Türk Telekom'dan 29 TL'ye Esnafa Özel 2000 Tarifesi

Tarife Bilgisi

Bu tarife 31.12.2017 tarihinden itibaren yeni hat tesisi, numara taşıma ve Türk Telekom Mobil faturalı ve faturasız tarifelerden geçiş yolu ile yeni abone alımına kapanmıştır.

Esnafın Cebini Rahatlatan Tarifeler TÜRK TELEKOM’da!

Esnafa Özel  2000 Tarifesi ile ayda sadece 29 TL’ye Her yöne tam 2000 dakika+ 2 GB cepten internet ve Türk Telekom'lu Esnaflarla Limitsiz Konuşma!​​​​​​​​​​

​​​​​​​​​​

​​
ESNAFA ÖZEL 2000 TARİFESİ
Taahhütlü Aylık Ücret 29 TL
Taahhütsüz Aylık Ücret  40 TL 
Aylık Ücretsiz Cepten İnternet 2 GB
Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi 2000 Dk
Aylık Ücretsiz Türk Telekom'lu Esnaflarla Görüşme Süresi Limitsiz 
Ücretsiz Süre Bitiminde Yurt İçi Her Yöne Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
SMS Ücreti Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.

(*) Belirtilen indirimli fiyat, Esnaf 2000 tarifesine numara taşıma ya da yeni aktivasyon ile gelip, Esnafa Avantaj Kampanyasına katılma yolu ile 12 ay taahhüt veren aboneler için geçerlidir. 12 fatura döneminin bitiminden itibaren taahhütsüz aylık ücret (40 TL/ay) geçerli olacaktır.

TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

​​​​

Türk Telekom bayilerine gelerek veya 550 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aracılığı ile Esnafa Özel 2000 Tarifesine geçiş yapabilirsiniz.

 • Esnafa Özel 2000 Tarifesi'nin aylık sabit ücreti KDV ve ÖİV dahil 40 TL olup; tarife kapsamında bireysel ve kurumsal müşterilerimize yurtiçi her yöne kullanılabilecek 2.000 dakika, grupiçi limitsiz görüşme ve yurtiçinde geçerli 2 GB internet sunulmaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan grup içi limitsiz konuşma; tüm Esnaf ve Uzman Tarifeleri arasında yapılan görüşmeleri kapsamaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikaların aşılması durumunda yurt içi her yöne konuşma için tıklayınız.
 • Tarife kapsamında sunulan 2 GB cepten internet kullanım hakkı tükendiğinde, her 100 MB için 6 TL yansıtılacaktır. Bir fatura dönemi içerisinde maksimum 100 TL ücret yansıtılacak, bu ücrete ulaşan müşterilerin internet erişimi hızı ilgili fatura dönemi sonuna kadar 1 kbps'a düşürülecektir ve ek ücretlendirme yapılmayacaktır. Müşterilerin hız düşümü gerçekleştiğinde SMS yoluyla bilgi verilecektir. Müşteriler tekrar aylık bir paket satın alarak internet erişim hızlarını yükseltebileceklerdir. TT Mobil, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • SMS kullanımı yapıldığı durumda yurtiçi her yöne SMS, 52,00 Kr/SMS olarak ücretlendirilecektir.
 • Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar, yurtiçi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve Türk Telekom ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Söz konusu dakikalar KKTC, yurt dışı, web ve wap kullanımları kapsamamakta; 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralar yönüne doğru yapılan aramaları kapsamaktadır. Tarifedeki her yöne dakikalar tüketildiğinde 444 ile başlayan aramalar sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.
 • Tarifeler kapsamında sunulan ücretsiz veri kullanımı yurtiçinde Internet APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır.  
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan ücretsiz dakikalar ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Aboneler, başka bir faturalı veya faturasız tarifeye geçiş yaptıkları takdirde, tarife kapsamında kazandıkları ücretsiz dakika kullanım haklarının kalan kısmını kullanamayacaklardır. Sunulan ücretsiz dakika kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez. 
 • Tarifenin aylık ücreti aktivasyon esnasında fatura kesim gününe göre ücretlendirilecektir. (Örneğin; Esnaf 2000 Tarifesi abonesi ayın 10. gününde aktivasyon yaparsa ve fatura kesimi ayın 30'da ise, satın aldığı dakika paket ücretinin 20 günlük tutarı fatura edilecektir.) Esnaf 2000 Tarifesini kullanan abonelerinin deaktivasyonunda ise satın aldığı tarifenin aylık sabit ücreti aylık olarak fatura edilecektir. 
 • Esnafa Özel 2000 tarifesindeki müşterilerimiz bireysel/kurumsal faturalı ya da faturasız müşterilere sunulmakta olan diğer mesajlaşma ve cepten internet paketlerini satın alamayacak, sadece esnaf tarifelerine özel sunulan ek SMS ve internet paketlerini satın alabileceklerdir. 
 • Vergi levhası ya da meslek belgesi olmayan bireysel aboneler; Uzman Tarifeler, Kontrollü Uzman Tarifeler, Esnaf Menü Tarifeleri, Esnaf Tarifeleri, Kontrollü Esnaf Tarifeleri'nde yer alan bir aboneyi referans göstererek, numara taşıma veya yeni hat aktivasyonu ile tarifeye kayıt olabilecektir. 
 • Başka bir abonenin referans olması yoluyla gerçekleşen Esnafa Özel 2000 tarife aktivasyonlarında, referans olan kişi dilediği zaman referans olmaktan vazgeçebilir. Bu durumda, referans göstererek tarifeye gelen abone, yeni bir refarans abone bulmakla yükümlüdür. 3 gün içerisinde uygun referans bulamayan ya da başka bir bireysel tarifeye geçiş yapmayan aboneler, otomatik olarak bireysel faturalı Hepsibir tarifesine geçirilecektir.
 • Şirketimiz tarafından belirlenen ve abonelere duyurulan makul kullanım esasları uyarınca tarifeye kaydedilen hatların, FCT ya da benzer cihazlarla veya ticari amaçla yahut kötü niyetli olarak ya da haberleşme maksadı dışında kullanılması halinde, hattın sahibi olan aboneye SMS veya arama yoluyla bilgi verilerek, bu bildirimin ardından ilgili hat Türk Telekom tarafından görüşmeye kapatılabilecek, bu hattın tarifesi değiştirilebilecek veya abonelik sözleşmesi feshedilebilecektir. Tarifeye kayıtlı hatlar FCT cihazları ile kullanıldığı takdirde, Şirketimizin ilgili hattı görüşmeye kapatma hakkı saklı kalmak kaydıyla, cihazın kullanıldığı hattın sahibi olan abonenin Şirket faturasına 500 TL tutarında cezai bedel yansıtılacaktır.
 • Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.
 • Belirtilen tüm ücretlere KDV, ÖİV dahildir. 
 • 27 Nisan 2015 itibarıyla kurumsal müşterilerimiz için Esnaf 2000 Tarifesinin ismi Esnafa Özel 2000 Tarifesi olarak değiştirilmiştir. Tarifenin mevcut içerik ve fiyatında bir değişiklik yapılmamıştır.
 • Her yöne 100 SMS paketi ayda 5 TL'ye, 100 MB internet paketi ayda 5 TL'ye, her yöne 50 SMS+ 50 MB internet paketi ayda 5 TL'ye, Her yöne 5000 SMS paketi ayda 11 TL'ye ve 1 GB İnternet paketi ayda 11 TL'ye sunulmaktadır. 
 • Tarifeye geçiş yapan aboneler için ek paketlere kayıt, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla yapılabilecektir. 
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan dakika, SMS ve veri kullanım hakları, ilgili fatura dönemi sonunda silinecek, bir sonraki aya devretmeyecektir. Sunulan ücretsiz veri kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez. 
 • İnternet paketleri kapsamında sunulan ücretsiz veri kullanımı yurtiçinde Internet APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır.
 • Paket kapsamında sunulan ücretsiz SMS'ler sadece yurt içi gönderiler için geçerlidir, yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderilerinde kullanılamaz. Paket kapsamındaki SMS'ler ile 444'lü numaralar ve 1XY yapısındaki kısa numaralara doğru gönderim yapılabilir.
 • Tarifeye özel sunulan ek paketler, her fatura döneminde otomatik olarak yenilenecek, abonelerimiz dilediği zaman Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla ek paketlerini iptal edebilecektir. 
 • Belirtilen ücretlere KDV, ÖİV dahildir.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepte internet hakkı için INTERNET yazıp 5555'e SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu servis 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • İnternet, Ses ve SMS kullanım haklarının her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Otomatik bilgilendirme SMS'lerini almak istemeyen müşterilerimiz, yetkili kişileri aracılığıyla müşteri hizmetlerinden ya da online işlemler merkezinden bu taleplerini gerçekleştirebilir. İptal edilen bilgilendirme SMS'lerini yeniden almak isteyen müşterilerimiz aynı yolu izleyerek taleplerini gerçekleştirebilir.

Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir. Ek paketler kapsamında hattınıza tanımlanan internet kullanım haklarınız kapsamında yaptığınız internet kullanımları için ücretlendirme periyodu Byte'tır.

444 ile başlayan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

Yurt içinde Türk Telekom hatlarınızdan yaptığınız 500 ve 550 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aramaları, görüşme başına 60 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Detaylı bilgi için 550 Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

Esnafa Özel Fırsat Kampanya Taahhütnamesi için tıklayınız.

​​​​​​​​​​​​