Kademeli Esnaf Tarifesi

Türk Telekom, işletmenize özel, uygun fiyatlı çözümler üretir.

Tarife Bilgisi

Türk Telekom'dan tüm Esnaflara benzersiz bir ilk daha! Türk Telekom Kademeli Esnaf Tarifesi ile ayda 15 TL ile Türk Telekom'lularla 2.000 dk, sabit hatlar ve diğer operatörlerle 150 dk konuşmaya başlayın. Aylık sabit hat ve diğer operatörler yönüne görüşmeniz bu kademenin limitlerini aştığında, bir üst kademenin avantajlı koşullarından yararlanmaya başlayın.​​​​​

​​
  1.Kademe   2.Kademe  3.Kademe
Aylık Sabit Ücret 15 TL 25 TL 35 TL
Tarife İçeriği  Sabit hatlar ve diğer operatörlerle  150 dk  Sabit hatlar ve diğer operatörlerle  450 dk  Sabit hatlar ve diğer operatörlerle  750 dk
Her kademe de kullanılabilecek Türk Telekom yönüne 2.000 dk
SMS Ücreti 52,00 kr/SMS 52,00 kr/SMS 52,00 kr/SMS

Tarife kapsamında sunulan ücretsiz dakikaların tükenmesi durumunda (Türk Telekom yönüne 2.000 dk ve/veya 3.kademe kapsamında sunulan yurtiçi sabit hatlar ve diğer operatörler yönüne dakikaların tükenmesi) yurtiçi her yöne görüşme dakikası 60 Kr/dk'dır.

Her bir kademede sunulan sabit hat ve diğer operatörler yönüne dakikaların tükenmesi durumunda bir üst kademeye (Örneğin; 1. kademede sunulan sabit hat ve diğer operatörler yönüne 150 dakika bitirildiğinde 2. kademeye) otomatik olarak geçirilecektir.

18 Kasım 2014 itibarıyla yurt içinde Türk Telekom hatlarından yapılan 500 ve 550 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aramaları, arama başı 60 Kuruş olarak güncellenecektir.

Güncel borç bilgisi "GUNCEL" yazıp 5555'e gönderilerek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir. Bu servisten ay içinde alınan ilk ve ikinci bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Aynı ay içinda yapılan diğer sorgulamalar ücretsizdir.

Yurt içinde Türk Telekom hatlarınızdan yaptığınız 444 1 500 ve 500 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aramaları, 1. dakikada sonlanması halinde 41,5 kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına 45 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Türk Telekom, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

2 Kasım 2011 itibariyle faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatöre numara taşıma, hat iptali yapılması, abone talebi üzerine hattın belirli süre için haberleşme hizmetleri kullanımından sınırlanması ve süre sonunda/abone talebi halinde tekrar aktive edilmesi durumunda son aya ait tarife aylık ücretinizin tamamı faturanıza yansıtılacaktır.

30 Haziran 2013 tarihi itibariyle yurt içi her yöne görüşme ücreti 43,89 Kr/dk olarak güncellenecektir.

15 Nisan 2012 tarihi itibariyle, kurumsal kobi faturalı hat aboneleri için geçerli olacak şekilde; abone talebi üzerine faturasız tarifelere geçiş yapılması durumunda hat başı 20 TL abonenin son faturasına yansıtılacaktır.

444 ile başlayan aramaların ve özel servis numaralarına yapılan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

Yurt içinde Türk Telekom hatlarından yapılan 550 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aramaları, 1. dakikada sonlanması halinde 46,25 kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına 60 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

​​​​​
​​

Fatura döneminizde kalan konuşma sürenizi SES yazıp, kalan SMS adedinizi SMS yazıp, kalan cepten internet hakkınızı ise INTERNET yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu servis Ses ve Sms kullanımları için 6 saat, internet kullanımları için 12 saat öncesinin bilgilerini içerir.

Güncel borç bilgisi "GUNCEL" yazıp 5555'e gönderilerek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir Bu servisten ay içinde alınan ilk ve 2. bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Aynı ay içinda yapılan diğer sorgulamalar ücretsizdir.

  • 2 Kasım 2011 itibariyle faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatöre numara taşıma, hat iptali yapılması, abone talebi üzerine hattın belirli süre için haberleşme hizmetleri kullanımından sınırlanması ve süre sonunda/abone talebi halinde tekrar aktive edilmesi durumunda son aya ait tarife aylık ücretinizin tamamı faturanıza yansıtılacaktır.
  • 15 Nisan 2012 tarihi itibariyle, kurumsal kobi faturalı hat aboneleri için geçerli olacak şekilde; abone talebi üzerine faturasız tarifelere geçiş yapılması durumunda hat başı 20 TL abonenin son faturasına yansıtılacaktır.
  • Kademe değişikliği durumunda, bir önceki kademede kullanılan görüşme/konuşma sürelerinin, sonraki kademeden düşülecektir. Örneğin; 1.kademeden, 2. kademeye geçtiği zaman ilk kademede kullanılmış olan 150 dk 2. kademede sunulan 450 ücretsiz görüşme/konuşma süresinden düşülecek, böylece 2.kademede 300 dakika ücretsiz görüşme/konuşma süresi kalacaktır.
  • Her bir kademede sunulan sabit hat ve diğer operatörler yönüne dakikaların tükenmesi durumunda bir üst kademeye (Örneğin; 1. kademede sunulan sabit hat ve diğer operatörler yönüne 150 dakika bitirildiğinde 2. kademeye) otomatik olarak geçirilecektir.
  • Türk Telekom Kademeli Esnaf Tarifesi FCT vb. cihazlar ile kullanılamaz. Aksi durumda 500 TL ceza yansıtılacaktır.
  • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
  • Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
  • 15.10.2012 itibariyle abone alımına kapanmıştır.
  • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.

Tarifenizin ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. 05 Ekim 2011 tarihinden itibaren tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma dakikalarınızın düşme periyodu 6 saniye olacaktır.