Fatura Üst Sınırı Servisi

Servis Kapsamı

Değerli Müşterilerimiz, 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren Fatura Üst Sınır Uygulamasına ilişkin güncellemeler yapılacaktır.

Güncellemeler sonrasında servis özellikleri aşağıda belirtilen şekilde olacaktır.

Fatura Üst Sınırı servis ile belirlediğiniz fatura limitlerinde kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz.

Fatura Üst Sınırı servisi ücretsiz bir servistir. Güncel fatura tutarınızı Mobil Online İşlemler Merkezi’mizden ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

​​

1 Aralık 2017 tarihi öncesinde mevcut durumda Fatura Üst Sınırı (FÜS) servisine kayıtlı olan müşterilerimizin FÜS değerleri yenilenen limitlerde var olan bir limit ise bilgilendirmeleri mevcut limitleri üzerinden aynen devam edecektir.

FÜS servisine kayıtlı olmayan tüm kurumsal faturalı müşterilerimiz için de 1 Aralık 2017 tarihi itibarıyla FÜS limitleri kurul kararınca vergiler dahil 100TL olarak otomatik belirlenecektir.

1 Aralık 2017 tarihinde güncel fatura tutarlarınızın vergiler dahil 100TL’nin üzerinde olması durumunda sadece uygulamanın hayata geçirildiği bu fatura dönemine özel olarak, bulunduğunuz fatura döneminde FÜS bilgilendirmesi almazsınız. Güncel fatura tutarınızın üzerinde FÜS limiti seçmeniz durumunda, bilgilendirme SMS’lerini alabilirsiniz.

Belirtilen tarihte, güncel fatura tutarının vergiler dahil 100TL’in altında olması durumunda faturanız 100TL’ye ulaştığında kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz.

1 Aralık 2017 tarihi öncesinde birden fazla limitte bilgilendirilebilirken, 1 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 100 TL ya da seçmiş olduğunuz FÜS limitinde bildirim alıyor olacaksınız.

Fatura üst sınırı bilgilendirme limitinizi vergiler dahil 90TL, 100TL, 150TL, 200TL veya 500TL olarak seçebilirsiniz.

Otomatik olarak tanımlanan 100TL limiti, yetkili kişi tarafından 4445444 numaralı Müşteri Hizmetlerimiz veya Online İşlemler Merkezi üzerinden değiştirilebilir.

 • Bu servisten tüm faturalı kurumsal müşterilerimiz faydalanabilir.
 • 1 Aralık 2017 tarihinde güncel fatura tutarınız vergiler dahil 100TL’in üzerinde ise sadece uygulamanın hayata geçirildiği bu fatura dönemine özel olarak bulunduğunuz fatura döneminde bilgilendirme almazsınız.  Bir sonraki fatura kesim tarihinizde, dönemsel sabit ücretler tutarınız hesaplanır ve 100TL’in altında ise fatura üst sınırınız 100TL olarak tanımlanır ve fatura döneminde güncel tutarınız 100TL’ye ulaştığında bilgilendirilirsiniz.
 • Her fatura kesim tarihinizde hesaplanan dönemsel sabit ücretler tutarınız Fatura Üst Sınırı Limitinizin üzerinde kalır ise, FÜS limitinizi üst bareme güncellemediğiniz durumda FÜS bildirimlerini almayacaksınız.
 • Fatura Üst Sınırı servisine kayıt olmak için herhangi bir evrak gerekmemektedir.
 • Mevcut FÜS limiti yetkili kişi tarafından 4445444 numaralı Müşteri Hizmetlerimiz veya Online İşlemler Merkezi üzerinden öğrenilebilir.
 • Fatura Üst Sınırı limiti, yetkili kişi tarafından Online İşlemler Merkezinden veya Müşteri Hizmetlerinden güncellenebilir.
 • Limit güncelleme işlemi yapıldığı anda güncel fatura tutarınız belirlenen yeni limiti aşmış ise bilgilendirme almak için güncel fatura tutarınızın üzerinde yeni limit seçmeniz gerekmektedir.
 • Limit güncelleme işlemi yapıldığı anda güncel fatura tutarı belirlenen limiti geçmedi ise, bulunduğunuz fatura dönemi itibarıyla geçerli olacak şekilde yeni limitiniz tanımlanacaktır.
 • Fatura Üst Sınırı servisi bilgilendirmelerine; toplam fatura bedeli üzerinden yapılan indirimler, yurt dışı DK ve SMS kullanımlarından henüz bilgisi ulaşmamış olanlar dahil değildir. Bilgilendirme servisine son 6 saatlik kullanımlar dahil değildir.
 • Fatura Üst Sınırı bilgilendirmeleri kullanımları kısıtlamaz, sadece SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Fatura Üst Sınırı bilgilendirmeleri, yetkili kişi tarafından Müşteri Hizmetlerimiz veya Online İşlemler Merkezimizden iptal edilebilir.  İptal edilmesi durumunda, bulunduğunuz fatura dönemi itibarıyla FUS bilgilendirmeleriniz iptal olacak ve tekrar kayıt olmadığınız durumda tüm fatura dönemlerinde bilgilendirilmeyeceksiniz.
 • Kurumsal Müşterilerimiz, her hat için tek bir Fatura Üst Limiti belirleyebilir. Belirlediğiniz limit şirket hat sayınız ile çarpılarak ulaşılan limitte bilgilendirme,  tanımlı yetkili GSM numarasına yapılır. Ör: 100 TL limit x 5 hat = 500 TL ‘de bilgilendirme gidecektir.
 • Kurumsal müşterilerde bilgilendirme fatura yetkilisi olarak tanımlı şirket yetkilisine, fatura yetkilisi bulunmuyor ise, hukuki yetkili GMS numarasına yapılacaktır. Yetkili talebi ile istenirse farklı bir GSM numarası da iletilebilir. Bilgilendirmeleri düzenli alabilmek için şirket yetkilisinin iletişim bilgisinin güncel olması gerekmektedir.

Fatura Üst Sınırı servisi ücretsiz bir servistir.

​​​​​ ​​