verdiğinizde, mobil hattınıza tanımlı ücretsiz bir internet faydası var ise, kullanımlarınız hattınıza tanımlı bu fayda üzerinden düşecektir. Mobil hattınıza tanımlı ücretsiz bir internet faydası yok ise, onay vermeniz durumunda kullanımlarınız tarifenizin standart fiyatı üzerinden ücretlendirilecektir.

SMS ile paketsiz internet kullanım onayı vermek için INTERNET ONAY yazıp 5555’e gönderebilirsiniz. Aynı zamanda müşteri hizmetlerinden onay verebilirsiniz.

Evet, hattın tanımlı olduğu şirket yetkilisi hattı internete kapattırmadıysa sms ile onay verebilirsiniz.

Kurumsal mobil hatlar için internet açma/kapama işlemleri şirket yetkilisi tarafından, müşteri hizmetleri veya satis yöneticisi aracılığıyla yapılabilmektedir.

​​​​​​​