Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız

Tarife Bilgisi

Pttcell Seçmeli Tarifeleri’nden yararlanacak olan abonelerimiz, ihtiyaçlarına göre tarife kapsamında sunulacak olan 4 farklı Ses Tarifesinden; bu tarifelere ek olarak 3 farklı SMS paketi ve 3 farklı data paketinden de yararlanabileceklerdir.​​​

​​
Tarife Aylık Sabit Ücret Grup İçi Konuşma Her Yöne DK
 Şirketİçi  16  Limitsiz  -
 Her Yöne 300 DK  29  Limitsiz  300
 Her Yöne 1200 DK  49  Limitsiz  1200
 Her Yöne 3600 DK  69  Limitsiz  3600

Her yöne görüşme hakkı bulunmayan Pttcell Seçmeli Tarife’sinde (Şirketiçi Tarifesi) her yöne aramaların ücreti, vergiler dahil 46,25 Kr/dk olarak ücretlendirilecektir.

Pttcell Seçmeli Tarife’leri kapsamında verilen görüşme sürelerinin ücretlendirme periyodu 6 sn. dir.

Ücretsiz süreler bittikten sonra aşım ücreti vergiler dahil 46,25 Kr/dk, limit aşımı ücretlendirme periyodu 6 sn. olacaktır. 

Pttcell Seçmeli Tarife’lerde grup içi görüşmeler limitsiz görüşmelerden düşecektir.

Kurumsal abone, istediği takdirde aynı fatura dönemi içinde, sadece üst Pttcell Seçmeli Tarifelerine geçiş yapabilir.

*444 ile başlayan aramalar ve özel servis numaralarına yapılan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifede her yöne kullanım hakkı var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifede her yöne kullanım hakkı yok ise görüşme başına/40 Kr (KDV&ÖİV dahil) olarak ücretlendirilecektir.

​​
 • * Tarifeye numara taşıma, yeni hat tesisi ve Şirketimizce sunulan faturalı/faturasız tarifelerden geçiş yoluyla kayıt olunabilecektir. Tarife yalnızca kurumsal faturalı hatlar için geçerlidir.
 • * Pttcell Seçmeli Tarife dahilinde sunulan ücretsiz dakikalar, SMS'ler ve veri kullanım hakları devredilemez ve 3. Şahıslara transfer edilemez. *Kullanılmayan ücretsiz dakikalar, SMS'ler ve veri kullanım hakları bir sonraki fatura dönemine devretmeyecektir, ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. 
 • * Pttcell Seçmeli Tarife dahilindeki ücretsiz dakikalar görüntülü aramaları kapsar.
 • * Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar; yarışma servisleri, sohbet hatları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve 1xy yapısındaki özel servis numaraları hariç diğer özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır.
 • * Pttcell Seçmeli Tarife kapsamında sunulan ücretsiz SMS'ler sadece yurt içi gönderiler için geçerlidir, yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderilerinde kullanılamaz.
 • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • * Pttcell Seçmeli Tarifesi aboneliğinden faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatörlere numara taşıma ve hat iptali yapılması durumunda da ilgili hattın faturasız hatta geçiş yaptığı tarih ve/veya Şirketimiz sistemlerinde iptal olduğu tarih ve  fatura kesim tarihi baz alınarak faturalandırılacaktır.

Pttcell Seçmeli Tarife’sinde bulunan kurumsal müşterilerimiz her bir SMS ve Data paketten ayda en fazla 1 (bir) tane satın alabilecektir.

Pttcell Seçmeli Tarife kapsamında sunulan SMS paket detayları;

Her Yöne SMS Paketi Aylık Sabit Ücret
 50 SMS  5 TL
 250 SMS  9 TL
 1000 SMS  19 TL
 • SMS paketleri sadece Pttcell Seçmeli Tarifesi ile alınabilecektir.
 • Her yöne SMS’lerde, ücretsiz kullanım hakkı bittikten sonra yapılan SMS gönderimlerinin ücreti, vergiler dahil 33,25 Kr/SMS olarak ücretlendirilecektir
 • Kurumsal abone, istediği takdirde aynı fatura dönemi içinde, sadece üst SMS paketine geçiş yapabilir.
 • Pttcell Seçmeli Tarife kapsamında sunulan Data paket detayları;

Data Paketi Aylık Sabit Ücret
 1 GB  19 TL
 4 GB  29 TL
 LİMİTSİZ(15 GB ADİL KULLANIM KOTASI)  59 TL
 • Data paketleri sadece Pttcell Seçmeli Tarifesi ile alınabilecekitr.
 • Data Limit aşım ücretleri vergiler dahil 0,05 TL/MB olarak ücretlendirilecektir.
 • Kurumsal abone, istediği takdirde aynı fatura dönemi içinde, sadece üst data paketlerine geçiş yapabilir.
 • Paket kapsamında sunulan ücretsiz veri kullanımı, yurtiçinde Internet APN ve WAP APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır.
 • Pttcell Seçmeli Tarifesi aboneleri; sunulan data paketlerini satın almadıkları durumda; yurtiçi data kullanımı aşağıdaki gibi ücretlendirilecektir. Kullanım tutarı 199 TL’ye ulaştığında internet hızında 128 Kbps’e düşüş ve fatura stop özellikleri uygulanacaktır.

0-1 MB arası 4 TL

1-10 MB arası 15 TL

10-50 MB arası 15 TL ve 10 MB üzeri kullanılan her 1 MB için 1 TL,

50 MB üzeri kullanımlarda 55 TL ve 50 MB üzeri kullanılan her 1 MB için 0,5 TL

​​