M2M tarifesi ile M2M servislerini tasarruflu kullanın!

Tarife Bilgisi

M2M Tarifesi ile M2M servislerinde kullanılmak amacıyla alınan hatlardan yeni hat açılış özel iletişim vergisi ve telsiz vergileri alınmaz.

M2M servisleri gün geçtikçe hayatımızın daha çok alanına giriyor ve hayatımızı her geçen gün daha çok kolaylaştırıyor. M2M servisleri bina otomasyonundan enerji sektörüne, sağlıktan ulaşıma, lojistikten tarım ve hayvancılığa kadar geniş bir yelpazede her geçen gün daha çok kullanılıyor. M2M servisleri sayesinde sahadaki çalışanlarınızı oturduğunuz yerden yönetebilir, şehirler arası araçlarınızın konum, hız, ve hatta sıcaklık gibi bulunduğunuz sektör için çok önemli olabilecek bilgileri anında alabilirsiniz.

​​​​​​​​​​
​​

M2M Tarifesi yurt içi kullanımlarda geçerli 100 MB data ve 100 SMS içermektedir.

Tarife Taahhütsüz 12 Ay Taahütle 24 Ay Taahütle
M2M Tarifesi
(100 MB + 100 SMS)
9,18 TL 8,16 TL 7,14 TL

Fiyatlara KDV (18%) ve ÖİV (10%) dahildir.

Tarife kapsamında Telsiz Ruhsatname ve Telsiz Kullanım Ücretleri alınmamaktadır.​​​

​​

M2M Mobil Data Tarifesi'nden sadece "iş ve hizmetlerin merkezi bir sunucu tarafından uzaktan izlenmesi ve yürütülmesine yönelik makineler arası veri aktarımına mahsus olan ve bunların yürütülmesi için zorunlu olanlar dışında sesli, görsel iletişim veya genel amaçlı internet erişimi yapmayacak” kurumsal faturalı hat sahibi müşteriler, hatlarının İnternet APN'e kapatılmasını ve Türk Telekom tarafından sağlanan Kurumsal APN'in hatlarına tanımlanmasını kabul etmeleri suretiyle ayrıca M2M Hat Kullanım Taahhütnamesi'ni imzaladıkları takdirde faydalanabilirler.

 • M2M Tarifesi ses ve MMS hizmetine kapalıdır.
 • M2M Tarifesi'nden kurumsal faturalı aboneler yararlanabilmektedir.
 • M2M Tarifesi iptal edilmediği sürece her fatura dönemi otomatik olarak yenilenecektir. Taahhütlü tarifeler taahhüt bitiminden sonraki aylarda ücretlendirme taahhütsüz tarife fiyat üzerinden devam edecektir.
 • Bir fatura dönemi içerisinde ilgili tarife sadece bir kez yararlanılabilecektir.
 • M2M Tarifesi kapsamında sunulan data ve SMS hakkı tarifenin satın alındığı fatura dönemi sonuna kadar geçerli olacaktır ve fatura dönemi içerisinde kullanılmayan faydalar bir sonraki döneme devretmeyip 3. şahıslara transfer edilemeyecektir.
 • M2M Tarifesi içeriğindeki 100 MB data aşımı durumunda aşan kullanım 5 TL/100 MB üzerinden ücretlendirilecektir. Tarife içeriğindeki 100 adet SMS aşımı durumunda aşan kullanım standart SMS fiyatı olan 40,75 Krş /SMS üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Tarifelerde 199 TL Fatura Stop (paket aşım ücretlerinde 199 TL üst limit uygulaması) bulunmaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan Data ve SMS faydaları sadece yurtiçinde geçerli olacaktır.
 • M2M Tarifeleri sadece M2M amaçlı servislerde kullanıma sunulabilir, aksi takdirde abonenin M2M Tarifesi kullanımı iptal edilecek ve varsa yararlandığı indirimler cezai bedel olarak yansıtılacaktır.
 • M2M Tarifeleri ile beraber kullanılabilecek M2M Paketleri için tıklayınız
 • Bu tarife ile aktivasyonu yapılan hatlar diğer Türk Telekom tarifelerine geçiş yapamazlar.
 • Taahhüt süresi dolmadan önce, müşterinin kendi isteğiyle hattını kapatması, faturasız bir tarifeye geçmesi, hattının tarifesini M2M tarifeleri dışında bir tarifeye geçirmek suretiyle değiştirmesi, Türk Telekom tarafından haklı nedenle kapatılmasına sebebiyet vermesi, hattını başka 3. gerçek ya da tüzel kişiye devretmesi, numarasını başka bir operatöre taşıması veya taahhütlü M2M Tarifesi aboneliğinin iptalini talep etmesi halinde, abone, M2M Tarifesinden yararlanmaya devam edemeyecek, taahhütnamede de belirtildiği şekilde fesih/devir/taşıma/faturasız tarifeye geçirme tarihinden itibaren o tarihe kadar uygulanan indirimlerin tümü düzenlenecek olan faturasına tek seferde yansıtılacaktır.
 • M2M Tarifesi alan abonelerin 3G aboneliği otomatik olarak başlatılacaktır.
 • M2M Tarifesi’ne Kurumsal Bayiler, Türk Telekom Ofisleri ve Müşteri Hizmetleri kanalları ile kayıt olunabilecektir. Paket iptal işlemleri de Kurumsal Bayiler, Türk Telekom Ofisleri ve Müşteri Hizmetleri aracılığıyla yapılabilecektir.

M2M Tarifesi ve M2M Paketleri taahhütnamesi için tıklayınız.

Bilgi için ücretsiz arayın: 444 1 550​​

​​​​​​