SIM kart değişikliği işlemini firma yetkili kimlik ve firma imza sirküleri ile birlikte herhangi bir Türk Telekom mağazamıza giderek yapabilirsiniz. SIM kartınız eğer kendiliğinden bozuldu ise SIM kartınızı yanınızda bulundurmanız ve teslim etmeniz gerekmektedir.

PUK1/PUK2 kodunuza Türk Telekom Online İşlem Merkezine giriş yaparak ulaşabiirsiniz.

Ayrıca şirket yetkilisi 4445444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak PUK bilgilerini alabilmektedir.

SIM kartınızı değiştirdiğinizde aynı numarayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Mikro SIM kart, halen kullanımdaki mini SIM kartlara oldukça benzemekle birlikte, %52 daha küçük olan bir SIM kart türüdür. Cihaza yerleştirilen kısmın boyutları mevcut kartlarda 15*25 mm iken, mikro SIM kartlarda 12*15 mm'dir. ETSI (Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü) tarafından, gittikçe küçülen cihaz boyutları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Bu kart servis sağlayıcılarının yonga üzerine daha fazla uygulama yüklemesine olanak sağlarken daha fazla kontrol ve güvenlik fonksiyonlarını destekliyor. Mikro SIM kartlar, mikro SIM uyumlu cihazlarla kullanılabilmektedir.

PUK 1 kodunuzu girmelisiniz. PUK 1 kodu, bloke olan SIM kartınızın yeniden kullanılır hale getirilmesi sağlayan aboneye ait 8 haneli ve değiştirilemez özel bir şifredir. PUK 1 kodu, 9 defadan fazla yanlış girilmesi durumunda SIM kart tamamen bloke olur. Bu durumda SIM kartın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişiklik işlemini Türk Telekom mağazalarından yapabilirsiniz. PUK numaranızı bilmiyorsanız, Türk Telekom web sitesi online işlemler menüsünden veya 4445444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

PUK 2 kodunuzu girmelisiniz. PUK 2 kodu, bloke olan PIN 2 kodunun yeniden kullanılır hale getirilmesini sağlayan aboneye ait özel bir şifredir. 8 hanelidir ve değiştirilemez. PUK 2 kodu kalıcı bloke olduğu takdirde SIM kartın ilgili bölümü kullanılamaz, ancak SIM kartın diğer özellikleri aktif durumdadır. ısterseniz Türk Telekom mağazalarından SIM kart değişikliği yapabilirsiniz. PUK 2 numaranızı bilmiyorsanız Türk Telekom web sitesi online işlemler menüsünden veya 4445444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

​​​​
​​