Mevcut tarife sorgulama kanalları: TARIFEM yazıp 5555'e ücretsiz SMS ya da 
Online İşlem Merkezi 
Kalan kota sorgulama: KALAN yazıp 5555'e ücretsiz SMS

Tarife değişikliği için kullanabileceğiniz kanallar:

  • 444 5 444'ten Türk Telekom Müşteri Hizmetleri
  • Türk Telekom Mağazaları
  • SMS ile kısa kod gönderimi
  • Online İşlem Merkezi'nde Tarife ve Taahhüt İşlemleri

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Son tarife değişikliğinizin üzerinden 31 gün geçmiş olması,
  • Yeni hat aldıysanız, hattınızın açılış tarihinden itibaren 31 gün geçmiş olması.

Tarife Değişikliği Ücretlendirme Sistemi

  • Eski tarifenizde kaldığınız süreye,
  • Tarifenizdeki kullanım haklarınızı bitirme durumunuza göre değişmektedir.
  • Bu ücretlendirme tarife değişikliği sonrası çıkacak ilk faturanızın aylık tarife ücreti kalemine özeldir. Diğer aylar için sadece yeni tarifenin ücreti yansıtılacaktır.

Tarife değişikliğinizi yaptığınız ilk tarifenizde 15 günden az kaldıysanız;
Yeni tarifenin gün bazlı ücreti ile eski tarifenin gün bazlı ücreti toplanıp faturanıza aylık tarife ücreti olarak yansıtılır.

Her iki​ tarifenin de tüm kullanım haklarını bitirirseniz gün bazlı ücretlendirme olmaz, aylık tarife ücretleri toplanıp tamamı yansıtılır.

Tarife değişikliğinizi yaptığınız ilk tarifenizde 15 günden fazla kaldıysanız;
Eski tarifenizin aylık tarife ücretinin tamamı ile yeni tarifenizin gün bazlı ücreti (yeni tarifenin de tarife içindeki tüm haklarını bitirirseniz tam ücreti) toplanıp faturanıza aylık tarife ücreti olarak yansıtılır.

Aylık Ek Paket Ücretlendirme Sistemi

Fatura Dönemi içerisinde aktif edilen paketlerde;
Kullanım haklarını bitirirseniz paket ücretinin tamamı alınır.
Kullanım haklarını bitirmediyseniz gün bazlı ücretlendirme yapılır.

Fatura Dönemi içerisinde deaktif edilen paketlerde;
Kullanım haklarınızı fatura dönemi sonuna kadar kullanabilirsiniz. Bu yüzden, paket fatura dönemi sonunda iptal edilmiş gibi hesaplama yapılır.

* Hattınızı iptal etmeniz durumunda; kullanım haklarınız silinmese de fatura dönemi sonuna kadar kullanma imkânınız olmayacağı için gün bazlı ücretlendirme fatura kesim tarihinden değil, hattın iptal olduğu gün dikkate alınarak hesaplanır.
* Haftalık ve 2 haftalık ek paketlerde ücret satın alma sırasında tam olarak yansıtılır, bu paketler kullanım süresi dolmadan önce iptal edilemediğinden ücretlendirme sistemi yoktur. Otomatik olarak yenilenmez.

Not: 1 Haftalık ve üzeri yurt dışı paketleri için de aynı ücretlendirme sistemi uygulanır. 

Kademeli Paket Ücretlendirme Sistemi

Kademe ücretlerini faturanızda aylık ücret kalemine eklenmiş olarak görebilirsiniz. 

Fatura dönem sonunda geldiğiniz kademe ücreti paketin aylık ücreti kabul edilerek, diğer paketlerde olduğu gibi aynı kurallarla hesaplama yapılacaktır.

Fatura Döneminden Bağımsız 30 Günlük veya 8 Günlük Kademeli Paket Ücretlendirme Sistemi

İlk fatura dönemi sonunda, eğer kotanızın tamamını kullandıysanız paket ücretinin tamamı ilk fatura döneminde yansıtılır. 

Paket kullanımına devam ediliyorsanız ve paket faydası bitmemiş ise,  paketin kullanım oranına denk gelecek ücret faturanıza yansıtılır. 

Eğer ilk fatura dönemi içinde paket iptali yaparsanız servisin kullanım oranı kadar ücret ilk faturanıza yansıtılır. 1. fatura dönemi bitmeden hattınızı iptal ederseniz paketin ilk fatura kesiminde kullandığınız miktar kadar ücreti faturanıza yansıtılır. 

Paketi kullandığınız 1. fatura dönemini tamamlayıp, 2. fatura dönemi içinde (paketin kullanım süresi içindeki bir günde) hattınızı iptal ederseniz; 2. fatura dönemine kullanım oranı bazlı ücret yansıtılır. Paketin tamamını bitirmişseniz ikinci döneme kalan ücretin tamamı yansıtılır.

Limitsiz* Tarife/Paket Ücretlendirme Sistemi

Yaptığınız kullanım miktarından bağımsız olarak tarife/paket ücretine gün bazlı ücret uygulanır.

*Tarife veya paket içeriğinde sadece bir türün sınırsız olması yeterlidir. Örneğin 500 dk konuşma, 250 SMS, Türk Telekom Mobil'liler ile sınırsız SMS içerikli olan bir tarifede, 1000 dk konuşma, 400 SMS, Türk Telekom Mobil'liler ile 100 SMS kullanmış olsanız da, kullanım haklarınızı bitirmemiş kabul edilirsiniz.